şükela:  tümü | bugün
 • yağmur kızılok'un atlımı ile 2002 yılında piyasaya çıkartılmış fikret kızılok albümü.bir nevii best of özelliğini taşımakta.1965-2001 tarihleri arasında yaşamış olan sanatçının eserleri içinden yirmi(20) tanesi bulunmakta bu albümde
 • olası bülent ecevit sözü.
 • emre plakcilik tarafindan cikarilmi$ derleme zeki muren albumleri. kanal market'te melih abi diye kel kafalinin biri pazarlardi. 6-7 tane vardi bunlardan, birkac sene sonra bir o kadar daha cikarildi. $arkilarin zaten nefis olan ilk hallerinin ustune aklievvelin teki org melodileri filan eklemi$tir. 98'de "bizim elemanlarla dinleriz ara sira" diye 100 civarinda $arkiyi mp3 yapip, bilkent networkune laf olsun diye koymam ile 3 sene sonra beyazitta gidip bir adamdan kendi mp3lerimi satin alip dunya okuzluk rekorunu acik farkla kirmam yilin ayni aylarina rastlar.
 • zeki muren'in uzerine org calan ve dorduncu girintide animsanan adamin orgunu organini koparasim geliyor, soz konusu derlemeyi dinlemeye calisirken. orgun tistadanak tista tis zillerini otturen elcezlerini kapilara sikistirasiram gelmis yaklasik bir yil sonra. sarkilarin olcusunu tutturamayan, arada wind chimes ataklariyla zeki muren'i ayri bir uzaya tasiyan dunden bugune rezalet organist abi bence dorduncu girintide anlatilan kel melih abinin ta kendisiydi; kendi sicip sivadigi zeki muren kayitlarini kapi kapi dolasip pazarlarken tahayyul edebiliyorum bu iblis girisimci-sanatciyi. naif cesaretini de takdir ediyorum ancak dinlenilmiyor be kardesim; sunnet dugunumde sarki soyleyen sehir gazinosu sarkicisi deniz gozde yapmissin zeki bey'i.
 • zeki müren'in 12 albümlük bir serisidir. ilk 7'sinde şarkılara orgla tecavüz edilmiştir. 8-12 arasındakiler ise orjinal kayıtlara fazla elleşmeden derlenmiştir.
 • guerssen records adlı bir firmanın, üç sene önce tekrar bastığı ve şarkıların ses kalitesini fevkaladenin fevkine ulaştırdığı ilk barış manço 33lüğü. çıkış itibariyle, ilk erkin koray 33lüğü gibi izinsizdir, yani korsandır. korsanın korsanı diyebileceğimiz, fotokopimsi kapaklı bir versiyonu daha piyasada bulunmaktadır.

  '71'de çıkmış versiyonlarının temizi bulunur mu, bilemem ama guerssen records'un yeni basımı, hem içerik, hem de ses kalitesi olarak gayet tatmin edicidir ve amazon gibi sitelerde hala bulunabilmektedir.
 • aynı zamanda 1974 çıkışlı bir esin engin albümü. bu keyifli albümün içerisindeki şarkılar da şöyle:

  a)
  1. bitsin artık
  2. buruk acı
  3. birgün elbet dönersin
  4. sen bir meleksin
  5. aşka veda
  6. seven ne yapmaz

  b)
  1. bekliyorum yolunu
  2. özlüyorum
  3. büyük aşk
  4. dök zülfünü
  5. doğum günün kutlu olsun
  6. dönmeyen yıllar
 • bir zaman birimi. dunden bugune pek bir sey degismemeli. degisirse sikinti oluyor. dun dunyanin en huzurlu insaniysam yarin da asagi yukari boyle olabiliyor olmaliyim. dun cok depresyondaysam, bugun bir film izleyip, bi kitap okuyup, bi asik olup en mutlu olmamaliyim. olmaya calismamaliyim. olursam zaten bu sert gecislerden zarar gorup, yorulup, yine sertce baska modlara gececegim. dunden bugune pek bir sey degismemeli.
 • barış manço'nun 1972 tarihi ilk albümü. 2012'de guerssen records tarafından orijinal plağın cd versiyonu basılmıştır. bu albümdeki parçaların çoğu daha önce 45lik olarak basıldığından toplama albüm gibidir. dağlar dağlar (bu albümde dağlar dağlar ı) ve kol düğmeleri gibi ünlü parçalarının ilk versiyonlarını barındırmaktadır. guerssen tarafından pschodelic rock olarak nitelendirilmiş, bu albümü dinleyince daha sonradan ünlü olan parçaları hep watered down geldi bana.