şükela:  tümü | bugün
  • göz tembelliği olan ve az gören sol gözümdeki estetik sorun için araştırmaya girişmiştim, dgh altunizade şubesinde l.a. isimli doktorun yapay iris uygulaması yaptığını internetteki sitesinde gördüm, sonra kendisine mail attım, beni muayeneye çağırdı her iki gözümede (% 100 sağlam sağ göz ve az gören sol göz) bu uygulamanın yapılabileceğini, çok şık duracağını, ömür boyu sağlık sorununa yol açmayacağını, hatta birçok genç kızın göz rengini yeşil ve mavi yaptırmak için kendisine başvurduğunu birçok operasyon yaptığını, sağlık açısından gram şüphem olmaması gerektiğini sözlü olarak belirtti, bende bekar olduğumdan ve yaşım geçmeden bir aile kurmayı düşündüğümden bir umutla tüm birikimimi ve yetmeyen yerin üstünede borç alarak bu işe giriştim, umudun gelecek güzel günlerin hayali beni bu işe itti, hayatımda sıkıntılı dönemin biteceğini yeni beyaz mutlu bir sayfa açabileceğimi düşündüm bu sözler üzerine, 2012 eylül ayında bu operasyonu oldum, sonrasındaki süreci, durumumu yazdığım başka bir sitedeki cümlelerden aynen buraya alıntılıyorum.

oğlunuz, kızınız, eşiniz, dostunuz için uzun demeyin okuyun, ibret alın.
    .........................................................
    30.09.2012
    bu uygulamalı dünya göz hastanesi, istanbul/altunizade (üsküdarın hemen yanı) şubesinde dr.levent a. yapıyor kendisine muayene oldum ve görüştüm, gözümün bu uygulamaya uygun olduğunu söyledi, ancak işin mali kısmı şuanda beni aştığı için hemen yaptıramıyorum, yaptırmayı düşünenler için sağlam gözlerinin bir dijital fotosunu istiyorlar bunuda almanyadaki üretici firmaya gönderiyorlar buradan dönmesi ve ameliyat için gün verilmesi ortalama 3 ay sürüyormuş ve bu irisi sipariş etmeye karar verdiğinizde ücretini hemen ödemek zorundasınız bunu kredi kartı taksidi ile veya peşin ödeyebilirsiniz bana söylenen son ücret 3.900 euro (9.000 tl) idi tek göz için bir yapay iris ücreti tabi bunla bitmiyor ödemeler bu peşin ödemeniz gereken kısım ameliyat öncesi ise ameliyat ücreti 6.500 tl yani toplam 15.500 tl ediyor sgk lılar için bu ücret, 2 gözede yaptırmayı düşünenler ise 1 er gün ara ile yaptırabilir buda malumunuz 30.500 tl ediyor, sağlam gözdede yeterli ön kamara derinliği var ise bu yapay iris uygulaması yapılabiliyor, her iki gözdede fark olmamasını isteyenler için.
    ............................................................
    24.03.2013
    bu ameliyatı dünya göz hastanesi altunizade şubesinde geçen eylül ayında oldum borçları bile bu ay yeni bitiyor toplam 35.000 liraya mal oldu ve keşke olmasaydım diyorum nedenlerine gelirsek, bu son ameliyattan önce uhg gruba bağlı aksaray vatan hastanesinde estetik bir gözbebeği ameliyatı olmuştum (1.200 lira) sol gözümden bu ameliyatı yapan doktorum ameliyat öncesi gözüme (iris arkasına) mercekte konulması gerektiği yoksa kayma yapabileceğini söylemişti bense ileride yeni yöntemler çıkabileceğini bu nedenle gözümün fazla deforme olmaması için konmamasını istemiştim, doktorumun dediği oldu 4 ay sonra gözde hafif şaşılık dış tarafa kayma oldu, doktorumu telefonla aradım bayram sonu idi ve kendisine dediği gibi kayma olduğunu ve mercek koyma ameliyatını hemen olmak istediğimi söyledim, doktorum ise kendisinin 1 hafta izinde olacağını sonra gelmemi görüşmemizi istedi (fiyat olarakta 1.750 lira tutacaktı), bense durumu psikolojik olarak kafamda büyütmüş biran önce bunun çaresini bulmak için bulunduğum ildeki devlet hastanesinede meraktan gittim burdaki doktorum göz içi merceği bu cuma bir operasyonla takabileceğini söyleyince bende çocuklar gibi sevindim, kendisine defalarca sordum göz içi iris arkası mercek olacak gözde belli olmayacak değilmi dedim oda evet dedi, cuma ameliyatı oldum çıktım eve döndüm ne göreyim mercek gözümün üzerinde ve parlama yapıyor cam gibi ayrıca irislede oynandığı için bu gözümün rengi kahverengiden yeşilimsi renge dönmüş, bu durumu dahada kötü yapmıştı bu kez tekrar arayışa girdim ve bu yapay iris olayını gördüm bu hem iris renklerini aynı yapacaktı hemde taktıracağım bir göz içi mercekle hem görme daha iyi olacaktı hemde şaşılık olmayacaktı dünyagöz altunizade şubesinden ilgili doktorla önce mailleştim ve durumu anlattım her iki gözede yapay iris konulmasını ve bu şekilde fark olmamasını istediğimi tabi bu durumun olup olmayacağını sordum kendiside olabileceğini söyledi ayrıca iris renklerinin aynı olacağını konan mercekle şaşılığın ortadan kalkacağını belirtti çok sevinmiştim sıra geldi ameliyat bilgi servisi ile fiyat hakkında konuşmaya önce bana 38.000 lira dediler ben çok deyince tamam 35.000 olsun dediler, bende ıkındım sıkındım düşündüm taşındım bu durumun benim için aşırı psikolojik ve görsel sıkıntı yaratacağını yaşımın henüz orta yaş olduğunu bekar olduğumu ve sorunun çözümü ile yeni bir perde açacağımı düşündüm kendi adıma, özgüvenle sıfırdan bir sayfa açma şansı idi benim için, bu düşüncelerle tüm maddi birikimim ile bu 35.000 liralık operasyonun altına girdim taksit olsun diyede kredi kartımdan çektirdim, ameliyatı oldum ameliyattan sonra 2-3 metreyi gören duvar saatini okuyan sol gözüme perde inmeye başladı ve görüş tamamen gitti, şuanda aşırı parlak ışıklar dışında hiçbirşeyi algılamıyor, gözün 1 cm önünden parmak geçirsek bile göremeyecek derecede kör oldu, artı daha önce beni rahatsız eden şaşılığa rahmet okutur derecede aşırı şaşılık oluştu buda psikolojimi dahada kötü yaptı, doktoruma bu durumları iletince bana bunların doğal olduğunu görmeyen gözün kayacağını söyledi bense ameliyattan önce bu şekilde bana söylenmediğini daha iyi olacağını şaşılığın ortadan kalkacağının söylediğini söyledim o ise bu göze bundan iyisi olmaz dedi, anlıcanız hem madden hem manen büyük bir darbe aldım, 30 yaşımda umut peşinde koşmaktan 1 gözümü kaybettim bu ameliyatı olmasa idi şuanda gözüm görüyor olacaktı, dünyagöz hastanesinin bu bana 2. ci kazığı oldu, 2004 yılındada ataköy şubesinde estetik problemimi çözmek için 10.000 lira alınmış ve problemin çözüleceği söylenmiş olduğu halde, ameliyat sonrası sorunu çözmemiş basit bir şaşılık ameliyatı yapmışlardı ki gözümde şaşılık yoktu, 2 defa kandırıldım, nerede ise bu hastaneye 1 ev parası verdim karşılığında gözüm dahada kötü oldu geçmişe dönme şansım olsa asla bu operasyonları yaptırmazdım, umut tacirliği dünyanın en büyük suçlarından biri kabul edilmeli, bunları neden yazdım derseniz benim durumumda olan arkadaşlar ibret alsın, aynı hatalara düşmesin ayrıca bazı kurumların iç yapısı bilinsin diye, allah yapısının bozuğu bile kul yapısının düzgününden daha iyi oluyor, bu operasyonu asla ve kata tavsiye etmiyorum arkadaşlar, sakın sizde yanılıp benle aynı hataya düşmeyin hem hayallerinizden hem sağlığınızdan hemde paranızdan olup benim gibi aldatılmayın, allah kimsenin yaptığını yanında bırakmayacaktır inşallah.
    (sehven yukarıda eylül demişim, ekim olacaktı)
    ..............................................................
    21.01.2015
    yapay iris uygulamasını asla ve kata tavsiye etmiyorum, kendine yetecek kadar gören gözüm ameliyat sonrası tamamen kör oldu, iki gözede sözde aynı renk yapay iris takılmasına rağmen iki göz arasında renk farkı var hala, ayrıca göz bebeklerinin büyüklükleri farklı, gözüm dahada kaydı, dünya göz hastanesi altunizade şubesi doktoru l.a. kurumunun ismine yakışmayacak bir tüccar gibi davranmıştır. benim hem sağlığım, hem sadece son ameliyattan dolayı 35.000 tl param gitti, sakın sakın ola siz bu sağlık tüccarı doktorun eline düşmeyiniz. keşke geçmişe dönme şansım olsa asla bu operasyonları yaptırmasa idim herşey şimdikinden katbekat iyi olurdu.
    .......................................................................
    06.04-2016
    malum doktorun yaptığı iris ameliyatının sıkıntılarını çekmeye devam ediyorum geçen pazar gecesi sol göz irisi kan doldu, halende kan dolu, bugün aynı grubun başka bir doktorunun demesine göre ağır kaldırmak temelli bir sorun, bunu ameliyatı yapan doktorun söylemesi gerektiğini dile getirdi bende söylemediğini kendisine ilettim, sıkıntılar bunla bitse iyi sağlam göz irisi üzerine bırakılan yapay iriste korneada ödem yapmış ve hücre sayım çok düşerek riskli sınıra gelmiş, doktorun demesine göre iris gözden çıkarılmalı bu şekilde kornea nakli olma durumu 10 sene ötelenebilirmiş, yapay iris kalırsa ise 2-3 sene içerisinde kornea nakli şart olacak dendi, baştan irisin sağlam göz üzerine konmasının doğru olmadığını dile getirdi iki doktorda, bende ameliyatı yapan doktorun bana bunu belirtmediğini aksine sadece göz rengini değiştirmek için ameliyat olan hastaların bile bundan memnun kaldığını bir risk taşımadığının söylendiğini söyledim, kara haberlerle döndüm evime ve ev halkı ile paylaşamadım henüz, haybeden sağlam gözümün getirildiği durumamı üzüleyim, psikolojimin tekrar bozulduğunamı, boşa ameliyat olduğumamı, boşa o günkü tüm birikimlerimi bir hiç uğruna oraya yıktığımamı, sağlam gözdeki iris çıkartılınca 2012 parası ile 15.000 tl mide bir doktorun para hırsı yüzünden çöpemi atmış olacağım, sonra yapılacak kornea ameliyatı sonrası durumum ne olacak ailemin psikolojisi ne durumda olacak, çocuğun bir gözü sağlam idi onuda işgüzar bir doktor bozdu kör olacak diye düşünecekler, acıki ne acı, arkadaşlar bir doktor size ameliyat derse kılı kırk yarmadan asla evet demeyin, hem sağlığınızdan hem paranızdan olmayın, allah yapısının bozuğu kul yapısının düzüğünden daha iyi maalesef. allah yardımcım olsun.

notlar:

- ameliyatı yapan malum doktor göz rengini değiştirmek isteyen göz sağlığı yerinde hastalara da bu yapay iris uygulamasının yapıldığını/yaptıklarını ve ameliyat sonrası için herhangi bir riski olmadığını belirtmişti ameliyat öncesi, bu beyanların hepsi maalesef şahsi ticari kaygı nedeni ile yapılmış.

-tüm grup doktorları aynı şekilde değil, çoğunluğu olaya ticari kaygı temelli değil hasta temelli bakıyor neyseki, bu duyarlı hekimlere teşekkürlerimi sunuyorum, nur hanım, anıl bey v.b.
    ............................................................................
    19.04-2016
    bir doktor sırf para hırsı için nasıl olur da bir hastanın hayata tutunduğu sağlam gözünü bile bile bozacak bir uygulamayı yapar ve hatta bu uygulama öncesi hastaya süper bir olaymış gibi yağlar ballar, aklım almıyor, bu nasıl bir vicdansızlıktır, nerede kaldı iş etiği, hipokrat yemini, bu ülkede bu şekilde tüccar hekimler oldukça daha çok canlar yanar, daha çok insan durduk yere sağlam iken sakat olur, psikolojik çıkmazlara doktor eli ile sokulur, hem maddi hem manevi, hukuki olarak neler yapabilirim bu doktora karşı artık bunları araştırmaya çalışacağım, elimden gelen başka birşey kalmadı, buraya yazma sebebim ise elma ile armutları yani iyi ve kötü doktorların tanınması ve benim düşürüldüğüm durumlara sizlerinde düşmenizi istememem.
    ..................................................................................
    27.04.2016
    yapay iris ameliyatlarını asla tavsiye etmiyorum

nedenleri;

irisi sıkıntılı sol gözüme yaptırdığım yapay iris ameliyatı sonrası 24 gündür sol göz kürem kan içerisinde iris bile seçilmeyecek derecede halen daha geçmedi, doktorlarımla yaptığım görüşme sonucunda 3 hafta daha geçmezse ameliyat yapılacağı söylendi. psikolojim berbat durumda işyerinde herkese dert anlatmaktan helak oldum, motivasyonum, keyfim sıfırlandı, vampir gibisin diyenmi, ıyyy ben bakamam gözüne diyenmi ararsın, insanlardan gözümü kaçırmaktan göz göze gelmemeye çalışmaktan helak oldum. bu durumun sebebi de ameliyatı yapan yukarıdaki mesajlarda adını yazdığım malum doktorun ameliyat sonrası spor yapmamam gerektiğini bana söylememesi oldu, halbuki ben 3 senelik maaşımı kuruşuna dokunmadan bu operasyona harcamıştım, demekki bu doktor gözünde önemim parayı verene dekmiş.

sağlam gözünüze ise asla yapay iris yaptırmayın (benim gibi her iki göz rengi aynı olsun diye veya ameliyatı yapan doktorun övdüğü gibi oooo göz rengini değiştirmek için bir çok hastamız yaptırıyor hiçbir zararı yok dese de) çünkü bu yapay iris kornea hücrelerini öldürüyor ve sizi zamanla göremez duruma getirerek kornea nakline dek götürüyor, göz tansiyonu yaparak ise yapay iris çıkarılmazsa körlüğe dek götürüyor, 3 hafta sonra diğer gözün durumu için gittiğimde bu gözdeki yapay irisinde çıkarılması gerektiği için bunada ameliyat günü alıcam, siz siz olun umut taciri bir kısım doktorların sözüne güvenip hem senelerin birikimi maddiyatınızdan hemde sağlığınızdan olmayın.

umut ararken hem bir ev paramdan, bir gözümden diğer gözümün korneasından oldum maalesef, bu korneada beni ancak 10 sene götürecek sonunda yine kornea nakli ameliyatı olmam gerekecek maalesef, durduk yere bu sene 2 ameliyat daha olacağım, sağ göz için yaptırdığım yapay iris operasyonu, verdiğim para, çektiğim acı, sağlığım umutlarım gitti, yine iki göz arasında fark olacak, operasyonları yapan doktorla tekrar görüşme talebimde bu doktorca reddedildi, umarım sizlerde aynı hatalara düşmezsiniz.
    .......................................................................
    10.12.2016
    3 senelik kazancın tek kuruşuna dokunulmadan yapılan birikim ile olunan ameliyattaki yapay iris ancak 3 sene dayandı, geçen marttan beri irisler arasında hiçbir renk uyumu kalmadı, sizleri hasta değil müşteri olarak gören tacir l.a isimli doktora sizde kanmayın, umut taciri bir dr beni hem sakat bıraktı hem tüm paramı aldı hem umudumu çaldı hem bozuk psikolojimi dibe itti hem insanlarla olan sosyal ilişkilerimi diyaloğumu bitirdi hem sağlam olan gözümün korneasını bozdu hemde tekrar kandırdı. adeta yaşarken öldürdü. kendisi bir gram vicdan azabı duymadan ve yasal yaptırıma uğramadan zevk sefasını sürüyor. oyunu gayet güzel kurgulamışlar. siz sakın ola kanmayın beni ibret alın.gözümün durumu gece çekildi. gündüz görüntüsü daha berbat onuda buraya ekleyecegim. sizi insan olarak değil para olarak gören bu dr a kanmayın. hayatınızın sağlığınızın önemi yok gözünde tek önemli olan paranız.
    http://hizliresim.com/wg1qz2
    .....................................................................
    11.12-2016
    bu l.a. isimli tacir sadece umutlarımı ve tüm birikimimi bitirmedi. hayatımı ve psikolojimide bitirdi. elimden aldığı sağlığımın yanında herşeyimdi. iki cihandada kendisine hakkımı helal etmiyorum. rabbim şahidimdir.
    .....................................................................
    11.12-2016
    2007 deki kandırıldığım operasyonu hatice k. ve elvan y. isimli aynı grubun doktorları yapmıştı. son altın vuruşu (hem gözü öldürme, hem maddi, manevi bitiriş) ise levent a. yaptı. l.a birde öğretmenler gününde öğretmenlere çakıp işte bu insanlar sizin eseriniz demiş. al işte sende eserini tekrar gör.
    http://hizliresim.com/njlxzr
    (2007 dede aynı sorun için bu grubun başka bir hastanesine gitmiştim, o zaman sorunu çözeceklerini söylediler, o günün parası ile iyi bir para aldılar, sonucunda durum düzelmemiş hatta gözde bir değişim yoktu, sonrasında bana şaşılık ameliyatı yaptıklarını öğrendim, şaşırdım üzüldüm evime döndüm)
    ............................................................................
    12.12.2016
    kişilerin hastalıkları ve göz yapıları farklıdır. göz hastalıkları sizde farklı sonuçlar verebilir.
    internetten aldığınız bilgiler genel bilgilerdir.
    ameliyatların sonuçları kişilere göre farklılık gösterir. hastalıklarınızı ve cerrahinin getireceği sonuçları ancak iyi ve eksiksiz bir muayene ile tecrübeli hekimlerden elde edebilirsiniz.
    internetteki kirliliği kendi hastalıklarınıza çare sanıp gereksiz ümitlenmeyiniz veya moralinizi bozmayınız.

.....................

demiş sayfasında l.a. haklımı haklı, internetteki bilgiyi bizde gerçek sandık gittik l.a. ya halt ettik, gözümüzü mundar ettiler, maddi manevi çökertildik, umut tacirliği en büyük suçlardan biri olmalı.
    .........................
    12.12.2016
    http://hizliresim.com/nladrk
    evet arkadaşlar 2012 de oldum malumunuz yapay iris ameliyatını o senenin asgari ücreti ile 4 sene 2 ay çalışır tek bir kuruş harcamazsanız sizde bu mükemmel sonuca ulaşırsınız. levent akçayın şaheseri karşınızda çekinmeyin hangi hastalığınıza ne teşhis koysa ameliyatını olun hayatınızın tüm birikimini kendisine verin bıçak altına yatın. (2012 de 35.000 tl almışlardı ameliyat için benden, bu para sadece 2012 asgari ücretine göre tek kuruş harcamadan 4 sene 2 ayda biriktirebileceğiniz ücret, mantıklı bakarsak o tarihte bu para verildiğine göre geçmişte birikmiş bir para olacak doğal olarak bunu geçmiş asgari ücrete orantılarsak 6 küsür sene tek kuruş harcamadan bu ameliyat için çalışmanız gerekiyor, varın vicdansızlığın boyutunu siz anlayın, benim hayatımı bitirdiler siz kanmayın en azından sizinkini bitiremesinler.)
    ..................................
    13.12.2016
    baştan olabilecek bir yanlış anlaşılmayı gidermek adına bir açıklama yapmak istiyorum. devlet memuruyum yapay iris ameliyatını olduğum 2012 deki ameliyatım için 3 senelik toplam maaşım alındı yazmıştım (2012 de aldığım memur maaşıma orantıladım). 2012 de 36 ay olmayacağına ve bu para geçmişe dönük biriktirildiğine göre bunu orantılarsak tek kuruş harcamadan neredeyse 5 senelik toplam maaşıma denk geliyor alınan para. daha önce aynı kurum dr larınca yapılan ameliyattaki mağduriyetimde alınan ücrete değinmiyorum bile. asgari ücrete orantıyı bir önceki mesajda yazdım. son ameliyatı yapan l.a. nın yaptığı ameliyatın arkasında durmayarak görüşme talebimi kabul etmediğini daha önce yazmıştım. prestij vekil/belediye başkanı adayı olmakla, heryere boy boy reklam vermekle, mağdur ettiğin hastadan aldığın parayı kar saymakla elde edilmez. ibret alın benim yaşadıklarımdan, sizi de umut tacirleri aynı tuzaklara düşürmesin, aynı hatalara sizde çekilmeyin, hem paranız hem sağlığınız hem psikolojiniz, sosyal ilişkileriniz gidiyor, bitiriliyor zira sonucunda, maddi manevi hayatınızı bitiriyorlar, sizi yaşayan ölüye çeviriyorlar, tek hırsları istedikleri sadece paranız gerisi önemsiz.
    ......................................
    14.12-2016
    pupiloplasti ameliyatı sonrası iki göz rengi arasında hafif ton farkı olur rahatsızlık duyulunca araştırma yapılır, allanıp pullanan yapay iris konulu yazıyı yazan tacir dr.ile iletişime geçilir, hastayı çalıştığı dünya göz hastanesine çağırır, tacir l.a yaptığı kontrol sonrası konuşmada yapılacak ameliyat ile iki göz arasında renk ve görüntü farkı kalmayacağının sözlü garantisini verir, bir ev parası karşılığındaki ameliyat için tüm maddi birikim ve yetmeyen kısmı içinde kredi kartlarının tüm limitleri zorlanır, sonuç hüsran, tacir dr ameliyat sonrası, mağdur hastanın görüşme taleplerini dahi reddeder, nasılsa istenen alınmıştır.
    ..........................................
    17.12.2016
    insanlar benle göz göze gelmekten kaçınıyor, gözlerime bakamıyor gözlerini kaçırıyorlar, vebalı muamelesi görüyorum, aynalara küstüm, az gören gözümü kör ettin, iki göz arasında renk görüntü uyumu kalmadı, sağlam olan tek gözümüde bozdu, senin operasyonun sonrası korneam ölüyor, birkaç sene sonra sağlam gözümdende ameliyat olmam gerekecek çünkü göremeyeceğim, tüm bunlara sebep olan kişi dünya göz hastanesinden levent a.
    ............................................
    18.12.2016
    bana bunu yapanların helallik için dahi görüşmemeleri ne kadar vicdansız olduklarını ve tek pusulaların para meta olduğunu gösteriyor, duyguları vicdanları ölmüş maalesef, tek gerçekleri ne olursa olsun daha çok para kazanmak, sonuçlarını önemsemeden, benden bir ev parası gitti allah gözlerini doyursun, bu dünyanın öte tarafında ne yapacaklar bakalım bu kul hakkı ile allah büyüktür.
    .................................................
    19.12.2016
    işte dünya göz hastanesi ve levent a.nın bir ev parası karşılığında iki göz arasında hiç bir renk farkı olmayacak çok estetik olacak dedikleri iki göze yapılmış yapay iris ameliyatı sonucunu görüyorsunuz, parayı ödedikten sonra sizinle görüşmüyor doktor, hizmet kalitesi hasta memnuniyeti diye her yerde reklam yapılıyor yerseniz.
    http://hizliresim.com/jqqzon
    .................................................
    22.12.2016
    bir sözümde dünya göz grubuna ülkenin dört bir yanındaki panolara reklam vermekle oluk oluk para akıtmakla itibar elde edilmez, yaptığınız operasyonlar sonrası mağdur ettiğiniz hastalara gösterdiğiniz ilgi ile hasta memnuniyeti ile itibar elde edilir. işi yarım bırakmakla vurdumduymazlıkla olmaz. mızrak çuvala sığmıyor buyrun eseriniz
    http://hizliresim.com/ergyaz
    ..................................................
    30.12.2016
    http://hizliresim.com/l3ojrr
    levent a.nın bir ev parasına yaptığı ve sonrasında arkasında durmadığı yapay iris ameliyatından sonraki gözün son durumunu sizde görünki sizde kanmayın, kandırılmayın.
    ..................................................
    02.01.2017
    insanın seneler sonra annesi ile göz göze bakamaması/gelememesi, iki tarafından birbirinden gözlerini kaçırması, yüz yüze bakamamaları nedir bilirmisiniz, dünyaz göz hastanesinde doktor levent a.nın yaptığı yapay iris ameliyatı sonrası ben bu duruma geldim, doktor ameliyat sonrası görüşme taleplerimi de reddetti, benden ameliyat parası adı altında alınan bir ev parasın geçtim, gözüm de görme tamamen gitti onuda geçtim, görsellik açısından da eskisine rahmet okutuyor, ameliyat daha da kötü etti, insanların; gözüne ne oldu sorularından, acınası bakışlarından, tepkilerinden bunaldım.
    .....................................................
    03.01.2017
    levent a. eserlerinizle iftihar duyun!
    http://hizliresim.com/ovvpq0
    http://hizliresim.com/d8va1l
    ilk foto gözümün gece yatmadan önce çekilen son resmi.

ikinci foto ise bugün gündüz çektiğim resmi.
    .......................

beyefendi gezi rehberi gibi sosyal medyadan roma izlenimlerini paylaşıyor, sen önce yaptığın işin arkasında dur hatalarını telafi et mağdur ettiğin hastalarının sıkıntılarını gider, onlardan cukkaladığın paralar sonra da gezersin, önce işini yap.
    ..............................................
    13.01.2017
    vicdansız olmadan bu işleri yapmak zor olsa gerek, hem hastanın umudunu, hem parasını, hem sağlığını almak, hemde mağdurun tüm tevazusuna rağmen hala büyükgönüllülük yapıp randevu vermemek, yaptığın işin arkasında durulmaması bunların tümü için insanın vicdanının olmaması gerekiyor cidden.
    http://hizliresim.com/o0pjjb
    ................................................
    11.02.2017
    http://hizliresim.com/vxoxva
    bugün doktor şarkıcı ferhat göçer i tv de izledim, yönetmenliğe başlamış, bu iş çok veballi diyordu, tıpkı ameliyat yapan doktorun hastasının emanetine sahip çıkması onu aldığından daha iyi duruma getirmesi gerektiği gibi dedi, ne mutlu bu şekilde düşünenlere, bizde iki gözümün de korneasını bozan, retina dekolmanı ile tek gözümü tamamen kaybetmeme neden olan, estetik çare adında yapılan bu operasyon sonucunda geldiğim rezil durumda ortada, hayattaki tüm maddi birikimim iç edildi, kandırıldım, dolandırıldım, tabiki kendileri operasyon öncesi imzalattıkları belgelerle kendilerini garanti altına aldı, siz kanmayın bunlara bari, çünkü hem paranızı hem sağlığınızı hem görünüm estetiğinizi hem umudunuzu hem yaşama sevincinizi hem psikolojinizi elinizden alıyor bu vicdansızlar, sonrada operasyon yapan şahıs hiçbir şekilde görüşme taleplerinizi reddediyor, tek değer verdiği şey para para para, alın görün malum sözde dr un eserini, siz siz olun bu tacire kanmayın, dünyagöz hastanesine de ticari itibari adına bu şahısla olan iş akdini tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum, bu konuda allahın adaleti inşallah ben ölmeden birgün tecelli edecek.
    ........................................................
    13.02.2017
    levent a.nın ortalama bir ev fiyatına yaptığı ve iki göz arasında renk farkı olmaz dediği operasyonun son durumu buyrun
    http://hizliresim.com/vporpj
    http://hizliresim.com/za80bo
    ..........................................................
    https://www.engelliler.biz/…-iris-uygulamalari.html

devamında yazdığım yazılar ve doğal olarak serzenişlerim linkteki devam eden sayfalarda var.

sonuç olarak az gören gözümle girdiğim bu süreçte, l.a. nın operasyonları sonrası az gören gözüm tamamen kör oldu, görünümü estetik olarak eskisine rahmet ettirdi, ucubeye döndü, % 100 sağlam olan gözümde yine bu kişinin yaptığı operasyon sonrası, adım adım körlüğe gidiyor, tamamen kör olma tehlikesi ile karşı karşıyayım, bir ev param gitti, hepsinden fazlası ilgili grupta beni salladı ve sağlımı kalıcı olarak elimden aldılar, bütün bunlar bu şahsın salt para hırsından ve bu kişilere yaptırım uygulanmamasından kaynaklı, ilgili kişi sefasını sürmeye devam ediyor işinin gücünün başında, bense psikolojik olarak bitik, sosyal olarak bitik, yaşayan ölü haline getirilmiş bir şekilde hayatıma devam etmeye çalışıyorum, siz siz olun yaşadıklarımın tümünü okuyun ve aynı oyunlara gelmeyin.
  • göz tembelliğinden okuyamadığım yazı duvarı.

neyse ki son paragrafı okuyabildim. geçmiş olsun, şu gözde estetik hevesinden vazgeçin artık. neredeyse 25 yıldır gözlük kullanıyorum. kendine yaptırmayan doktorlar, üstüne bir tomar para verip lazerle düzeltelim deseler kabul etmem. göz bu, geri gelmez.
  • geçmiş olsun , hepsini okuyamamakla birlikte özet olarak okudum.

adli bir süreç var mı bilmiyorum ama göz çok hassas organ ve her girişimin bir komplikasyon riski var.

hastanın kendisine bu riskleri ne kadar anlatıldı , onam formunda ne yazıyor bunu irdelemek gerek ancak zaten olan olmuş artık.

göz uzmanı değilim ancak umarım bir alternatif tedavi yöntemiyle bir nebze olsa görme duyusu geri kazandırılabilir.
  • dünya göz hastanesindeki l.a denen o vatandaşın bende ismini duymuştum daha önce , genelde yaparım dediği şeyleri yapamamakla meşhurdur. ama enteresan bir şekilde bu sektörde meşhur. yazar arkadaşa tavsiyem mutlaka hukuki yollara başvursun .
  • fazlasıyla üzüldüğüm durumdur. umarım bir çaresini bulursunuz ve sağlam olan gözünüzde bir sıkıntı olmaz. her türlü hakkınızı kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. çeşitli yardım kuruluşları ile de bunları paylaşmalısınız.
    geçmiş olsun.
  • doğruca avukata, iş hakkı ile yapılmadı ise ve sorun varsa istediği sözleşmeyi imzalatsın sökmez. rezalet sağlam rezalet.
  • bu doktorların hepsi bir insanın hayatıyla oynamıştır. sağlıkta ticaret olmaz. eğer hastaya bu işlemi uygulaman sakıncılıysa onu direk caydırmalısın. üç kağıtçı esnaf gibi ameliyat satamazsın. sen doktorsun. edeceğiniz yemini sikeyim sizin haysiyetsiz herifler.
  • özet:

başlık sahibi yazar arkadaşımızın iddiasına göre:

arkadaşımızın sol gözünde bir miktar görme kaybıyla şaşılık ve sağ gözüne oranla hafiften renk farkı var imiş. bu konuda bir şeyler yapılabilir mi diye araştırırken dünya göz hastanesi* altunizade şubesinde çalışan doktor l.a. ile bir araya gelmiş. doktor buna yapay iris denen bir yöntem olduğunu, gözlerindeki renk farkını bu yöntemle ortadan kaldırabileceğini, gözlerinin bu uygulama için gayet uygun olduğunu, herhangi bir engel olmadığını belirtmiş. gözleri %100 sağlıklı birçok insanın dahi sırf göz renklerini değiştirmek üzere kapısına geldiğini, onlara da bu operasyonu başarıyla uyguladığını da ekleyerek kendisini rahatlatmış. ayrıca mercek takılarak şaşılığın da ortadan kaldırılacağı söylemiş. bu vaatlere göre gözler neredeyse kusursuz olacakmış. neticede karşılıklı anlaşılmış ve 2012 yılının parasıyla 35.000 tl* verilerek operasyon gerçekleştirilmiş. ameliyattan sonra kısa süre içerisinde sol göz görme yetisini %100'e yakın oranda yitirmiş, göz rengi tamamen alakasız bir renge bürünmüş ve yüksek derecede şaşılık oluşmuş. daha da kötüsü %100 sağlam olan sağ gözde de "tamamen zararsız" olması gereken yapay iris yüzünden ödem oluşarak kornea tabakası neredeyse ölme noktasına gelmiş.

sonuç: sol göz tamamen bitik. sağ göze ise kornea nakli gerekiyor. eğer hiçbir şey yapılmayıp beklenirse 2-3 yıl; hemen ameliyat edilip göz yapay iristen temizlenirse en fazla 10 yıl içerisinde kornea ölecek. yani nakil şart.
  • anladığım kadarı ile sol göz de tembellik var bunu hiç bir şekilde görme yetisini geri getiremezsiniz. sadece kayma ve şaşılık için estetik açıdan operasyon yapılmış bunun ile kalmayıp göz rengini değiştirmek istemiş iki gözede işlem yapılmış. eğer doktor bir tüccar gibi sağlık açısından elzem olmayan bir teklif ile gelmiş ise doktorun ve hastanın hatası eşit. sonuçta bunun kararını hasta veriyor. operasyon dan sonra dikkat edilmesi gereken hususları doktorun açıklaması lazım . hastanın da bunu araştırması çok önemli. çok geçmiş olsun .
  • okumadım baştan söyleyeyim. bu kadar uzun formatta yazıyorsanız biraz enter tuşuna basın şu siktiğimin klavyesinde de okunası olsun yazınız.

sonra her entry'ye cevap niteliği taşıyan entryler girmek ancak forumda olur ama sözlüğün son zamanlardaki kullanıcı kapasitesine bakılınca forumdan farkı yok zaten buranın.

başlık, tanım, sözlük formatı nedir, neden uyulur tarzı eğitimi biz vermeyelim arkadaşa ama sözlük yönetimi de önüne geleni almasın artık şu sözlüğe ya.