şükela:  tümü | bugün
  • denis villeneuve’nin yönetmenliğini yapacağı bilimkurgu efsanesi dune’un yeni prodüksiyonun gösterime girmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. vasattan öteye gidemeyen 1984 yapımından sonra frank herbert ustanın hayal dünyasının edebiyata dökülen eserlerindeki başarıya yaraşır bir görsel çalışmayı sinemaseverlerin de hakettiğini düşünüyorum. jodowsky’nin emeklerinden faydalanıp faydalanılmayacağı büyük merak konusu.
    ‘the planet is arrakis. also known as dune.’

edit: lady jessicayı rebecca ferguson’un oynayacağı dedikoduları konuşuluyor
    edit2: vizyona gireceği tarihin 19 kasım 2020 olduğu bildirildi.
  • (bkz: dune)
  • d.villeneuve’nin yönetmenliğini yaptığı filmin 2020’nin sonlarında gösterime gireceği duyuruldu.
  • oyuncu timothee chalamet (p.atreides) ve josh brolin(gurney) ürdün’de çöl görüntüleri paylaştı. görüntüler arrakis gezegeninin topografyasını hissettiriyor diyebilirim.
    haber&video link
  • yeni çıkacak filmler arasında beni tek heyecanlandıran film. d.villeneuve’nin bilim kurguya bakış açısını çok seviyorum ve fazlasıyla güveniyorum ona dune filmi için. blade runner'ın ruhunu nasıl koruyarak 2049'u çektiyse; dune kitaplarının da ruhunun korunacağına inanıyorum. siyaset, din, entrika, kültür değişimi vs. gibi konuları kitaptaki kadar başarıyla anlatacağına güveniyorum. umarım ucuz aşk hikayelerinin olduğu, karakterlerin derin işlenemediği, alt metinden çok aksiyon odaklı bir şey çıkmaz da; ben de yanılmadığıma sevinirim.

cast seçimine de bayıldım. bir tek duncan idaho'yu jason momoa gibi bir tip olarak canlandırmamıştım kafamda, ama olur tabi neden olmasın. javier bardem'i stilgar rölünde görmeyi iple çekiyorum. paul'u oynayacak timothée chalamet denen genç arkadaşa çok iş düşüyor ama. muad'dib havasını güzelce hissettirebilecek mi bakalım.