şükela:  tümü | bugün
  • kendi seçimim olmayan bir şekilde dünyada yaşıyor olmam sonucu hissettiğim düşünce. dünyanın her taşı, toprağı, suyu, havasına sahip olma hakkım var. fakat bunu kısıtlayan devlet anlayışı ve toplumculuk yüzünden bana ait olan dünyaya tamamen sahip olamamak gerçekten rahatsız edici bir durum. şu an istediğim kara parçasına bir başka kısıtlayıcı engel olmadan gidebilmek, gezebilmek, keşfedebilmek istiyorken bunu yapamıyor olmak ve bazı unsurlar tarafından kısıtlanmak benliğimin devletler ve toplumlar tarafından zincirlenmesi, özgürlüğümün hiçe sayılması, bana ait olanın bana verilmemesi bir hayli sinir bozucu. kimlik adı verilen kağıtlara sıkışmak ve onların içerisinde hapsolmak... istediğim kıtada güneşin doğuşunu izlemeyi isterken bunu yapamamak. cılız bir yakarıştan ibaret benim olanı almaya çalışmak.
  • insan hakları tam bir safsata. devlet ne kadar hak verirse o kadar şeye hakkın var.
  • hayır bana ait olması durumudur. aaa tipe bak, dağdan gelmiş bağdakini kovuyor! elleşmeyin önce ben buldum!