şükela:  tümü | bugün
 • dummy variable, binary veya dichotomous variable olarak ta adlandirilir. istatistikte veya ekonometride data (veri) araliginda herhangibir karekteristigin bulusuna gore genelde "0" veya "1" olarak iki deger alirlar.
 • ankara ortamlarına yeni eklenen bir bar. shadowun hizzasında, benzerleriyle kıyaslandığında oldukça geniş bir mekan. dış mekandaki masalarda oturup içmeniz mümkün olduğu gibi yerin altına doğru inip oradaki masalara çökebilir, daha içlere ilerleyerek ayakta dikilmek, zaman zaman zıplamak suretiyle çalan grubu dinleyebilirsiniz. sıkılanları oyalamak için ortamda bir adet dart mevcut. biralarının berbat olmasının yanı sıra havalandırma özürlü; sigara dumanından boğulmak ya da havasızlık ve sıcaktan bayılmak istemediğim sürece pek sık uğramayacağım bar.
 • sigara dumanı yüzünden neredeyse boğulma tehlikesi geçirdiğim yer. mekanın genişliğinin ve fiyatlarının uygunluğun verdiği ferahlık hissiyatı ne yazık ki çalan gruplar (bazı istisnalar hariç) vermemektedir. bu arada, içki çeşitleriyle ilgili beklentilerinizi yüksek tutmayın, zira biranın dışında sadece viski ve tekila satılmaktadır.
 • bilimin her bir alanında kullanılarak domates salçasına bulanan, nefret edilirken aynı zamanda da mıncıklanarak sevgi gösterilen degişkenler.

  aşırı sigara kokanların varlıgı gözlenmiştir. üstelik; bu tipleri, içerlerinde, kendini brian molko zannederek "aaa brian molko obez mi olmuş!!!" dedirten ve sahneye domestes atma istegi uyandıran yuvarlak hedeleri de bulundururlar.
 • bilinen evrende önüne "maksimum" getirilebilecek niteliklerin, niceliklerin maksimumdan da fazlası, dünyanın en güzel şeyi.

  "tek"
 • yerini yadırgamaktan vaz geçtiği gün, var olabilecek en huzurlu iki insandan biri olacak insan.

  ama basmıyo ki kafa heheh...

  varlığı bir yokluğu sıfır bir insan.
 • adrien brody, milla jovovich, vera farmiga, illeana douglas'ın başrolleri paylaştığı, 2002 yapımı greg pritikin filmi.
 • gunduz gidildiginde icerde 10 dakika kadar korluk yasatan ortam.
 • bu bar denilen eski pavyon o kadar garip bir yerdir ki icerideki insanların* fiziksel ve karakteristik analizini yapmanız bir yıl alabilir pandaya benzeyen adamlar* ya da konsomatris** görmeniz mumkun.ses düzeninin esdegeriyle bir dugun salonunda karsılasabilirsiniz.aynı insanları limonda limp bizkit sarkılarını ezbere bilip (bkz: asi ve poser genclik modeli) haftaici eski 45likler gecesinde göbek atarken görebilir gözlerinizi faltası gibi acabilirsiniz.ne kadar garip degil mi?