şükela:  tümü | bugün
 • bir dünya olunacak gün. "ertesi gün için bir şey diyemem, ama rakı içtiğin gün ölmezsin."*: bu sene 11 aralık'ta ölmüyoruz.
  http://www.facebook.com/…nt.php?eid=152396408123025
 • adana' da kutlanmaya başlanmış gün. buyuksaat kazancılar' da efsane ortam var. yerler doluyor. gelmeyi düşünüp tereddütte kalanlar bir an önce gelsin. öyle abazan erkek ortamı da yok. her mekandan ayrı fasıl havası duyuluyor. ciğer kokuları etrafı sarmış durumda.
 • adana valisinin yasaklaması üzerine belediye başkanından gelen açıklamalarla iyice garip bir hal alan güzel gün. nasıl sonuçlanacak izleyip göreceğiz.

  hüseyin sözlü'nün açıklamaları;
  "vali adına konuşacak değilim. ancak etkinlik sivil bir inisiyatif. aslında öyle bir festival yok. onlar kendi aralarında bir araya geliyorlar. ne belediyelerle ne de kamuyla ilgisi bulunmuyor. dikkat çeken, dışarıdan da katılım olan bir etkinlik. adana’da herkes kendi başına rakı içiyor. insanların kendi kişisel hürriyetleri var. önlerine engel konulamaz. gelenlere biz de uğrayıp ’hoş geldiniz’ demiştik. ama bizim izin vermemiz, vermememiz gibi bir konu yok. müdahil olmaya da niyetim yok. bir sendika bizi göreve davet etmişti. bunda sorumluluğumuz nedir anlayamadım. bu konularda hassasiyet gösterenlerin ayakkabı kutuları ortaya çıktığında hiç sesi yoktu. cumhurbaşkanı da barda vatandaşları ziyaret etmiş, onlarla oturmuştu. ne adana valisi’nden ne adana büyükşehir belediye başkanı’ndan vatandaşın özel hayatıyla ilgili bir kısıtlamayı kimse beklemesin."
 • bilhassa adana'da kutlanılası gündür. buyrun efendim sabahın daha 6'sında adana'dan buram buram ciğer kokan bir dünya rakı günü;

  http://www.youtube.com/watch?v=aobvbunkqsk&sns=fb

  vay babam..
 • benim bildiğim aralık ayının 2. cumartesi günü kutlanıyor. 13 aralık olması lazım bu sene. he her türlü bu cumartesi de gömücez rakıyı sorun yok. rakının günü mü olur amk? :)
 • yurtdışında pek bir buruk kutlanan gün... rakı var, mezeler de yapılır; ama aynı atmosfer olmuyor malesef...
 • kendini bilmez orospu çocukları yüzünden içine sıçılmış gündür. ne güzel efendi gibi rakımızı içerken, bir tanesi durduk yere hava sıkmaya başladı. millet korkudan kaçarken masalar sandalyeler devrildi. o olay tam yatışmışken, biraz ileride kavga çıktı. içecek keyif falan da kalmadı, çıktım evime geldim ben de. oradakilerin söylediklerini de tekrar edeyim" adana kim, festival yapmak kim?"
 • bu yıl adana'da yapılacak etkinliğe valilik tarafından yasak konan gün.

  http://www.radikal.com.tr/…asini-yasakladi-1470096/
 • kutlu doğum haftası gibi bir şey. ne zaman kutlanacağı muamma.