şükela:  tümü | bugün
 • ulan alain corneau' ya saygı babında nick yapalım, hem karizma olur, entel gösterir, hem millette merak uyandırır gider izlerler belki, bu sayede birde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmiş oluruz dedik, mustafa ceceli' ye bağlanıp gitmişiz haberimiz yok! demek ki neymiş : popüler müzikte dinlemek şartmış! vay be...

  edit: yazıldığı vakit, başlık taşınmamış, ceceli olan mustafanın bir şarkısı kadarsa başlık...
 • alain corneu bir yana, insanlığa, sanata saygısı olan, sözlüğü evim gibi hissetmemi sağlayan, kendisinden gelen her mesajla güzel gülümsemesiyle kapıyı açan arkadaşın verdiği sıcaklığı yaşatan, yalnız operasının izleyici olmak istediğim, kısa ve öz entry'leriyle üstüne bir şey yazmanın ayıp olduğu badim, sözlükteki ikinci evim. çok yaşayın azizim. rashomon'dan saygılarla.
 • bütün mümkünlerin iki kere kıyısında olasıca..
 • sion dağı'nda kazanan o'dur! kendi paylaşımı ile anlatalım:

  güzel adamdır:

  "bu coğrafyanın kimsesizidir solcular. sahipsizdir. azdır ama biri bindir. yine de bedenleri dimdiktir. fidan gibidir, yakışıklıdır, güzeldir. kim ki solcudur onun yüzünde estetik vardır. kim ki soldandır, gözlerinde emeğin parıltısı vardır. cevvaldir sol, demir gibi serttir zulmün karsısında. ama gün gelir, gözyaşlarıyla sulanan bir fidan gibi kırılgan oluverir. dünyayı emek üzere görendir. ona göre kim ki bir şeye emek vermiştir, orada hak onundur. nerede bir haksızlık varsa onun karşısında bir solcu mutlaka vardır. yeri gelir tek başınadır. yeri gelir birden bin olur. bir gider bin gelir. tek başınaysa bile can sıkar, sömürenin düzenini bozar, söz eyler. darda kalana nefes olur, kan emenin üzerine bir karabasan gibi çöker.

  kim ki asalaktır, onu gördüğünde ruhu daralır; kim ki haysiyetsizdir, solcunun olduğu yer ona dar olur. o, kim neyi hak ediyorsa onu verir: kiminin hakkini, kiminin ağzının payını. serttir. amma ve lakin, bu ülkenin tarihinde solcularının otellere insanları tıkarak yaktığına rastlamamışsınızdır. bu ülkede solcular ramazanda oruç tutacaksın ya da tutmayacaksın diye kimseleri dövmemiştir. hiçbir ibadethaneyi bombalamamış, bilmem neye inanıyor diye hiç kimsenin evini işaretlememiştir. kerbela’da onun safi bellidir. sivas’ta bellidir, roboski’de bellidir. hrant’la sırtından vurulandır. onun vurulduğu yerde bir vatan yeşerir. vatanından sürgün edilendir. o, deniz’in güzel yüzü, fidan boyu; bedreddin’in çığlığıdır. iz bırakır. olmak zordur. ama sol yakışıklıdır, güzeldir, fidan gibidir.

  yeri gelir ağız dolusu küfrü bir çırpıda ediverir. ana avrat düz gidendir. ama küfrü bile hakkıyla edendir. küfür en çok onun ağzına yakışır. nerede sömüren varsa suratlarına pisliklerini bir küfür gibi çalıverir. o nedenle sevmeyeni çoktur. ve sol ezildikçe, azala azala çoğalan tek şeydir.

  bir de onu ezmek için sirada bekleyen, yüzleri gibi yürekleri de is tutmuslar vardir. bunlarin yüzleri çirkindir. elleri çirkindir. bedenleri kan ve pislik içindedir. dilleri tatlidir ama zehirlidir. azdir ama insanliklarini tükete tükete çogalanlardir. nereye dönsen onlardan vardir. bir kadin ah ediyorsa sebebi onlardir, bir çocuk agliyorsa sebebi onlardir. sokak ortasinda sirtindan vurulmuslarin katili onlardir. açlik onlardandir, yoksulluk onlarin en iyi sanatidir. kara afrika’da botha’dir, türkiye’de kenan evren’dir. ısimleri degisen ama zulümleri degismeyenlerdir. onlar çirkindir. oysa sol yakisiklidir, güzeldir. onu unutmak insanligi unutmaktir. amma ve lakin çirkinleri unutmak da günahtir. onlari hatirlamak, hatirlatmak da sevaptir."
 • sanki tanrı bize inanmıyor...

  edit: bunu şikayet eden orospu çocuğuna tanım lazımmış.
  tanım: bir yazar.
 • lakin biz sana inanmaktayız, boş ver :)

  "hayat bu çocukla yürüyor!"

  içindeki eksiği kelimeler oluşturuyor. konuştukça azalıp, çoğalıyor. bazı kapanıp ayrı düşüyor tümden aleme, sanki söz öncesi yoksunluk...
  tamam, umutsuzluktan değil, haşa! sebep anlayıp, okuyan azalmasıdır belki de çokça.

  "fark eden olmadıktan sonra, içlenmenin anlamı ne" deyip, gülmüştün ya, "bir kuş sürüsü neden edinip kanatlanmıştı, çıplak çınar ağacının dallarından, semaya..."

  ümit veriyor, böylesi az madem dünyada, o -bazı zamanları- yasaklamak şart böyle kalender çocuğa!
  farkındasın çok fazla haksızlık, zulüm var hayatta.
  ama sende şair yüreği var çocuk unutma.
  şair adam boyun eğerse, yalnız aşka...
  ama boyun verir de, boyun eğmez zalimin hükümranlığına...

  kelam senin için var edildi hatırla!
  "anlat..."
 • yanlış anlaması herkesin yaşayabileceği türden olup, özürü gerektirecek bir durumu olmayan, iyi niyetli yazar.
 • "dizlerinin üzerine de çökse, onlar için dua da etse tanrı'nın dahi kurtaramayacağı ruhlar vardır" e. cioran
 • tous les matins du monde isim babası olan ve nutcraker (fındıkkıran) ile ayar vermeye çalışırken ayarın babasını aldığım, keyifli sohbeti ve yazıları olan can listesinde olan badim
  “kim o gecenin sessizliğinde içini çeken?”

  - saraylardan kaçıp gerçek müzik arayan biri.