şükela:  tümü | bugün
  • emin olmamakla birlikte, korkunun ecele faydası olmadığından, belki sosyal medya marifetiyle bu ihtimalin gerçekliğini sorgulayabilirim, gerçekse de açık açık özürümü dileyerek olayı sütlaca bağlayabilirim diye düşündüğüm durumdur.

kendimi çok fazla suçlamıyorum aslında... her sinirli türk erkeğinin göstereceği bir tepkiyi göstererek, adeta "gel beni biraz kaşı" diyen bir züppeye istediğini verdim. çok abartılacak bir dayak da değildi yani... karşılıklı horozlanma esnasında istemsizce atılan bir yumruk ve bir tane de sağlam ısırık... klasik, kavgaya denk gelince hemen iç cebinden çekirdeğini çıkarıp en güzel izleme noktasında konuşlanan meraklıların hevesini kursağında bırakan türden, bir dakikalık bir pataklama olayı. hatta 30 saniye sürmüştür. biraz hızlıyımdır...

olayı naklediyorum... bizim mahmut, motoru satıp, 98 flash almıştı. gece bi turlayalım dedik, çıktık beşyüzevler'den yola. taksim, beşiktaş, etiler... oralarda şöyle bi dolanıp dönmek niyetindeyiz. zaten 35 liralık gaz koyabildik arabaya... neyse efendim, akmerkez'in orda ışıklarda duruyoruz. en öndeyiz, önümüz boş... yeşil yanınca bizim mahmut gazı köklemek istedi ama arabayı istop ettirdi. sonra da anasını satayım, araba çalışmadı. marş basıyor ama alet çalışmıyor. arkada korna kıyamet başlayınca, dedik arabayı iterek sağa çekelim. güç bela ittik itmesine de, sağ tarafta boşluk yok. kenarda dörtlüleri yanan bir cip vardı, onun yanına doğru ittirelim derken, o telaşla biraz hızlı ittirince, mahmut da direksiyonu çevirmekte biraz gecikince, cipin sol kapıya, çok hafif diyorum bak, çok hafif sürttük.

cipin içinde biri varmış. biz cipe azıcık dokanınca, bu şimşek hızıyla hereketlenip araçtan inmek istedi. ama bizim araba bununkine çok yanaşık olduğundan kapıyı açamadı. camı indirip "n'apıyonuz lan siz!.. sıçtınız arabanın içine! çekin arabanızı, inicem!" dedi. o arada mahmut da tekrar arabaya oturdu, çalıştırmaya uğraşıyor. ben "tamam birader, az bekle" deyince, "ulan başlıycam biraderinden!" deyip diğer taraftaki kapıdan inmek için ayaklarını falan havaya kaldırıp zar zor yan koltuğa geçti. ama kaldırıma sıfır yanaşmış, o kapıyı da açamadı. dellendi bu... küfür günah tekrar diğer tarafa geçmeler falan... o esnada mahmut arabayı çalıştırıp biraz öteye çekti.

beyimiz arabadan iner inmez, cipin sol tarafına baktı. eliyle yokluyor falan... sonra bize dönüp "hayvan gibi iş yapıyorsunuz lan! bi yere ayrılmayın, polis çağırıcaz!" dedi. sabır, sabır... ama bir yere kadar... bir geçmiş olsun demek yok. öyle lanlı lunlu, hayvanlı lakırdılar da olunca benim tepem attı. "ulan cipim var diye adam mı oldun, artist!" diyerekten buna bi yumruk salladım. sonra hırsımı alamayıp iki kulağından tuttum, burnunu ısırdım. bu hâlâ küfür ediyor. mahmut seslendi, "tamam, uzatma kâmil!" dedi. sonra ayrıldık ordan. züppeyi de kulakları ve burnu kızarık bir halde olay yerinde bıraktık...

sonra yolda söyledi mahmut. "oğlum, teoman değil miydi o lan?!" dedi. "bence kesin teoman'dı" dedi. bende bi yusuf yusuf vaziyeti başladı tabii. iş büyür mü acaba diye tutuştum. bugün olayı küratör selahattin abi'ye anlattım. teoman'ı tanıyan birini tanıyormuş. deve kini varmış bu teoman'da... bırakmıyormuş böyle işlerin peşini. "n'aptın evladım sen? tam adamına çatmışsın." dedi küratör selahattin abi...

sayın değerli sanatçımız teoman... eğer dün yaşanan tatsız olayda yanlışlıkla dövdüğüm kişi sizseniz, sizden çok büyük özür diliyorum. doktor raporum var benim, asabiliğim bu yüzden. siz çok yüce gönüllü bir insansınız. affetmek sizin beyefendi kişiliğinize yakışır. cipin olayını mahmut halledecek. zaten hele bi halletmesin, onun ağzını burnunu kırarım... haa... eğer yanlışlıkla dövdüğümüz kişi siz değilseniz, ben o cipin sahibi artist kılıklı züppenin te amk...
  • (bkz: özet geç piç)

yazarın yanlış sözlüğe açtığını düşündüğüm başlık
  • benim bildiğim teomanın peşini bırakmayacağı iş. bir çikolata alıp menajerine gitmek lazım diye düşünüyorum.
  • tanım: yazarın benzetmesi (buraya mecaz da geliyor)
    teoman değildir o, rahat ol.
    neden dersen iki önemli nokta var:
    1 - teoman olsa yanında hatun olurdu
    2 - teoman olsa kesin alkollü olurdu, polis çağırma olayı sıkıntı doğururdu.
    ama teoman'sa sıçtın kâmil, kan alır.
  • serin hikaye.
  • arabanın flash, şahısların isimlerinin mahmut ve kamil olması detaylarını atladığımız takdirde; her şey çok güzel olacak filmini anımsatan olay.
  • get ready for "renkli rüyalar oteli".

kan alırlar kamil.*
  • reno flash'la teomanın cipe sürtmek demek kaderin seni bayıltana kadar tokatladığı anlamına gelir. ki bu durumda öpülünce geçmeyen acılara sahipsiniz ve geçmiş olsun dileklerini siz hak edersiniz.
  • kesin yaşanmıştır dediğim serin mi serin hikaye.
  • o da muzigi tekrar birakmis olabilir.