• insanları psikolojik dengesizliğie iten, kaçınılması gereken, yaşle ve emekli insanların fazla gelen boş vakitlerini harcadıkları, uzaylılara ve alfa ışınları ile beyine aktarılan mesajlara inanan bi nevi yeni din öğretisi yapısında insanları çok ciddi biçimde sömüren inanış yapısı; aman kaçın derim.
  • çok, ama çok tehlikeliler. gördüğünüz yerde koşarak uzaklaşın. yoksa bu insanların nasıl olup da bu hale geldiğini anlamaya çalışacak, hiçbir sonuca varamayacak, boşu boşuna kendinizi hırpalayacaksınız. hayatta böyle bir şey yokmuş gibi davranın. yani ben şahsen ufo'cuları, uzay tarikatçılarını filan bir şekilde anlayabiliyorum. ama mevlana ile uzay meselesini biraraya getirmek; kendi adıma konuşayım, benim boyumu aşıyor. kendinize güveniyorsanız, siz bilirsiniz.
  • insanlara bir takım kağıtlar verip bunları okumalarını hatta 6 kişiye dağıtmalarını öğütleyen yeni bir din oluşturmaya calisan tarikat olmadıklarını iddia eden dernek.
    bilgi kitabı dedikleri ve uzaylilar tarafından veya alpha channel'dan indirdiğine inandıkları bir kitapkarı var. bu kitabin bütün kitaplardan üstün olduğunu onların içerdiği bütün bilgilerin var olduğunu söylüyorlar. şu şekilde bir inanısları var.( http://fasikul.tripod.com/341_vis.html adresinden alıntıdır.)

isa = sevgi boyutudur. beyti dost bu boyuttan, son evrim boyutuna kadar kendini isa olarak tanıtmıştır ( görevi gereği ).
    muhammet = biat boyutudur. kadri dost bu boyuttan hizmet vermiştir. son evrim boyutundaki ismi( abdülkadir geylani ) dir.
    musa = bilinç ve bilgi boyutudur. mevlâna realite elçisidir. son evrim boyutundaki ismi
    ( celalettin rumi'dir ). şimdiki ismi ise insanlık simgesine eşdeğer bir frekans bütünlüğü taşıyan ( vedia bülent çorak'tır ). bu ismin kodlama şifrelerinden tüm evrensel bütünlük temsil edilmektedir.
  • ilkesi insanlığı ''arındırmak'' olan dernek.peki ''herkez arındı,çok güzel,şimdi nolucak'' derseniz;
    (bkz: bilgi kitabı)
  • (bkz: bilgi kitabi)
    (bkz: alfa kanali)
  • evrensel mesajları "gel- gel- gel" olan, dünya gezegenine dünya planeti diyen, bilgi kitabına computer kelimesini kompitur şeklinde yazmış olan, bilerek ya da bilmeyerek kendilerini gülünç duruma düşüren grup-tarikat-dernek. *
  • başkanı bülent çorak hanımefendi olan dernek. bu dernek aktivitelerini "bilgi kitabı" isimli metafizik bilgileri içeren bir kitaba bağlı olarak gerçekleştirir. derneğin yönetim kadrosu, üyelerine türlü vaadler vermek suretiyle çevresinde binlerce insanı toplamıştır. bu vaadler şöyledir:

"bu dünyada dünya kardeşlik birliği yolunda çalışır, bizim yolumuzun dışına çıkmaz iseniz, o zaman öldükten sonra siz kurtuluş boyutuna girmeye hak kazanacaksınız. var olmaya devam edeceksiniz... ama bu dernekten ve bizim yolumuzdan ayrılır iseniz, o zaman siz yokluk boyutu a gönderileceksiniz... yok olacaksınız."

dernek yeni üyelere birden bire bu empozeyi uygulamıyor, bu beyin yıkama aktivitesi kademeli bir şekilde oluyor. dernek yavaş yavaş üyeleri giderek ağırlaşan yükümlülükler altında eziyor, iyice beyinlerini yıkıyor. bunu yaparken ilk başta kardeşlik ve mevlana felsefelerinden bahsediyor, fakat sonra bilgi kitabını devreye sokarak insanların kafalarını zehirliyor. klasik beyin yıkama tekniklerinden birisi.
  • benzeri bir olusum icin (bkz: icimizdeki akvaryumlar)
  • bunların topluluk hakkında bilgi verenlerinin yüzüne gülmeyin, çok bozuluyorlar*. kendilerini uzaylıların kurtaracağı hakkında kimi inançları vardı sanırım bunların. mevlana celaleddin-i rumi'nin adını böyle şeylere de karıştırmıyorlar mı, uyuz oluyorum. bunların başında bir de yaşını başını almış bir teyze var. mevlana celaleddin-i rumi'nin soyundan mı geliyormuş, ruhunu mu taşıyormuş ne... safsata bunlar.
hesabın var mı? giriş yap