şükela:  tümü | bugün
  • devletler "sözde ölümcül virüs" ile ilgili yasakları kaldırsa, tüm dünya halklarının bu planı sessizce onayladığına şahit olurduk. şahsen serbest bırakılması taraftarıyım.
    evimin çatısında dört nala koşan insanların durumu (üst kattaki şerefli insanlar) doğaya aykırı bir durumdur.
    insanların üst üste yaşaması anormaldir. genetiği değiştirilmiş gıdalar anormaldir, aşırı nüfus kırılmalıdır.
  • eger bu 500 milyon insanca yasayacak;

cocuklari aç yataga girmeyecek, yetiskinleri kaygisiz bir omur surecekse beni hemen elimine etsinler.

hemen bu 500 milyonluk ticket sahiplerini bulsun ki dunya genelinde acı çeken insanlar olmasın.

g.floyd a yardim edemedim, denizde bogulan multecilere el uzatamadim, evsizlere, işini kaybetme endisesinden uyuyamayan istirap sahiplerine huzur olamadim.

butun acilar bitecekse hemen olsun artik.

tanim: mechul plan
  • geç bile kalınmış plan. devletler kimin ebeveyn olup olmayacağına karar vermeliydiler. ayağında ayakkabı olmayan herifler 8-10 tane çocuk yapıyor. sırf bunları kısırlaştırsan bile yeter. işe yarar, doğru düzgün kaç tane ebeveyn var ki zaten dünyada?
  • müesses nizam operasyon cekiyür
  • ulan thanos bile sizde daha vicdanlı %50 yeter diyo
  • suriyeli kardeşlerimiz bu oyunu bozacağına adım gibi eminim
  • 14. yüzyıl kara veba salgını sonrasında, avrupa nüfusu %40 azalmıştır.
    bu durum; avrupa medeniyetinin yükselmesine, refahına ve zenginliğine sebep olmuştur. avrupa'da rönesansı başlatmıştır.

mevcut nüfus korunmalı ancak doğum kontrolüyle, ulusların doğum oranları acilen düşürülmeli ve gelecek asırlarda nüfusu en aza indirecek insani planlamalar yapılmalıdır.

10 milyar nüfusu kaldırabilecek doğal kaynak, içilebilir su, gıda ve sağlık hizmetleri bulunmamaktadır. gezegen için acil eylem planına geçilmesi gerekiyor.

cehalet, bakteri kültürü gibi katlanarak çoğalmaya devam edecek.
    bizler bir ya da en fazla iki çocukta kalmalı, onları elimizden geldiğince donanımlı yetiştirmeliyiz. eğer gelecekte bir kurtuluş olacaksa bu bilim ve teknoloji sayesinde olacaktır.
  • teknoloji bu hizla ilerlerse zaten cikacak ic/dis savaslar sonucunda bu sayilara dusulecektir. hint okyanusundaki bir savas oradaki 3 milyar insani yok edebilecek seviyede.

keza robot teknolojisi artik “sorunlu” insan isgucune ihtiyac olmadigini gosterecek. bu sorunlulari da ortadan kaldirmak gerekecek. ya zenginler baska bir planete gocecek ya da bu dunyayi sekillendirecekler.

elon musk’in tum mali mulku satmasi enteresan degil mi?
  • sürekli düşündüğüm bir plan. kafamın içinde sürekli ülkelerin nüfusu ile ilgili planlar yaparken buluyorum. mesela çin ve hindistan'ın nüfusunu 500 milyona sabitlesek ne güzel olurdu! afrika kıtası, amerika kıtası ve orta doğu ülkelerinin nüfusunu %60 oranında azaltsak bu dünya çok daha yaşanabilir olurdu.

daha fazla organik tarım, daha fazla temiz su ve hava, daha temiz bir gelecek...
  • ne yapacaklar atom bombası mı atacaklar her yere..