şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • cevabı yerçekimi olmayan bir soru.
  lakin öğretmenleri cahil bir toplumda kütleçekim terimini duymak için bile üniversite düzeyinde fizik eğitimi almak zorundasınız ne yazık ki. sanat dallarının hobi olarak, fizik ve doğa kanunlarının mesleki amaçla öğretildiği bir memlekette merkezkaç kuvveti diye de bir şey olduğunu sanarak mühendis oluyor bazılarımız.

  çok yönlü bilgiye aç yetişen insanlar. uçağın giderken arkasında bıraktığı izin ne olduğunu mantık yürüterek tahmin edemeyecek kadar sorgulamaktan habersiz yetişiyor.
  atp'nin ne olduğunu ezberden biliyor da nasıl sentezlendiğini, ne işe yaradığını asla öğrenemiyor.
  her saniye bedeninde milyonlarca kez tekrarlanan ve hayatta olmasını sağlayan sistemler hakkında en ufak bir fikri yokken sonuç odaklı, bilgi fakiri dünyasında cehaletin mutluluğu ile yaşıyor.

  hayvan olmaktan utanıyor,
  ancak her anlamda hayvanlardan aşağı yaşıyor oluşunu fark edemiyor. evrenin gerçekleri bir yana, kendi ürettiği bilgiden dahi bihaber hayata kalabiliyor oluşumuz bile şaşırtıcı bana sorarsanız.

  (bkz: modern dünyada hayvan olduğunu unutan insan)
  (bkz: canlı/@limon kimyon zorro)

  bana diyorlar ki sayın limon gençler eğleniyor neden araya girip muhabbetin amına koyuyorsun.

  çok haklı bir sitem lakin amacım ayarı verip aradan sıvışmak değil asla. zira ben de hepiniz gibi günümü bu sorunun cevabının yerçekimi olduğunu sanan aydın görünümlü cahillerle geçiriyorum. yani bu sorunun cevabını hiç bilmeyen, bilmek de istemeyen kesim zaten sikimde değil. onlar benim gözümde zaten yaşamıyorlar. beni ilgilendiren, geyik meyik yaparken buradan geçen biri olur da hakikatten gerçek cevabı duymak isterse eli boş dönmesin.

  iki tık ötesinde duran ve ufuk genişleten bir kavram hakkında fikir edinsin.

  yoksa geyik candır.

  edi;
  bak bir şey daha geldi aklıma
  bu aydın görünümlü cahiller klitoral orgazm, vajinal orgazm diye iki farklı orgazm türü olduğunu da sanıyorlar. freud yaşasa araştırmadan, sorgulamadan, güncel bilgi ile kendisini donatmadan bu olguya inananları ıslak sopayla döverdi.

  (bkz: suyun renginin mavi olması/@limon kimyon zorro)
64 entry daha