şükela:  tümü | bugün
  • starcraft oynarken kendinden gecen bir arkadasimin oda arkadasima cay koy bana da sen de bir sigara yak kadin demesi beni dumurdan dumura ucurmustur.
  • geoffrey summers adli insani kanser eden hocamin odasina gidip hi dememe karsilik olarak verdigi merhaba cevabi da dumur detayidir.hatta ben de bu durumdan simarip teslim etmeye gittigim odev icin odevi getirdim dedim ve herif tesekkur ederim diye cevap verdi ben mi yabanciyim sen mi hangimizde terslik var be koc diye dusundum o sok aninda...
  • ''isterikçe istediğim istemsiz isteklerimi, ismet ister istesin ister istemesin.."
  • (bkz: peki)
    (bkz: bilmem bilemem)
  • sabah sabah derslikteki tahta karanlanmıştır ve hizmetli içeri grince yakınmaya başlar...
    --ben sabahın köründe geliom siliyom bunnarı , kapıları özellikle kilitli tutuyom kimse kurcalamasın diye , allah kanser çıksın bunların ellerinde`. of...of.....
  • yaklasik üç saat süren ve insanda beyin yorgunlugunu hat safaya çikaran bir muhabbetin sonunda arkadasin 'ben bunlari sana anlatmak ve açiklamak zorunda degilim.' sarfettigi gibi insani kendinden geçiren laflar.
  • trenle istanbuldan denizli'ye giderken arkadaşımla biralarımızı içiyoruz. garson gelir.
    -abi ortaya bir büyük patates alalım.
    -peki abi haşlama mı olsun, kızartma mı?
    -???
  • zamanında sırt çantasına toz şekerini, limonunu, hatta tencere-tavasını** doldurup ev ev gezen havva hanım, dünyalığını yapmış, hacca gidip kapanmış, daha sonra "alo fetva" hattına danışıp, çalışmanın ibadet olduğuna dair tasdik aldığı halde, mesleği bıraktığı için, cedilla güzellik salonlarının eline kalmıştır. bayram öncesi mutad ziyareti esnasında, cedilla, acemi bir kızın eline düşmüş olma ihtimalinin tedirginlik ve korkusunu yaşamakta, kıpırdanarak, muhtemelen yapılan işe de engel olmaktadır.

kız: çekinmeyin, rahat olun.
    cedilla: çekinmek değil de, kopar gelir diye korkuyorum.
    kız: tabii, o olmadan da hayat olmuyor değil mi?
    cedilla: ?!!
  • anorganik kimya dersi..hoca molekül modeli üzerinde bişeyler açıklamakta..sınıfı uyanık tutmak amaçlı anlattıklarını öğrencilerden model üzerinde göstermesini ister..
    hoca:
    -oğlum su molekülünün ana eksenini göster bakim..
    öğrenci elindeki kalemi ana eksen kıvamına getirir ve gösterir..
    hoca:
    -aferin..söyle bakim bu ana eksenin adı ne?
    öğrenci:
    -faber castell hocam!!
  • anne hasta olmuştur morali biraz yerine gelsin diye okul dönüşü anneye çiçek alınır bi de gazete almak için bakkala uğranır* . akabinde şu diyalog gerçekleşir;

elde çiçekleri gören bakkal: aaa aşkım gelmiş çiçek mi getirdin bana
    norain: ha? ee cumhuriyet var mı?
    b: var şurda

*b: enişte de pek ince düşünceliymiş
    n: ...*
    b: eheheh çiçek çiçek
    n: annem hasta ona aldım
    b: ehe ehe hayırlı evlat
    n: peki iyi günler.