• afyon çekmeden o kafaya ulaşmanızı sağlayan vakıf. hayttan tat almıyorsanız her şey çok monoton geliyorsa tavsiye edilir, çok eğlencli tipler yeminnen bak
  • raf ömrü, bu oluşumun içinde yeralan boş tenekelerin çıkardıkları sesle ters orantılı olacak yepyeni görünen bir din. "görünen" kelimesini tırnak içine alarak dikkati çekmek gerekmekte; çünkü "bilgi kitabı" denilen kaynakta yazılanların hiç biri yeni değil; sadece daha önce gevelenmiş lafların harmanlanmasıyla oluşan tıngırtılar bütünü; paragraflarca tıngırtı.

bu oluşumun dinamiği, umutsuzluktan kıvranan insanlardır.
  • şöyle ki, evet saçma. hatta, elbette saçma.

peki bu saçma da diğerleri mantıklı mı? uzaydan, kanaldan manaldan bilgiler bülent hanıma gelince "oo ne saçma, ne komik" de, muhammet beye ya da isa efendiye gelince mi anlamlı.

musa?
  • hazreti musa'nın mevlana, mevlana'nın ise vedia hanım olarak enkarne olduğunu iddia eden oluşum.

şöyle bir şey var:

https://www.youtube.com/watch?v=txuvwntdiqu

özet geçeyim: videonun sonunda yogiraj, hz. musa'nın, şems-i tebrizi'nin, mehdi'nin ve yukteşvar'ın "bir" olduklarını söylüyor ki bu, bu kişiler aynı ruhun enkarneleridir anlamına geliyor.

durum yogiraj'ın dediği gibiyse buradan musa ve mevlana'nın aynı kişiler olamayacağı sonucu çıkıyor. ya yogiraj'ın ya da vedia hanım'ın kanalları karıştı belki de. burada kanalları karışanın vedia hanım olduğunu düşünüyorum. ya da bir ihtimal mevlana ve şems aynı ruhun-bilincin iki parçaya ayrılmış haliydi ve mevlana'nın şems'e hissettiği derin bağlılığın açıklaması buydu. ama zannetmiyorum.

bu tip konuların şarlatanlığa dönüştürüldüğüne o kadar şahit olduk ki, insan söylenenleri elli kere sorgulamak zorunda kalıyor. iyi ki de öyle oluyor. imanda şüpheye yer yoktur, olmamalı düşüncesi sadece tanrıya imanda söz konusu olabilir. hatta yer yer tanrının varlığından şüphe duyup sorgulamak dahi elzemdir. çünkü akıl kalbi desteklemediği müddetçe inanç, tek ayağı kırık bir sandalye misali dengeye oturmaz.

ruhsal bir okul size deneyim aktarmaz. size kendi deneyimlerinizi yaşamanın kapılarını açar. ruhsal bir okul size disiplin kazandırır ama bu disiplin öz-disiplindir ve bundan sonrasına kimse müdahale edemez. o disipline uyup uymayacağınız size kalmıştır. gerçekten ruhsal bir mürşid, eline ayağına kapanmanızı geçtim, ona dokunmanıza bile müsaade etmez. ruhsal bir okul "bu yola bir kez girdin mi dönüşü yoktur!" düşüncesini zihninize ince ince işlemez. size her daim özgür iradenizle hareket etme şansı sunar. ruhsal bir okul sizi evrensel safsataların işleyen mekanik bir hizmetkarı haline getirmez. "önce kendini bul" der. ruhsal bir okul size "hayatını bize ada!" demez, hayatınızı yoluna koymanızı, hayatınızın ve yaptıklarınızın sorumluluklarını almanızı ister. ruhsal bir okul sizden hayalperest bir manyak olmanızı istemez. olaylara gerçekçi ve mantıklı bir şekilde bakmanızı sağlar. sistemleri kendini bilmeyen, zaafları ve egosu olan insanların ilerlemesini engelleyecek bir inceliğe sahiptir. ruhsal bir okulun her zerresinde felsefe vardır, bu felsefe doğru sorgulayan, doğru düşünen insan aklına ulaşma felsefesidir. egonuzu şişirmek için değil, şu evrende ilerleyip kamil insan olma cevherine her insan gibi sahip olduğunuzdan, insanlığınıza değer verirler. yaralı egosuyla kapılanıp yalnızlığını giderecek bir yer arayan ayşe'ye, ahmet'e değil.

benim bahsettiğim okul tabii. vakıflar söz konusu olunca iki katı şüpheyle bakmak lazım olaya. işin içinde ruhsallık, enerji falan varsa çoğu zaman karşınızdakilerin maddi anlamda dolandırıcı çıkması bile daha masum kalır bazı şeylerin yanında. sizi "ayy biz çok tatlıyız, çok aydınlığız, aa auran ne güzel *-*" diye kandırıp kara büyüye bulaştıracak insanların yanında dolandırıcılık ne mk?

bu vakıfta yukarıda bahsettiklerimin hangisi var, hangisi yok bilemem. denildiği gibi aslında kutsal kitapların, ezoterik metinlerin vs söylediklerinden çok da farklı bir şey söylemiyorlar. evrende bizden başka varlıklar ve onların yaşadıkları farklı boyutlar var, onları algılayamıyoruz ama algısı yüksek olanlar onlarla iletişim kurabiliyor vs... ama kullandıkları dil ve isimler cidden bilimkurgu kitaplarından fırlamış gibi.
  • vedia bülent çorak isimli bir kadının kurduğu bir dernek. bilgi kitabı dedikleri bir kitapları var. uzaylılarla filan iletişime geçiyorlar. boyutlar var. uzaylılar arada dünyaya gelip bizi uyutuyorlar. uyurken bizi izleyip, kalbimin tek sahibine şarkısını söylüyorlar. yine çeşitli kanallardan bize mesaj yolluyorlar. uyudun mu yazıyorlar. toplanıp enerji menerji açığa çıkarıp, istedikleri yerlere iletiyorlar. mesela, afrika'daki çocuklara... nükleer rektör gibiler. reenkarnasyona inanıyorlar. böyle dünyaya gide gele kamil insan oluyorsun. hayır lan, öyle kamil değil, kamil insan. çok kral adam yani. toplantılarında o kitaptan fasiküller filan okuyorlar. gidenler kendini jiletleyecek duruma geliyordu. adam toplayıp, öğretmen filan oluyorsun işte. adına da güneş öğretmeni diyorlar. olunca ne öğretiyorsun bilmiyorum. eski eşimın kuzeni bizi yediydi bi ara üye olun diye, sayı mı dolduracakmış neymiş. eve fasiküllerden bırakıyordu. bi kere okudum, şerefsizim beyin amcıklaması geçirdim. boşandıktan sonra sanırım eski eşimi kafalamış. vay be, beraber gülerdik lan. inşallah (saçma oldu da burada kullanınca) güneş öğretmeni de olur, ne diyeyim. ben de güneş öğretmenleri gününde alüminyum folyoya sarılı çiçek yollarım.

ekseriyetle, çok boş vakti olan adamların, bunalımlı kadınların buluşma yeridir.
  • (bkz: #49141191)
  • 2012'den sonra bi sessizleşmiş grup. acaba üye kaybı yaşadılar mı çok merak ediyorum.
  • biz bu tarikat işini dahi beceremiyoruz arkadaş. adamlar tarikat yapmış milleti inandırmış toplu intihara kadar sürüklemiş, bir diğeri hala çok eşliliği savunup uyguluyor kiminin pr ı iyi içine holivud artizlerini katmış. bunlar başarılı örnekler bizimki alfa kanalından kaptan bilmem neden bahsediyor. yok abicim her konuda geriyiz ya bunda da geriyiz.
    tanım: şizofrenik tarikat.
  • beylikdüzü şubesi bile var. artık metrobüsle kozmik uçsuzluğa giriş yapabileceksiniz.
  • yardım kampanyası düzenleyip kullanılmayan xanax, lithium vs. ilaçları yollamamıza ön ayak olmak istediğim yüzlerce tarikattan biri
hesabın var mı? giriş yap