şükela:  tümü | bugün
  • seneler önce makarnama dokmek için ketçap istediğimde, sanki çince konuşmuşum gibi suratıma bakakalan bir amerikalı sayesinde öğrendiğim gerçektir.

abd'de yaşadığım süre içerisinde bir daha makarna'ya ketçap koyamadım. koymaya çalışsam da insanların "ayy iğrenç" şeklinde tepkilerine maruz kaldım.
    peki makarnayı nasıl yedin diyenler olabilir.

domates sosu. evet gayet de güzel oluyor, evde de yapabilirsiniz kolayca.

konuyla ilgili tepkileri görmek için reddit de 'makarnaya ketcap koyulurmu' sorusuna verılen cevaplara bakabılırsınız. herifler 'yasadışı olmalı' falan demiş

https://www.reddit.com/…_put_ketchup_on_your_pasta/
  • makarnaya bi milyon tane sos koyduklarından dolayıdır. biz sos yapmak yerine daha kolay olan ketçapı tercih ederiz. hem ekstradan bir şey yapmana gerek kalmaz hem de ucuz.
  • dünyanın geri kalanının saçmaladığını gösteren olay.
  • ketçapı kuru fasulyeye koyanların anlayamayacağı olay.
  • başlık "tüm dünyada", içerik "ben amerika'dayken"...

bazı insanların dünyası çok küçük.
  • bildiğin pirinçli ıspanak yemeğini koymaktan daha iğrenç olmayan damak zevkidir.
    ben de o uzak doğulu içi aynı tepkiyi vermiştim. iğrenç!
  • makarna için olabilecek en iyi sos sarımsaklı yoğurttur bence..

ketçap konusuna gelince ketçapı hiç sevmem ve sadece pastırmalı kaşarlı tost yapmışsam koyarım, ilginç bir biçimde çok güzel oluyor.

ayrıca ketçapların zaman içinde çok büyük değişime uğradığı gerçeğini de kabul etmek gerekir.

eskiden çok daha kıvamlı, domates püresi biçimindeyken, şimdi bir çok markanınki, akıcı iğrenç bir sıvıya dönüştü.

(bkz: nerede o eski ketçaplar)
  • eğer reddit de yazılanları referans alıyorsak tamamen yanlış bir tespittir. çünkü alttaki yorumlara bakarsak amerikalılar dışında neredeyse bütün milletler makarnaya ketçap koyuyormuş. mallık amerikalılarda demek ki.
    zaten pikniğe, kampa falan gidip de mis gibi mangal yapıp yemek varken, dalın ucunda marshmallow pişiren halkın damak zevkine kim güvenir ki?
  • hiç makarna yememek lazım halbuki.