şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekşi sözlüğe ait yeni bir istatistik departmanı.

  isfendiyaroğulları zamanında " departement de la statistique" diye de bilinirdi.
 • sanırım sözlükte ilk defa bir istatistikte bir numara olmamı sağlamış hede.

  kaldırılmadan önce de haftanın en aktifleri tazı bi listede ilk sıralara çıkmıştım bi ara, ama galiba 2. olmuştum onda, burada ise 1. olmuşum. aman ne büyük başarı.*
 • an itibariyle profilime bakınca farkettiğim istatistik şeysi. 164 öneriyi ne ara yaptım lan ben dün?
 • [https://eksisozluk.com/…n-en-fazla-kanal-onerenleri https://eksisozluk.com/…n-en-fazla-kanal-onerenleri] anketçiler, ekşi sözlük sahipsiz değil. bütün anketleri bu hafta bitirireceğim. çünkü, neden? işsizlikten..

  - bu anket, bu anket, bu da anket... bu anket.
 • özelden genele bir rica (bkz: #49121231)
  kendi künyemde sanat kanalı sayacını aylardır takip ediyorum, haksız yere şiştiği vakit azaltma çabasına giriyorum. şu istatistikler çıkalıberi korktuğum oldu, gelişigüzel dağıtımla önü alınmaz bilgi kirliliği akmaya başladı. lütfen "sayı yapmak" amacıyla
  haksız rekabete çanak tutmayalım (a kişisinin titrini b kişisine atfetmeyelim);
  oy almak amacıyla suriyelileri ülkeye doluşturmakla aynı düşünce, buradan ülke
  insanının mantalitesinin her kademede aynı olduğu sonucu da tekrar onanabilir ama konumuz felsefe değil, kanalı bile yok zaten. (bkz: #48941259)
 • endişeye mahal vermemek için açıklamak isterim.
  birileri sağolsun yetki vermiş, kanalları istif ediyoruz (bkz: #49121339). kanallar sekmesinin en altında başıboşlar* seçeneği var ve düzenlemesi zor olan bu. çünkü yeterince açıklayıcı kanal mevcut değil, haliyle ya yanlış öneride bulunabiliyorsunuz, ya da pas geçip diğer başlıklara bakıyorsunuz. ben düzenlemeleri yaparken benzer başlıkları öneren eski yazarları referans alıyorum, benim gibi yenilerin önerileri göz ardı edilebilir. her konuda öneri yapmak doğru değil, yapmadığımı ispat edemem o ayrı.

  anket başlığını bitirmeye çalışmamın sebebi, 'sayı yapmak' değil, anketleri tespit etmenin kolaylığından kaynaklı. zihni sinir icadımı açıklayayım. ara sekmesine anket olacağı 100 metreden belli kelimeleri yazıyorsunuz ve bitmez mesaiye başlıyorsunuz. birden fazla kanal önerisine sahip başlıklar da yok değil ama anket olmaları çok yüksek ihtimal.

  anketleri bitirmenin kime ne faydası var? mesela anket kanalını görmek istemeyen kullanıcı için büyük nimet. çünkü sadece moda veya sadece siyaset kanalını da seçmiş olsa, hali hazırda başıboş olan anket başlıkları sol frame'de gözüküyor.

  eh, bi öpücüğü hakettim sanırım sedat.

  örnek kelimelerim:

  alternatif (alternatif akımı* tenzih ederim)
  yazarların (edebiyat kanalı yazarlarını eleyerek tabi)
  ingilizcesi
  aradığı
  mantık hatası (bu biraz çetrefilli, anket olmayanlar çok)
  akla gelenler
  tavsiyeler

  ey romalı kardeşlerim, el atında azalarak bitsin bu anket.
 • işsizliğin istatistiklere dökülmüş hali.

  (bkz: tescilli isşizlik)
 • 15. sıradan girmişliğim vardır. bir sonraki adım debe olsa gerek.
 • (bkz: #52360857)