şükela:  tümü | bugün
 • bu etkinlik kapsamında, 21 haziran, saat: 19:00'da kadıköy iskelesi önünde, muammer ketencoğlu ve balkan yolculuğu grubunun konseri olacaktır.
 • istanbul 2010 avrupa kültür başkenti ajansı müzik ve opera yönetmenliği, “2010’a gider iken” adlı konser dizisinin ilk etkinliği olan “müzik durakları”nı, 21 haziran dünya müzik günü’nde gerçekleştiriyor.

  yılın en uzun gününde müziği sokağa taşıyacak olan etkinlik, toplu taşıma güzergahları üzerindeki 2 farklı rotada ilerleyecek.

  “müzik durakları” sokak konserlerine katılmak isteyenler, toplu taşıma araçlarını kullanarak konserleri takip edebilecek.

  21 haziran günü saat 17:30’da kabataş vapur iskelesi’nde hariçten gazelciler konseriyle başlayacak etkinlik, istanbul metropolitan band’in 18:15’te taksim meydanı tramvay durağı’ndaki ve sonrasında tünel seferi yapan tramvaydaki konseriyle devam edecek. tramvayın son durağı olan taksim tünel meydanı’nda 19:15’te cana çankaya konseri olacak.

  etkinliğe, anadolu yakası’ndan katılmak isteyenler ise, 19:00’da kadıköy’deki karaköy iskelesi’ndeki muammer ketencoğlu ve balkan yolculuğu topluluğu konserinin ardından, 19:40’ta kadıköy-karaköy şehir hatları vapuru’nda dinar bandosu’nu izleyebilecek.

  iki farklı rotayı izleyenler, 20:15’te karaköy iskelesi’ndeki aylak martı konserinde buluşacak.

  müzik durakları’nın son durağı ise, 21:30’da ayasofya meydanı’ndaki ahırkapı roman orkestrası konseri olacak.
 • kapsamında ankarada 19.30da kuğuluparkta konser verilecek olan gün.
 • 2 sene solfej, 4 sene güzel sanatlar lisesi müzik bölümü, 4 sene müzik öğretmenliği... 10 yıllık müzik hayatım boyunca ilk defa bugün duyduğum özel gün. dünya müzik günü imiş.

  müzisyenler, kendini müzisyen sananlar ve müziği seven herkes için imiş.
 • 1981 den beri her 21 haziranda kutlanan gündür.
  şimdiden seven/ uğraşan herkese kutlu olsun.
 • 3 tane benden ile *bu güzel günü tüm sevenlerine, emek verenlerine kutlu olsun e'fenim.
  iyi seyirler.

  https://www.youtube.com/watch?v=0qo8fg6526i
 • berlin'de denk geldiğim ve çok hoşuma giden etkinlik. kısaca anlatayım.

  mevsim haziran. akşama doğru güneş batmadan önce aldığı o tatlı rengi almış, artık yakmıyor. sokaklar mis gibi ıhlamur kokuyor. tarihi ama sanki dün yapılmış gibi duran binalar caddelerin kenarlarında ip gibi dizilmiş. sokaklarda bir sürü genç, yaşlı. hepsi akın akın bir yerlere gidiyor. gülüyorlar, şakalaşıyorlar. sokakta yürürken önünden geçtiğin tüm mekanlardan canlı müzik sesleri ve bardak tokuşturma sesleri geliyor. neredeyse 2-3 köşede bir gitarıyla, fülütüyle, saksafonuyla müzik yapan insanlara rastlıyorum. her birisinin başında irili ufaklı kalabalıklar. kimilerinin ellerinde bira bardakları sohbet ediyorlar. kavga yok, yadırgayan yok. sadece müzik var.

  aynısı en azından dünya müzik gününde istanbul sokaklarında da olsa güzel olmaz mıydı?