şükela:  tümü | bugün
  • kim istemezdi ki hollywood filmlerindeki gibi delirmek... a beautiful mind'daki john nash gibi delirmeyi kim istemezdi ki? hadi onu istemedik diyelim fight club'daki anlatıcı gibi delirip sistemi yıkacak planlar yapmak istemez miydiniz? dürüst olalım hepimiz delirmeyi istemeyiz ama muhakkak delireceksek de bu şekilde delirmeyi isteriz.

29 şubat önemli gün ve haftalara henüz dahil olmamıştı. o gün asliye hukuk mahkemesi'nde tapu iptal ve tescil dosyasının duruşması görülmekteydi. hakim bana baktı ve "davacı taraftan soruldu" dedi. ne olduysa o sırada oldu kafamda neşet ertaş'ın yolcu adlı türküsü çalmaya başladı. gayet refleksif olarak gerdan kırmaya başladım. devamındaysa artık kendimi durduramıyordum. gerdan kırma hali nasıl söylenir bilemiyorum, kaşık figürleri sergilemeye başlamıştım. ne mi oldu. durumu garipsemediler. mahkemenin huzur ve sükunetini bozmak isnadıyla 15 gün tazyik hapis cezasına hükmedildi. barodan ise meslek etiğine aykırı davranış nedeniyle kınama cezası verdiler.

evet sayın romalılar ülkemizde dümdüz delirmek dahi yasaklanmış durumda. aksi durumda yani hollywood efekt delirsek başımıza neler gelirdi kim bilir.