şükela:  tümü | bugün
  • 13 şubat günü kutlanırmış.
  • (bkz: kutlu olsun)
  • dünya radyo günüymüş bugün. daha önce habersizdim bugünün varlığından. şimdiki insanlar için ne kadar önemli bilmiyorum ya da değeri gerçekten biliniyor mu bu işe ucundan kıyısından dokunan insanların dışında onu da bilmiyorum.
    benim için değerini asla yitirmeyecek bundan eminim ama. daha küçücük bir çocukken ruhi su türkülerini dinlerdik radyodan. nasıl severek dinlerdik canım ailemle. radyo saatlerimiz olurdu akşamları sıcacık sobanın sesiyle birbirine karışırdı radyonun sesi.
    şimdi baksan dün gibi fakat yıllar geçmiş üzerinden. bi' keresinde de abim askerdeyken bize selamını gönderecekti radyodan. radyo başında sevinçle beklerken bulmuştuk kendimizi. öylesine çok özlediğimiz abimizin selamını radyodan alıp sevinçten dört köşe olmuştuk. unutamam o gün'ü.
    radyonun bendeki önemi işte bu yüzden bitmeyecek hiç. unutulmayacak anılarımın başında geliyor radyo.

kutlu olsun dünya radyo günümüz.
  • bugündür.
    kutlu olsun.

arkası yarınlar, radyo tiyatroları ahh radyo iyi ki var.
  • 2010 yılında ispanya radyo akademisi'nin unesco'ya başvurmasıyla ilki 2012 yılında kutlanmaya başlayan gündür.
    dünya radyo günü, 2014 yılından bu yana aşağıdaki temalarla kutlanagelmiş;

2014: radyoda toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesi
    2015: gençlik ve radyo
    2016: acil durumlar ve felaket anlarında radyo
    2017: radyo ve sen
    2018: radyo ve spor
    2019: diyalog, hoşgörü ve barış
    2020: radyo ve çeşitlilik

iyi ki varsın radyo.
    iyi ki varsınız; açık radyo, radyo 3*, radyo eksen .
  • böylesi bir çağda hala iyi ki var dediğim radyo, dilerim var olsun hep..

sevginin, güzelliklerin yaşamasını ve bir şeylerin iyi gitmesini sağladığın için iyi ki varsın radyo.
    radyo emekçilerinin, dinleyenlerinin, hepimizin kutlu olsun dünya radyo günü.