• 3 sene önce kapanmak üzereyken hakan güldağ ve ekibi tarafından kiralanan gazetenin sözleşme yenileme sürecinde, didem demirkent’in yüksek bedel istemesi üzerine yeniden kapanma durumuna gelmesi.

didem demirkent isimli kişi, 3 sene önce işten çıkışlarını verdiği personelin tazminatlarını dahi ödememişken, ne cüretle demirkent ilkelerinden bahseder akıl alır gibi değil.

didem hanım; önce mağdur ettiğiniz personellerinize ve ailelerine borçlarınızı ödeyin, sonra artistlik yaparsınız.
  • web sitesinden yeni web sitesine yönlendirmenin olmadığı gazete.

anladığım kadarıyla "nasıl bir ekonomi" basılı yayının adı. web site tarafında www.ekonomim.com devam eden site. tabii ne kadar bu domain adı altında gidecek göreceğiz.

bu arada enteresan olan ekonomim.com da açıklamanın osman arolat ya da hakan güldağ tarafından değil şeref oğuz tarafından şu yazı ile yapılmasıdır.
  • 40. yılını kutlayan duayen gazete.

tabii bu durum, ücretli üyelik çıkartıp yazarlara erişimi sınırlandırmaları ve kolpa basın gibi 30 saniyede bir sayfada otomatik yenileme yanlışlarını değiştirmiyor. hitap ettiği kitle zaten sınırlı iken bu yanlışların birinden yeni döndüler ama insanlar çoktan ayağını çekmişken bakalım nasıl değişecek alışkanlıklar… alexa.com’dan gördüğüm pek de iyi istatistikleri yok.
  • türkiye'deki yönetici/müdür/işveren/patron kalitesini ibretlik bir şekilde ortaya koyan iş dünyası gazetesidir.

şu haberde asgari ücretle ilgili ağlayan bir yönetici:

http://www.dunya.com/…ardalik-yapiliyor-280251h.htm

sadece iki gün sonra yöneticiyi yalanlayan bir haber:

http://www.dunya.com/…-ucret-protestosu-280531h.htm

türk iş dünyasının kapasitesi konusunda önemli bilgiler verir.

baştan edit: ben entariyi yazarken haber ana sayfadan kaldırıldı, muhtemelen biri uyandırdı kral çıplak gözükmesin diye. ıyi iyi....

kıçtan edit: heh heh yine anasayfaya manşete koymuşlar. burayı okuyorsanız şu 30 saniyede bir sayfa yenilemesini de kaldırın. siz milliyet misiniz?
  • türkiye'de ticaretle uğraşan kesimin elinden düşürmemesi gereken gazetedir. şahsen ilgili olmadığım sektörlerle alakalı değişimi dahi takip edebiliyorum ama

1-) gazete abonelik işlemleri ve talep ettiği ücret çok fazla ve biraz karışık...

2-) yazılı olarak ulaşılabilirlik bir kaç büyükşehir dışında bu devirde bile çok kısıstlı. yahu bir gün geç geliyor gazete bir çok şehire...

3-) tüm ticari alan ve sektörlerdeki inovasyon ve değişimi çok iyi lanse edip tanıtımı yaparken, gazetecilik alanında 1980'li yıllarda kalması diğer eleştirel durumudur.

tanım: türkiye'nin financial times'ı...
  • borsa günün yarısında yüzde 2.31 azaldı diye başlık atan tuvalet kağıdı.

azaldı nedir ya?

https://twitter.com/…tatus/1161951386898186240?s=21
  • sabah her zamanki rutinim ile arabayı çalıştırdım. klimayı açtım. farları yaktım. radyonun düğmesine bastım. bloomberg radyo açıldı. süheyla yılmazhanımefendinin neşeli sesi eşliğinde yola koyuldum. işte o zaman öğrendim; dünya gazetesi kapanmış. muhabbeti de tam anlamadığım için tamamen kapanmış sandım ancak aslında mecburi sebeplerden bir isim değişikliği olmuş.

dünya gazetesi benim için önemli bir kaynak. bünyesinde gerçekten donanımlı ve tarafsız yazarlar bulunduruyor. bunların çoğu da inanılmaz mütevazı insanlar. zaman zaman aklıma bir soru takıldığında mail atarım. genellikle uzun uzadıya cevap verirler. birçok kez de mail içeriğinde doğrudan kendi telefon numaralarını paylaşan yazarlar olmuştu. meramımı doğrudan anlatma fırsatı verdikleri için kendilerine minettarım.

finans sektöründe çalışıyorum. birçok gelişmeyi ilk buradan öğreniyorum. sektörden birçok arkadaşım da düzenli olarak burayı takip ediyor. tamamen kapansaydı bizler için büyük bir boşluk olurdu.

dünya ismine çok ısınmıştık. yeni ismine de alışırız. eğer burayı takip ediyorlarsa tüm yazarlara selamlarımı gönderiyorum.
  • 3 yıl önce gazetenin isim hakkını kiralayan çalışanlar, anlaşma yenileme şartları ağır gelince kendi isimlerini kullanmaya başlamışlar.

4 mart 2019 sonrası içerik ekonomim.com sitesine aktarılmış eski haberler dünyada yenileri ekonomi sitesinde açılıyor, yazılım altyapısıda aynı sadece tema değişmiş, hatta sayfa altındaki uygulama linklerine tıklayınca hala dünya gazetesi çıkıyor yakında kendi uygulamalarıda çıkar.

yapılacak çok işleri var daha ekonomi.com , adsense kodunuda değiştirmeyi unutmuşlar sanırım dünya ile aynı çıkıyor.
  • sabah bilgisayarımı açtığımda ilk işim dünya gazetesine bakmak olurdu. bu sabah tıkladığımda ilk olarak kapandığını düşünüp üzüldüm ama sonra yayınlarına ekonomim.com ile devam edeceğini görünce sevindim.

türkiye'de basının geldiği yer dikkate alındığında ekonomi ve dünya haberleri için okunabilecek bir kaç türkçe kaynaktan birisiydi dünya gazetesi. umarım ekonomim.com ile çok daha iyi bir iş çıkartırlar. belki ilerde dünya gazetesi ismini satın alabilirler. belki de buna hiç gerek kalmaz.

adblocker'ımı dünya gazetesi için deaktive etmiştim. artık ekonomim.com için de deaktive ederim. yolları açık olsun.
  • yeniden yayınlanmaya başlamış. açıp baktım başlıklar bölümündeki 20 sayfanın 18'i erdoğan ve bakanların müjdeleri. mini a haber olmuş.
    bir de ilke milke falan diye yazı yazmışlar.
    çok üzgünüm.
hesabın var mı? giriş yap