şükela:  tümü | bugün
618 entry daha
  • günümüz kutlu olsun

solak olmak beni hep çok mutlu etmiştir, ayrıcalıklı bir şey gibi:) bazen en azından solağım diyorum kendi kendime, nasıl farklı bir özelliğim yoksa artık
  • öyleyse ne mutlu bana...
  • defterimi saat yönünde 90 derece çevirerek yazı yazıyorum.
  • tertemiz bir solağım fakat her şey sağ ele göre üretildiği için sağ elimi de iyice kullanır hale geldim. şimdi ikisi birlikte gidiyor. yemek yerken, sıkışık bir masada yazı yazarken, bıçak tutarken, makas tutarken, balık tutarken sorun yaşıyor ve insanlar tarafından "ters tutuyorsun" gibi tepkilerle karşılaşıyorsanız temiz bir solaksınızdır. bu dramı sadece solaklar bilir. günümüz kutlu olsun.
  • ”dünya solak doğanlar ama annesi tarafından okulda zorlanmasın diye kafasına vura vura sağlak yapılanlar günü” yapılırsa bana da haber verilsin istediğim gündür. teşekkürler.

edit: mesaj aldım bir kaç tane. annem kafama gerçekten vurmadı, sağolsun zorlu ilkokul yıllarımı kolaylaştırdı. şikayetçi değilim hehe
  • bir yazarın solaklara göre tasarlansın diye bahsettiği ürünler, gerçekten solaklara göre yapılırsa; bir solak olarak muhtemelen ben kullanamam.alışmışım bu düzene .
    ben en çok okul ve kurslarda ki sandalyelerden çektim. hepsi mi sağlaklara göre olur, çok saçma yaa
    kutlu olsun solaklar günümüz!
  • azınlığız...

sadece yüzde 10

(bkz: https://www.bbc.com/turkce/vert-fut-37555208)
  • ayakta solak olmama rağmen elde sağlak olduğumdan buruk kutladığım gün.
  • en çok kargo/posta teslim alırken yaşadığım zorluk. zaten iki büklüm evrak imzalamaya çalışırken kargocunun teslim tutanağını sağ elime tutuşturmaya çalışması, benim tekrar sol elle tertip almam tckno, isim soyisim, imza derken bel fıtığı tehlikesi atlatarak işlemi tamamlamam. kutlu olsun sevgili dostlar.
  • işin garip tarafı 15 yaşıma kadar sağımı solumu karıştırdım.
1 entry daha