şükela:  tümü | bugün
1168 entry daha
  • filmi beğendim. farklı bir film bekliyordum. yeterince farklı bu film.

--- spoiler ---

dunkirkteki askerlerin ben biraz daha panik halinde olmalarını bekliyordum. askerlerin arasında disiplin sorunları yaşanmalıydı. hiç o şekilde olmadı. gayet soğukkanlılardı. neredeyse kusursuzdular( her çavuşun rüyası :-)
    nolan kardeş yine kendine özgü kurgu oynamaları yapmış. zamanda geriye sarmalar, bir olayı farklı açılardan anlatmalar.
    hans zimmer alttan gerilim müziğini verdikçe vermiş.
    sevme, sevilme,sevişme yoktu. bu tarz filmlerde mutlaka öyle bir hikaye eklenir. bu filmde yoktu(garson kadınları götürdüler mi arada bilemiyoruz. directors cutta ortaya çıkar:-)
    boğulma fobisi olanları zorlayacak bir film olmuş. birden fazla sahne vardı bu şekilde.
    en büyük eleştirim filmle ilgili kan yoktu. kol bacak kopmuyordu. tamam bu şekilde daha genele hitap eden bir film oluyor ama atmosferi eksik bırakıyor. kan akmayan savaş mı olur?
    sonlardaki yanan petrol içinde kalan askerler sahnesi farklıydı. boğulmak mı, yanmak mı?
    --- spoiler ---
  • (bkz: world of warships)'de bu konunun işlendiği bir event vardı. oyun bile daha heyecanlı, daha mantıklı idi.
  • hayır bilmesek lutwaffe'nin 3 pırpırdan ibaret olduğunu zannedeceğiz. 100 milyon dolarlık bütçeyi tamamen sırıtan figüranlara gömmüş nolan. 8.3 puanı olması nolan'ın ayemdiibi'ye para yedirdiğinin kanıtı, max 7-7.5'luk film.
  • (bkz: besiktas donanmasindan az tekneyle 400.000 insan kurtarmak)