şükela:  tümü | bugün
  • yakın zamanda açılacağı söylenen interaktif sözlük.
  • biraz önce açılmış sözlük.

dünya sözlük
  • moderatoru derviche moderne tarafindan yazilan ramazan mesajindan mutevellit dinciyaftasini yapistirdigim sozlukumsu olusum.

--- spoiler ---

ramazan...
    çok değerli cogito ahalisi,

şu ucuz ve iğrenç dünya hayatında, güzel şeyler de var.
    ramazan gibi, tövbe gibi, dua gibi, ölüm gibi...

şu saatlerde atmosferine girdiğimiz mübarek vakitleri, en hayırlı şekilde değerlendirmek dileğiyle.

en derin hürmetlerimle!
    derviche moderne (17/6/2015 22:09)
    --- spoiler ---
  • cogito sözlük'ün devamı olan ve ocak ayında yeniden interaktif sözlükler sıralamasında instela'nın ardından dördüncü sırayı alan interaktif sözlük.

ayrıca, büyük yazılımsal sorunlar nedeniyle yüz binlerce tanımın yok olmasına sebep olan bir kapanış sürecinin ardından birkaç yıl önce kapılarını kapatan ihl sözlük'ün de oldukça dağınık ve eksik olan veritabanından bir milyondan fazla tanımı kurtararak yazılımına uygun hale getirmiş, dahil etmiştir.
  • ensar vakfı çatısı altında kurulan ve üyeleri tarafından desteklenen interaktif sözlük. habervaktim tarafından sıkça reklamının yapılması da aynı sebebe dayanıyor. üçünün ortak noktası aktroll yuvası olması elbette.
  • (bkz: ekşi sözlük'ü kapatmaya çalışan wp grubu)

bir rahatsızlıkları var ise bunu dile getirmek en doğal haklarıdır.
    onların deyimiyle "hadi bağalım".
  • kışın makarnayı yakıp, kömürü yiyenlerin sözlüğü galiba. çünkü bu kafanın başka bir izahı yok. neymiş ekşi sözlük kapatılsınmış. buradaki darbeci, postal yalayıcı yazarların uçurulması için bir uyarıymış bu. hadi lan oradan siz önce açık da kalan kıçınızı kapatın.

(bkz: #eksisozlukkapatilsin)
  • adamlar and içmişler. yemediler, içmediler sosyal medyada mesaj verecem de mesaj verecem inadıyla yardırdıkça yardırdılar twitter'da.

anlaşılan artık olaylarda fitili bu ve benzeri oluşumlar ateşleyecek. insanları yıldıracaklar. güzel insanlar yalnız kaldık yine yenildik. yine meydan bunlara kaldı vah türkiyem vah. (bkz: #eksisozlukkapatilsin) diyorlar twitter'da şu an türkiye gündemindeler. onlar da biliyor bu teklifle sözlük kapanmayacağını ama göz dağı veriliyor. aba altından sopa gösteriyorlar. neymiş darbe destekleyen yazarlar varmış onları bize verin der gibi bir tavır içindeler. şahsen ben bu adamlardan korkuyorum sözlük gerçekten artık korkuyorum. allah acısın bize! bunlar imkan bulsalar kim bilir daha ne yapacaklar. illa hükümeti sevmek, övmek zorunda mıyım?