şükela:  tümü | bugün
  • 15 temmuz' da oynanacak olan 2018 dünya kupası final maçı için adının geçtiği iddia ediliyor. buna dayanak ise, bundan sonra ki maçlarda görev verilmeyecek hakemlerin ve çeyrek final maçlarını yönetecek hakemlerin açıklanmış olması. geriye 4 maç kalıyor ve cüneyt çakır' ı bir adım öne çıkaran şey ise (bkz: 26 haziran 2018 nijerya arjantin maçı)'nda sergilediği müthiş performans. ve özgüven.

şahsi kanaatim de finali çakır' ın yöneteceği yönünde. bakalım göreceğiz.
  • takımımız yok bari hakemimizi gönderelim. tabii ki olumlu ve büyük bir başarı ancak takımız olsaydı daha iyi olmaz mıydı?
  • bundan önceki dünya kupası finallerinden edindiğim izlenim şu:

final maçının hakemi, çeyrek final yöneten hakemlerden seçiliyor. çeyrek final maçlarında en iyi performansı gösteren hakem final maçının da hakemi olur. şayet, cünet çakır’a çeyrek finalde maç verilmediyse şansı olmaz bence. ancak yarı final maçlarından birini verirler.
  • şahsen yine yarı final verileceğini düşünüyorum. ama inşallah yanılırım da finali yöneterek bizi gururlandırır. o şimdi manowar filan dinleyerek konsantre oluyordur. aslanım benim!

hepimizin arzu ettiği şeydir.
  • adalet sistemimizin de bir gün dünya liginde yer alması dileğiyle...

tanım: gururlandırır
  • başlığı görünce heyecanlandığım olay.

daha önce avrupa ligi (uefa kupası) şampiyonlar ligi ve avrupa şampiyonalarında sürekli yarı final yöneten cücü, en sonunda 2014 dünya kupasında yarı final ve 2015 şampiyonlar ligi finalini yönetmişti.

hakemlerin kariyerinde yürüdüğü bu çizgi, sırasıyla dünya kupası finalinde yürüdüğü geleneksel gidişattır.

yanlış olabilir, aklımda bir de bir sonraki finale uygun görülen hakem, o seneki finale 4’üncü hakem olarak tayin edilir gibi bir şey kalmış aklımda. cücü 2014 finalinin 4’üncü hakemiydi.

cücü bunların hepsini yaptı, şimdi sırada dünya kupası finali var. bir tek tereddütüm her yerde söylenen “lobicilik” olayları...

lobicilik eksikliğinden türkiye vatandaşı olduğu için geri plana atılıp hakkı yenmezse bu kariyerin sıradaki halkası dünya kupası finalidir.

hadi inşallah diyoruz..
  • niçin gururlanıp heyecanlanıyorsunuz anlamadım amk. o bir hakem ve maç yönetecek alt tarafı.
  • kendisini hiç sevmiyorum ama inşallah finali verirler. yanına bir de bizim vida gelirse ballı kaymak olur. cücü reyiz çal düdüğünü eyyama. hayreti mucip.
  • cüneyt çakır yönettiği maçlarda en ufak bir sertliğe müsaade etmiyor, yönettiği maçların çoğu az gollü ve sıkıcı geçiyor bu yüzden. nasıl final yönetmesini isteyebiliyorsunuz anlayamıyorum. bir hakem oyun temposunu bu kadar etkileyememeli.

tanım: olmamasını dilediğim durum.
  • olmayacak olay. yarı final yönetip ülkemize dönecektir. çeyrek final yöneten dört hakemden biri de finali alır.