şükela:  tümü | bugün
  • ortalığın cümbüş yerine dönmesine sebep olur. ama pek de fena olmaz. dünya kupası diyorsun 200 küsür ülkeden 32'sini alıyorsun, avrupa'dan bir sürü sağlam futbol ülkesi dışarda kalıyor.
  • türkiye'nin yine katılamamasıyla sonuçlanır.
  • avrupa'dan 23 veya 24
    amerika'dan** 15 veya 16
    afrika'dan 10 veya 11
    asya'dan 9 veya 10
    okyanusya'dan 1 veya 2

düşününce aslında şöyle bir şey olabilir. güzel de olur. biz muhtemelen baraj maçlarında eleniriz o ayrı.
  • dünya kupası, dünyanın en iyi 32 takımından değil kötülerin iyisi ve iyilerin daha iyisi olan takımlardan oluşur. 64 takım ise saçma olur. ne demişler: nerde çokluk orda ...!
  • eğer yine ilk 2 çıkacaksa katılan takımların sadece 1 (bir) maç fazla oynamasına yol açacak olay. eğlenceli olabilir aslında.
  • yarı finale çıkacak olan ülkelerden 3'ü gene avrupa takımı olacaktır.
  • sırf turnuva uzayacağı için bile iyidir. her seferinde tadı damağımda kalıyor.
  • dünya kupası dünyanın en iyi 32 takımından oluşmadığı için fantezi niyetine yapılabilecek bir şeydir. niye aptalca olsun kardeşim. ben dedim diye olacak diye bir şey yok, konuşuyoruz şurada.

64 takım yapmazsın da 40 takım yaparsın mesela. 32 takıma çıkmadan evvel de 24 takım vardı dünya kupası'nda.

2010 dünya kupasına gidememiş takımları yazayım ben buraya, kendi çaplarında başarılı takımlar bunlar iyi olmalarına rağmen kupanın dışında kalmışlardır:

avrupa'dan:

rusya
    isveç
    ukrayna
    çek cumhuriyeti
    türkiye
    hırvatistan
    romanya
    irlanda
    bosna hersek

asya'dan:

iran
    suudi arabistan
    çin
    ırak

güney amerika'dan:

ekvador
    kolombiya

kuzey ve orta amerika'dan:

kosta rika
    kanada
    jamaika

afrika'dan:

senegal
    tunus
    mısır
    fas
    angola
  • eleme gruplarından ilk iki çıkar, biz en iyi üçüncü olarak belki gideriz..