• görüntüleriyle, çekimleriyle oldukça kaliteli bir savaş filmi; nolan'ın hakkını vermek lazım. kurgu ve senaryo itibariyle sıkıcı denmiş; ancak bu tarz filmlere kurgu ekleyince ortaya genelde pearl harbour gibi saçmalıklar çıkıyor. o sebeple ben bu saf haliyle beğendim.
  • beklentilerimi boşa çıkarmış ve hayal kırıklığı yaratmış film. savaşın o keskin ve sarsıcı duygusunu ve tadını ne yazıkki neredeyse hiçbir sahnede verememiş filmdir ayrıca. ha zaman kaybı mı değil elbette ama beklenti içinde olmadan izlenebilecek bir film.
  • bir filme ses nasıl yapılır, müzik nasıl yapılır sorularının cevaplarını içinde barındıran film.
  • başroldeki elemanın bi türlü sıçamadığı, arkadaşla izlerken yarısında kapatıp çıktığım filim.
  • --- spoiler ---

ingiliz olsam izlerken utanırdım.

--- spoiler ---
  • christopher nolan imzasını görünce uçakta açıp seyretmeye başladığım ancak sonunu getiremediğim sahneleri özensiz çekilmiş boktan film.
  • fury'den bu yana naziler dünyanın anasını bellese de ağlasak temalı doğru dürüst film çekilmemişti. en son bu görevi nolan üstlenmiş.

--- spoiler ---

alman bombalama uçağı mayın gemisini vurmaya çalışıyor, tom hardy bunu engelliyor.
    --- spoiler ---

konusu tamamen bu. ne eksik ne fazla.

büyük resmi gören türk klişesine takılmak istemesem de lobici yahudiler sayesinde 3 tane oscar aldığı çok belli.

tanım: son 15 saniyesi dışında hiçbir nazi içermeyen nazi filmi.
  • o büyük “nolan filmi” beklentisinden mi bilmem çok yıkılmıştım.
    büyük bir hayal kırıklığıydı.
    (benim için)
  • yarım saat izledim sonra kendimi telefonla oynarken buldum.
    edit.sikmişim ingilizleri
  • (bkz: bullshit)
hesabın var mı? giriş yap