şükela:  tümü | bugün
 • her sene 19 temmuz'da (19.07, yani 1907) kutlanması kararlastırılmıs, fenerbahceliler'in günüdür.. fenerlist kararlastırmıs, o yuzden atmasyon degildir.
 • 19 temmuz olarak ilan edilmistir. kaynak kanal-d 20.7.2002, saat 20:00
 • galatasaray'in dunya galatasaray'lilar gununun baslangici 2001'dir. dunya fenerbahceliler gunu 2002'de ilan edilmistir. ama galatasaraylilar acaip ongorulu oldugu icin fenerbahce'nin ilan edecegini anlayip taklit etmeye calismislardir. ne ilginc insanlardir bu galatasaraylilar be mubarek..
 • fenerbahçe'yi ve fenerbahçelileri diğer takım taraftarları nezdinde antipatik kılan esas faktörü içinde barındıran, çok güzel gözler önüne seren bir aktivitedir.

  güzel kardeşlerim, "fenerbahçeliler günü" deseniz, istediğiniz gibi kutlasanız bu günü kimseler gıcık olmayacak, bıyık altından gülmeyecektir. ancak başına "dünya" ibaresini ekldediğinizde "al pacino'nun kurtlar vadisinde oynaması" türü bir bulunduğu konumu bilememe durumuna düşersiniz ki yüzüncü yılını kutlamaya hazırlanan, türkiye'nin çok büyük bir ihtimalle halen en büyük taraftar kitlesine sahip, türkiye ligi tarihinde en çok şampiyonluğa erişmiş bu güzide takımımızın büyüklüğünü bir anda kuşa çevirir; şirin ele avuca sığmayan kanaryayı tam bir oran orantı embesili olan deve kuşuna çevirirsiniz.

  ya da; türkiye dışında (kktc ve yabancı temsilikler hariç) herhangi bir ülkede, o ülke vatandaşları tarafından o gün için olsa bile haberdar oldukları bir gün haline getirirseniz o zaman kullanınız "dünya" ibaresini. türkiye ve türkler dışında bir allahın kulu bile bilse yeter "dünya fenerbahçeliler günü"nü ama yok; nasıl olsun ki. uluslararası tanınışlığa adım adım, zorlu ve çilekeş bir yoldan gitmeden kutladığı günün isminin önüne "dünya" ibaresi koyarak ulaşılabileceğini sana varsa 20 temmuz itibarıyla takip etsin yabancı medyayı.

  bakın federasyon ne diyor: "lütfen!"
 • dunyadaki yaklasik 2 milyar fenerbahcelinin her yil bekledigi gun. associated press'ten gelen bilgilere gore fenerliler su siralar turkmenistan'da havai fisekler ve fener alaylariyla bu gunu kutlarken, etiyopya'da 2. aziz yildirim heykeli torenle aciliyor, bati yakasinin guzel sehri san fransisco'da taraftarlar caddelere sigmiyor. gap magazasinin her sene hazirladigi ozel fenerbahce koleksiyonunun daha simdiden tukendigi de kulagimiza gelen haberler arasinda.

  hepimize kutlu olsun*.
 • aziz yildirimin'in elini opsem harclik verir mi ki bu gun serefine diye aklimdan gecmedi degil...
 • bugun nedeniyle tüm fenerium ürünlerinde % 19 luk indirim yapılmıştır
 • bodrum halikarnas the club'da parti ile kutlanacak gündür.
 • gün vesilesiyle şehirdeki fenerbahçeliler derneğince tüm işyeri çalışanlarına karanfiller dağıtılmıştır. hagaten futbol asla futbol değilmiş, bunu gördüm. görülmeyecek gibi değildi gözüme soktular. hayatımda ilk defa birinden çiçek aldım, öyle mesudum ki öyle böyle değil... dünyanın tüm fenerbahçelilerini bir bir öpmek istiyorum sayın seyirciler.
 • sadece bir gun degil her gun hatirlamamiz gereken fenerbahceliler icin dusunulmus anlamli gun.

  hah, soyle de bir sey varmis: (bkz: sadece bir gun hatirlama geyigi ile fark yaratmak)