• 1900'lü yılların başında yaşamış, kurtuluş savaşına katılmışlardır.

edit: başlık başa kalmış. keşke caps falan alaydım.
  • de ekini ayırmayı bilmeyen nesildir.

(bkz: geçse de)
    (bkz: neslidir)
  • dayımdır. (dedemin dayısı)

mobil olduğum için fotoğrafı koyamadım. ata'mızın eskişehir'i ziyaretinde çekilmiş, atatürk'e selam veren küçük bir çocuk fotosu vardır. iste o benim dayımdır.

kandırılmışların nesli olmak da, neyse ya bişey demiyorum ben.

edit:

efsane nesil
  • dedem ve ağabeyleridir. hatta birinin doğum tarihi 30 ekim 1923. tam cumhuriyet çocuğu yani. düşünün lisenin* ilk günü ikinci cihan harbi çıkıyor. toplamda 3 kez gazi mustafa kemal atatürk'ü görüyor. hâlâ da anlatıyor.
    babalarının da conk bayırında kazandığı istiklal madalyası var.
    biz yetişemediğimizden bilemiyoruz tabii dünya lideri nedir.
  • r.t.e'yi kast ediyorlar ise; şimdi gördüğünü iddia etse de ilerde gördüğünün bir uydurma olduğunu anlayacak nesildir.

birilerinin pr çalışmasıyla dünya lideri denilen adam dünya lideri olmaz. dünya liderliği reklamla olmaz.
    uluslar arası arena da sözün dinleniyor mu ona bak,
    ekonomik gücünle tüm ülkelerle rekabet edebiliyor musun ona bak,
    diğer ülke liderleri senin söylediklerini hesaba alıyor mu ona bak.

turgut özal için bu gün ne söyleniyorsa, ne düşünülüyorsa; yirmi yıl sonra r.t.e içinde o söylenecek o düşünülecektir.

onun seveni de vardı, sevmeyeni de. bunun da öyle. pek bir fark göremiyorum.
    ölünce geçer merak etmeyin.
  • dünya lideriyle çanakkalede, kurtuluş savaşında mücadele etmiş nesildir.
    büyük dedem, büyük amcalarımdır...

allah o nesilden razı olsun. bugün aldığımız nefesi onlara borçluyuz.

cumhuriyetin ilk yıllarında gerçekleşen kalkınma hamlelerine tanıklık etmiş nesildir.
    annemdir, rahmetli babam, dedelerim, nenelerimdir.
  • en genci 78 yaşında olan efsanevi nesil. öyle lafta değil gerçekten efsanevi bir nesildir.

(bkz: mustafa kemal atatürk)
  • ananemdir.
    atatürk'ün müfettiş gibi derse girip kendileri ile aynı sırada oturarak ders dinlediğini hala ağlayarak anlatır.

aynı zamanda 99 gölcük depremini de yaşayan nesildir. malum bill clinton afet bölgesini ziyaret etmişti.
hesabın var mı? giriş yap