şükela:  tümü | bugün
 • dünkü israil anlaşması ve bugünkü rusya'dan özür gündemleri ile iyice kanıtlanmış olay. hiç inanmazdım ama bu insanlar bir şekilde büyülendi. başka bir açıklaması yok. şehir suyuna bir şey mi katıyorlar, memleketin havasına ıq düşürücü gaz mı sıkıyorlar, ne yapıyorlar bilmiyorum ama 2 gündür azıcık twitter'a bakıp insanın akıl sağlığını yitirmemesi güç. her gün küfür ettiğin israil ile anlaşıyorsun ama suçlusu başkası oluyor. yok israil özür dilemiş, yok abluka kalkmış. yok öyle bir şey yok. dün diklendiğini sandığın rusya'dan bugün özür diliyorsun ama algı ''rusya diz çöktü...''

  bu nasıl iştir ya? 2 gündür türkiye'nin onuru, gururu ayaklar altına alındı ama bizde zafer olarak karşılanıyor. hiçbiri de mi demiyor ne oluyoruz diye. bir kitlenin hepsi mi aynı şeyi düşünür? daha doğrusu buna düşünmek denmez ya. erdoğan dünyaya diz çöktürdü diye hashtag var twitter'da daha ne olsun. o tage ciddi ciddi ''israil ve rusya diz çöktü'' yazan var. ulan özür dileyen biz, kime diz çöktürdün? yerle bir oldu ülke saygınlığı. sen yandaş medya okuyup rezilliği zafer olarak görebilirsin ama ben utanıyorum. bu ülke bunu haketmiyor. açın gözünüzü artık yeter lan!
 • idéfix diyeceğim ama, idé derken bir gülme geliyor.
 • (bkz: dogmatizm)
 • bir fikrin değişebilmesi için insanın açık fikirli olması lazım. açık fikirli olması için kültürünün-görgüsünün (sadece okumaktan bahsetmiyorum) yüksek olması lazım. akp'lilerde ne kültür var; ne görgü var; ne saygı var. söylendiğinde kızıyorlar ama bir tanrı gibi liderlerine tapıyorlar. kendileri için ne kadar aşağılık bir durum. onu geçtim memleket gitti gidiyor. kafalar hala böyle. ben o kafalara sövmeyeyim de ne yapayım?
 • dünya yıkılmasına gelene kadar iki gün aç kalmaları yeterlidir. daha o iş o aşamaya gelmedi. gelir mi onu da bilmiyoruz. ancak yine karneye dönülsün ya da devlet maaşları ödeyememeye başlasın, işsizlik yüzde elli olsun mesela, o zaman dünya, din, ırk, dil, kürt, alevi, israil vs hiçbir şey kalmaz. şimdi fikirleri değişmiyorsa vardır bi bildikleri.

  (bkz: benim yüzde ellim işini bilir)
 • özür dilenecek, ailelere para ödenecek, gazze için ambargo uygulamasına çözüm üretilecek, diyeceksin karşı cenab peki lan diyecek ve bu durumda türkiye birşey kazanmamış olacak pes pes .
 • (bkz: a haber)
  (bkz: sabah)
  sülaleleri raad panpa!
 • değişmez çünkü bana karşı güçlü olma duygusu hoşlarına gitti, değişmez çünkü her yeri ele geçirmeleri hoşlarına gitti.
  değişmez çünkü vasıflı insanlar iş araken kendi vasıfsızları ile kadrolaşmak hoşlarına gitti.
  değişmez çünkü ballı ihaleler hoşlarına gitti.
  değişmez çünkü bir baş örtüsü ile polis kontrolünden yırtmak, bir tespih ile cemiyetin parçası olmak, bir badem bıyık ile her kapıyı açmak hoşlarına gitti.

  ama en çok niçin değişmezler biliyor musunuz?

  ali ismail korkmaz'ın dövülerek öldürülmesi hoşlarına gittiği için, 10 kişi yan yana yürüse polis dağıttığı halde kendileri kaba kuvvet her yeri basabildikleri için, masum bir vatandaş dahi olsa tüm kürtler ölsün diyebilecek faşist özgürlüğü bulabildikleri, ağız dolusu ermeni diyebildikleri için değişmezler.

  hallendikleri eşeğin, taciz ettikleri çocukların, öldürdükleri kadınların koruyanı olmadığı için her yaptıkları yanlarına kar kaldığından değişmezler.
 • kanımca yanlış beyandır zira "reisleri" dün ak dediğine bugün kara dediği anda yapılan savunmaların bir anda bu minvalde değiştiğini görebilmekteyiz.
  (bkz: mavi marmara katili israil)(bkz: hain putin)