şükela:  tümü | bugün
  • dört yılda bir beni benden alan hüzün çeşididir. sanki çok sevdiğim bir dostum beni 1 aylığına ziyarete gelmiş, çok güzel vakit geçirmişiz ama ayrılık vakti gelmiş gibi hissettirir.

genelde çeyrek finalden itibaren başlar ve final gecesi zirve yapar.
  • son olarak 2010 yılında yaşadığım hüzün.
  • bayramların ilk gün telaşıının sonrasında gelen hüzne benzeyen hüzün.
  • beni de etkuleyen hüzündür.

hakkında çokça eleştiri yapiliyor olmasına rağmen bu seneki rusya 2018 dünya kupasından zevk almaya çalışıyorum. diğer turnuvalara göre biraz sönük geçse de, bu hüzün şimdiden çökmeye başladı. bunun sebebi biraz da gelecek dünya kupasının futbolla güçlü bağları olmayan bir ülkede* , "para ile satın alınmış" bir şekilde`:(bkz: #20235531)` ve de en önemlisi kasım-aralık aylarında yapılacak olması. sonraki dünya kupasını zaten düşünmek bile istemiyorum, meksika-a.b.d.-kanada... bu ne lan!? bunlardan birine ver vereceksen. zaten o zamana erersek kıçımızın kılları pişmaniyeye dönecek, bir de o var. fifa para için futbolun anasını belledi!

velhasıl rusya 2018'in bitişi yukarıdaki sebeplerden mütevellit daha bir hüzünlendiriyor beni.
  • maalesef 9 gun sonra bu saatlerde cokecek ve bosluga dusurecek huzundur.

bircok kisi laf etti ama ben bu 2018 dunya kupasini da baya baya sevdim
  • 2010 ve 2014 dünya kupasından kat be kat güzel olan bi dünya kupasının bitiş hüznü. at gibi rus kızları eşliğinde çok güzel bir turnuva geçirdik. en son 2006’dan bu kadar zevk almıştım.
  • an itibariyle başlayan hüzündür. bir yanda final maçını izleyecek olmanın heyecanı olurken aynı zamanda dünya kupasının bitişi de hüzünlendirir.

bi dahaki kupaya* tam olarak 1590 (bin beş yüz doksan) gün var. bir sonraki turnuva başladığında tekrardan dünya kupasına kavuştuğumuz için seviniyoruz lakin 4 yıl daha yaşlandığımız gerçeğiyle de yüzleşiyoruz.

evet bir an önce 4 yıl sonraki turnuva gelsin gelmesine de, geldiği anda 4 yıl ne ara geçti 4 yaş daha yaşlandık şaşkınlığı olacak.
  • futbolu hiç sevmem, izlemem. hayatımda stadın önünden bile geçmedim. lakin 1974 ten beri çeyrek final ve sonrasındaki bütün dünya kupası maçlarını izlerim ve izledim.(ilk zamanlar radyodan tabi) şimdi yine dört yıl ara..
  • biz tv'den izlediğimiz halde ne kadar hüzünlendik, bir de bunları rusya'da izlediğini düşünsene...

ingilizler'in yaptığı gibi işten 1 ay izin alıp rusya'ya gidip turnuvayı orada izleseydim aylarca etkisinden çıkamazdım herhalde.