şükela:  tümü | bugün
  • bana göre radyo dalgaları ve x ışınlarıdır.

düşünsenize zaten varlar ama gözle görünmüyorlar. insanların keşfetmesi binlerce yıl sürüyor.
  • okyanusun en dibi diye düşünüyorum

edit: bazi zeki arkadaşlar okyanusun en dibine inildigini balıkların olduğunu falan yazmış, bazılarıda her şeyi bildiğini söylemekte. arkadaşlar tamam her şeye tepki verip farklı olduğunuzu gösterme cabanizi anlıyorum ama en azından 3-5 belgesel izleyin. youtube da okyanusun dibini gördük challenge videosu izleyip mesaj atmayın bana.

edit 2: cok bilmis eksi yazarları yine dolustu james cameron indi kankaa dünyadan haberin yok senin eheheheh.. arkadaşlar yalnızca şunu bilin yeter, okyanusların sadece %2 lik bir kısmını biliyoruz. gerisi gizem.
  • aklıma ilk gelen giza piramitleri. bilimin sürekli eklemlenerek günümüze geldiği söylenir. eğer öyleyse günümüz teknolojisinin önceki bilimsel olguları yapıları vs açıklaması gerekir. ama piramitlerin günümüzde gizemi hala çözülemiyor. insanın aklına şu soru geliyor. ya bilim bir noktada kesintiye uğrayıp geriye gittiyse. ya eskiden insanlar bizden daha iyi teknolojilere sahipken yaşanan bir olay sonunda tüm bu veriler kaybolduysa. belki de teknolojinin son halini görüp eskiye dönüşü kendileri istemiştir. teknolojinin hayattan soğutan taraflarını gördüğümüzde bizim de zaman zaman istediğimiz gibi.
  • dünyanın bizzat kendisi.
  • sadece dünyada değil, tüm evrendeki en büyük gizem (bkz: karanlık madde) dir.
  • hayatta kalma içgüdüsü
  • öleceğimizi bile bile yaşıyor oluşumuz. kimisi şanslı doğarken, özellikle de köle gibi isyan etmeden çalışıyor oluşumuz.
  • yoğurdun mayalanması için bir miktar yoğurt gerekiyorsa ilk yoğurt nasıl mayalandı?

edit: gelen cevaplara göre bir çok farklı yöntemi varmış ayrıca gerekli olan yoğurt değil bakteriymiş. tüm yanıtlayanlara teşekkür ederim.