şükela:  tümü | bugün
  • fifa başkanı olunca belli ki acayip canı sıkılan gianni infantino'nun 2026 dünya kupası ve sonrası adına yeni projesi...
    oldu olacak elemeleri kaldırın o zaman mk!

http://www.ntv.com.tr/…lacak,6f73ag4j8eyjyv9c_izm7w
  • tek maça 32 takımın kaderini belirlenmesine neden olacak saçmalık. üstüne ülkeler farklı kıtalardan rakiplerle oynarsa bazı ülkeler kıtasal elemeyi geçip tek maç oynayıp evine dönmenin hayal kırıklığı daha çok olacaktır.
    ülkeler kendi kıtalarından takımlarla oynarsa o zaman bunun adı play off 2 olur.
    bunu kesin şubat veya mart ayında oynatırlar. illa o maçlarda dünya kupası atmosfer olacak diye ev sahibi ülkede de oynatırlar. haziran ayında dünya kupası öncesine koyarsan elenenleri düşünemiyorum.
    benim önerim ise madem üyelere söz verdik illa 48 katılımcı oluyor. yap 3 takımlı 16 grup, ilk 2 ler çıksın. son 32 eleme olsun. son 32 de gruplu olsun istenirse bu 48 li grup zaten 8 günde biter. kadroları maç çoğalıyor diye 30-35 kişi yaparsın. gruplu turlarda günde 4 grubun maçlarını bitirdin mi temmuz başı final oynanır.
    biri bunu kele mail atsın amq. paranın amına korlar.
    benim gönlüm 128 veya 64 ülke ve full eleme 2 kez kaybeden elenir. grup yapmayalım grup. şurup yapalım şurup.
  • illa arttıracaklarsa 64 takımlı olsun dediğimdir. 24 veya 48 takımlı turnuvalara hoş bakmıyorum.
  • 2026'dan itibaren geçerli olcakmış.futbol dünyasında artık korkunç paraların dönmesinin yeni ve en son sıçmığı.
    para girdi,önce amatör ruh bitti , şimdi heyecanı.
    ama bizim milli takımın teknik kadrosu ve oyuncu kadrosu için iyi haber.
    48 takımlı turnuvaya katılır,tepemize çıkarlar utanmadan "katıldık" diye !!
  • turkiye milli takiminin dunya kupalarina ya 48. olarak katilmasina ya da 49. olarak katilimi "kil payi" kacirmasina neden olacak uygulamadir.
  • en iyisi 48. olabilmek için biraz prime ihtiyaç duyacağımız turnuvalar bütünü olacaktır.
  • dunya kupasi finallerine on eleme koyulmasidir. gruptan ciktim diyorsun ama hala 32 takim var. golsuz tek beraberlikle gruptan cikma sansi var. icine ettiniz kupalarin.

16 tane birbirine denk saglam milli takim olmali eskisi gibi. 4 tane grup sonra da seribasi siki olmadan rastgele kurayla tek mac elemeli sekilde bitmesi lazim.
  • zaten 200 ulke milli takımı var bunların çeyreğini alacaksan ayrica kupa duzenlemenin ne anlami var. en iyiyi nasil belirleyeceksin bari hepsini alin 2 ay lig duzenleyin ulkeler arasında hem sene icinde topculara yuk olmaz hemde istedigi kadar mac yaparladlr
  • haşmetlümüz efendimiss kıymetlimiss uzun hastretlerimisin dediği gibi dünya beşten büyüktür akımına uyarak herkese dünya kupasında şans verilmesi olayıdır.