şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sabahtan beri sürekli telefonuma gelen mesajdır kendileri.kimileri doğrudur diyor kimileri yalan anlayamadık gitti.

  “biliyor muydunuz? yarından itibaren tüm dünyada yeni iletişim kuralları yürürlüğe girecek. tüm avrupa, kuzey amerika ve güney amerika ülkelerinin hükümetleri whatsapp, twitter, facebook ve diğer iletişim kanalları ile bu kanallar üzerinden yapılacak tüm konuşmaların kaydedilmesi konusunda bir anlaşmaya vardılar. tüm telefon görüşmeleri ve whatsapp üzerindeki tüm mesajlar ve aramalar kaydedilecek. twitter denetlenecek. *brezilya’da yargıtay denetlemeye izin verdi* facebook kontrol edilecek. tüm medya ve sosyal forumlar izlenecek. lütfen konu ile ilgili bilgisi olmayan kişileri bilgilendirin. tüm cihazlar, federal hükümetin ve dünyanın diğer ülkelerinin hükümetlerinin ilgili sistemleri ile bağlantılı olacaktır. bu hareket, organize suç ve terörizmi takip amaçlıdır. hükümetlere, yasalara ve ahlaka aykırı mesajlar veya gereksiz bilgiler göndermemeye özen gösterin. önemli bilgileri paylaşmayın, arkadaşlarınıza ve ailenize karşı duyarlı olun. çocuklarınızı bilgilendirin ve çok dikkatli olun.

  bu mesajı bugün paylaşmanız çok önemlidir. çünkü yarından başlayarak dünyadaki tüm ülkelerde bir başka izleme formatı var olacak. şaşırtıcı ama gerçek. bugün bu bilgiyi tüm sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza gönderin. yazdığınız ya da konuştuğunuz her şey aleyhinize kullanılabilir ve bu kesinlikle şaka değil!"
 • bu mesaji 10 kisiye gondermezsen isin gucun kotuye gidecek, kismetin baglanacak.

  12 kisiye gonderirsen uc vakte kadar eline para gececek.

  imza: ganali devrik generalin karisi.
 • bu zamana kadar, uydudan götüne (bkz: portör muayenesi) yapabilen sistemler olduğunu bilmeyenlere ilginç gelecek haberdir.

  ulan yazdığın mektup okunuyordu bu ülkede yıllarca, teknoloji bu kadar imkan doluyken, her şeyi takip etmemeleri saçma olmaz mıydı ?
 • (bkz: brezilya'da yargıtay)

  olay ciddi olum.

  hatta şili'de de muhtarlıktan möğörlü ilmihaber örneği alanlar denetlemeye tabi tutulmaktan kurtuluyorlarmış.
 • yeni bir sazan avı. inanıp bu mesajı yayanların yaşı 30 yaş üstüdür genellikle.