şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: içinden geçmek)

  edit: hiçbir şekilde hareket ettirilemeyen ve hiçbir şekilde durdurulamayan cisme inanıyorsun da, durdurulamayan cismin hareket ettirilemeyen cismin içinden geçeceğine mi inanmıyorsun?
 • yazık olur.
 • şimdi bu iki vatandaş ortada bir yerde buluşmamış çünkü biri hiçbir şekilde kımıldamıyor. demek ki durdurulamayan arkadaş öbürüne çarpmış, e parçalanmadığına da göre bu durdurulamayan arkadaş ona çarpıp ya geri döner ya da sağa sola bir yere doğru yoluna devam eder, durmamış da olur sıkıntı kalmaz.

  (bkz: sen şunu 8 yap)
 • bu şey değil mi ya;

  (bkz: allah kaldıramayacağı taşı yaratabilir mi)

  edit: tüm dengeleri değiştirebilecek olan bu bilgiyi insanlıkla paylaşmayan o 7 kişinin de ayrıca amına koyayım. coca cola’nın formülü sanki amk.
 • hicbir sekilde hareket ettirilemeyen cisim hicbir sekilde parcalanamayan oluyor da hicbir sekilde durdurulamayan cisim neden hicbir sekilde parcalanamayan olmuyor. baya baya hicbir sekilde durdurulamayan cisim cok feci sakata getirilmis. hicbir sekilde adil olmayan carpismadir.
 • dünyada cevabını bilenin olmadığı sorudur.

  çünkü unstoppable force ve immovable object diye şeyler yoktur, öyle bir şeyin olması fizik kurallarına aykırıdır olmayan şeyler de birbirileri ile karşılaşamazlar doğal olarak.

  daha detaylı bilgi için wikipedia sayfasına bakınız.
  https://en.wikipedia.org/…rresistible_force_paradox
 • --hiçbir şekilde hareket ettirilemeyen ve parçalanmayan bir cisim--

  halihazırda asla parçalanamayacağına göre

  --hiçbir şekilde durdulamayan bir cisim--

  için böyle bir ön kabul olmadığından dolayı

  --karşı karşıya gelirse--

  hızlı ama parçalanabilir olan cisim parçalanır; parçalanamayan cisim de olduğu yerde mal gibi kalmaya devam eder.

  saatte 1.000.000 km hızla da duvara çarpsanız, 10 km ile de her halükarda mukavemetiniz duvardan düşük olduğu için püre olacak olan siz olursunuz.

  edith piaf: hızlı olan cismin formunu kaybetmesi, durduğu anlamına gelmek zorunda da değil. komple atomlarına ayrılıp evren içinde 3 boyutlu geometri ile saçılıp hareketine devam edebilir. kein probleme.

  ya soru yanlış ya da ben buralarda harcanıyorum.
 • all star superman animesinde sorulan soru. superman cevap verir : teslim olurlar. doğru cevap budur. (birbirlerine etki edemeyecekleri için)

  daha dün gece izledim bu animeyi ve başlığı görünce çok şaşırdım. çok ilginç bir bağlantı var insanların arasında gerçekten bütün varlıklar birbirimize connect haldeyiz.

  not : bu soruyu başlığı açanın da all star superman'de gördüğüne eminim. işte o sahne ve soru :

  https://www.youtube.com/watch?v=solrw3ymouk
 • durdurulamayan cisim bulunduğu ortamda her şeyi hareket ettirir. oynatilamayan cisim ise her şeyi durdurur. bu iki cismin aynı evrende karşı karşıya gelmesi mümkün değildir.
 • pek de on milyarda birlik bir soru değildir.
  hangi cisim daha mukavimse diğerini parçalayarak yoluna devam eder yada durur.