şükela:  tümü | bugün
 • bana mı öyleleri denk geliyor bilemiyorum ama istisnasız karşılaştıklarım bu...arkadaş bunlar kim iktidar olursa olsun ülkemizi çirkinleştirmeye,haksız yapı planlarıyla servetlerine servet katmaya devam ediyorlar...düşünün sadece muhabbetlerinden elde ettiğim izlenim bu...bir de param olsa alışverişe girsem neler olacak kim bilir?
 • en kötüsü de en kaliteli tarım toprağına sahip arazileri satın alıp, beton yığınlarıyla kaplamaları. ayrıca düzende yok. kafasına göre bina dikiyor herkes . ne parselleme var ne bir şey. * *
 • dünyanın en yavşak insanına sahip olmamızdan çıkışla, olması en normal şeydir.
 • ülkemizde müteahhitlik yapmak için gereken nitelikler:

  ilk kriter: başlangıç seviyesi otomobili 1 adet passat. (facebookta paylaşılan; araba etrafında çeşitli açılardan çekilmiş bir sürü absürd fotoğraf)

  ikinci kriter: 500.000tl nakit

  üçüncü kriter: 1 adet tabanca (yine facebookta paylaşılan; elinde tabancayla birlikte çekilmiş fotoğraflar, mermilerle yazılmış yazılar)

  bu kriterlere sahip, önde gelen aşiret mensubunun oğulları ankara, izmir, istanbul, bursa ve antalya gibi büyük şehirlere göç ederek bir ofis açar ve silahını beline takıp müteahhitçilik oynamaya başlar.
  gündüzleri, çalışanlarına ve mal sahiplerine, akşamları eğlence mekanına gittiğindeyse ordakilere magandalık yapar.
  cumaları kaçırmaz.
  her sabah, herkese günaydın, hayırlı işler bol kazançlar olsun paylaşımını yapar.
  aşireti, yerel ve genel seçimlerde iktidar partisi ile anlaşma yapmışsa belediye başkanı, milletvekili ve bakan tanıdıklar, her türlü sorununda arkasındadır. tadından yenmez. bu desteğide arkasında hisseden kişi her türlü kaypaklığı ve çirkefliği yapar malesef.
  hepsi öyle değildir belki. iyimser tahminim, müteahhitlik yapanların %50'si.
 • satış ofisinde tek tek müşteriyle ilgileniyor olsalar doğru diyeceğim önerme. bu açıdan ünlü restoranların sahipleri ve ünlü kuaförler önde gidiyor. aslında türkiye'de yavşaklık en iyi satan şey, o yüzden tüm ünlüler böyle sanırım. bu arada yavşaklıkla espiritüel, girişimci, samimi ve sempatik olmayı ayıralım.
 • donald trump'in turk olmamasi sebebiyle benim icin nirvanaya ulasamamis olsa da gecerli olan onerme.