şükela:  tümü | bugün
  • "aaa sen solak mısın?" denildiğinde yüzüne o karizmatik gülümseyi konduran tüm solak dostlarım, günümüz kutlu olsun.
  • baskılara, haksızlıklara, sağ elle yemek yedirme faşizmine, kalemi sol elimizde gördüklerinde bize uzaylı muamelesi yapanlara karşı gururla kutlayacağımız günümüzdür. çok acılar çektik ve çekiyoruz ama gün safları sıklaştırma, sağlak baskısına her zamankinden daha güçlü bir şekilde direnme günüdür solak yoldaşlarım.

kutlu olsun...

sadece bir gün değil, her gün solağız!
  • şahsımın ve tüm eldaş dostlarımın gününü kutlarım.
    bir doğum günüm var zaten, bir de bu gün. o kadar vasıfsızım.
  • çocukken zorla sağlak yapılan, günümüz dünyasında bile şeytan ile özdeştirilen, cehalet ile savaşmayı görev bellemiş eldaşlara selam olsun.

dunyanın bütün solakları; birleşin!
  • özel günlerin alayı kapitalizmin kollarına bırakmışken kendini, sapasağlam ayakta kalabilmeyi başarmış gün.. düşünün ki 25 yıllık bir solak olarak sözlükte görüyorum bugünün bizim günümüz olduğunu.. ne hediye, ne bir kutlama mesajı, ne bir öpüşcük ne de hazırlık telaşesi amk..

öyle kupkuru geçiyor.. lanet olsun*..

yukarıdaki eldaşıma katılıyorum; bizi de sevin lan, ibneler..
  • bugündür. kahrolsun makaslar, meyve bıçakları, en çok da kolçaklı sandalyeler! yaşasın tam bağımsız solaklık!
  • öncelikle şunu söyleyelim, her yıl yaklaşık 2.500 solakdaşım, sağlaklar için tasarlanan ürünler, makineler yüzünden ölüyor.

sonralıkla;
    -meşrubat, su, konserve, içki v.s. gibi şeylerin tümünün kapaklarının sağa doğru açılması.
    -vidaların hepsinin sağa doğru sıkılması.
    -muslukların sağa doğru açılması.
    -soft sigara paketlerindeki açma payının sağda bırakılması.
    -deklanşörlerin sağda olması.
    -kameraların sağ ele ve sağ göze göre tasarlanması.
    -cezve saçmalığına girmiyorum bile.
    -bisikletlerin çark, pedal, zincir ve aktarıcılarının hepsinin sağda olması.
    -kornijlerin perde-tül takma kısmı için açıklığın sağda bırakılması.
    -yaylı çalgıların sağ ele göre tasarlanması.
    -makasların sağ el ve göze göre tasarlanması.
    -soldan sağa doğru yazılması (oha!)
    -kalbi sağda olanların, kalbini koruyamadığı için askerlikten muhaf olması ama solakların olmaması.
    -birinin sürekli solunuzda yürürken dengenizin bozulması (oha!)
    -solunuzda yatarken, otururken darlanmalar, uyuyamalar, yataktan, koltuktan düşmeler (oha!)
    -restoran v.s. gittiğinizde garsonun çatal-bıçağı sağ elini kullananlara göre masaya yerleştirmesi.
    -solak sandalyesinin olmaması. koca dtcf ve eğitim bilimleri fakültesinde bir tane bile olmaz mı! harbiden oha!
    -evrak gibi resmi kağıtlarda imza atılacak yerlerin hep sağda olması ve sol el ile imza atarken yazdığınız diğer şeylerin üzerine elinizin gelmesiyle mürekkebin yazdıklarınızı yamultması.
    -klavyede yön ve numara takımlarının sağda olması.
    -mause'ların sağ ele göre tasarlanması.
    -cep telefonlarının yan tuşalarının sağda olması.
    -iskambil kağıtlarındaki numaraların sağda olması! tam bir faşistlik!
    -içi resimli kupaların içindeki resmin sadece sağ el ile kullanırken görülebilecek şekilde konumlandırılması.
    ...
    bu gün bizim günümüzdür. hayatı zorlaştıran bu tür bilumum alet-edevat bize göre tasarlansın! bizi de sevin lan!
  • benim günüm.

bu arada ufak bir bilgi de verelim. her yıl 2500 solak insan sağ elini kullananlar için yapılan aletlerden dolayı ölüyor.
  • neredeyse bütün el aletlerinin (aklınıza ne gelirse) sağ elini kullananlar için standart yapıldığı, solaklar için üretilmiş olan bazı el aletlerinin de normalinden çok daha pahalı olduğu dünyada bize 1 güncük vermişler çok mu.

kurşun kalemle yazı yazarken ellerini kollarını boyayan dostlar, dünya solaklar günümüz kutlu olsun.
  • çocukken herkesten laf yerdim şu kaşığı/çatalı sağ eline al günah diye o yüzden dışarıda yemek yemekten nefret ederdim, çoğu zaman açken tokum demisligim vardır. ödev yaparken ya da bir şey yazarken bir akraba gorse hemen yorum yapma gereği hissederdi nedense, annem babam hiç karışmadı allah var. annem bir kaç kez söyledi ama onu başarıyla ikna edebildim. soran herkese madem sol el kötü o zaman allah niye yarattı siz sol eli kullanmayın diyerek allah'a karşı geliyorsunuz derdim. biraz büyüyüp din kültürü dersi alınca arabistan şartlarında sol el ile abdest alınca onun pis kalma ihtimaline karşın yemek o elle yenilmesin diye böyle bir şey söylenmiş diye aciklama yapmaya başladım kimi ikna ettim peki sıfır... en yakın tarih bundan sadece üç beş yıl evvel ya 29 ya da 30 yaşındaydım teyzemlerde yemekteyiz kuzenin ikizleri var beş alti yaşında bunlar sol elle yemek yemeğe başladı babaları kızdı ama quidrides de öyle yiyor dediler, benim kuzen de ona kimse ogretmemis ben size öğretiyorum dedi ve bunu dediği zamanlarda ben yurtdışında burslu doktora yapıyordum. o da kızları için yemek duası öğretecek, arapça öğretecek anaokulu arıyordu. umarım kızlar kariyer olarak beni beşe katlar benim egitilmemis solak halim utanır.

solaklari bir salın cidden.

günümüz kutlu olsun :)