şükela:  tümü | bugün
  • insanı çıldırtan yer. insanın 7/24 kusunçluk, tiksinti, iğrenme gibi bilumum iğrenç hisleri zorla hissetti(rildi)ği; ayrıca 7/24 saçmalıklar, gerizekalılıklar, saçma sapan gündem, politika, din, leş zihniyetler, tokat manyağı olmuş para birimi ve saf kötülüklerle boğuştuğu yer. insanın her türlü sağlığına zararlı olan yer. insana her sabah uyandığında küfrettiren yer. insanda yaşama sevinci bırakmayan yer. ülkesini kurtarıp kuran atasına ihanet eden yer. ülkesini dünyanın en iğrenç şeylerinden birisi olan siyasal islama güle oynaya teslim eden yer. insanda çocukluğundan beri defolup gitme isteği uyandıran yer. laborantın kıçıyla güldüğü deney sıçanı gibi hissettiren yer. dünyanın en büyük cehennemi, ve en büyük şanssızlığı. bu ülkeden defolup gittiğim gün miladım olacak, nefes almaya başlayacağım.
  • bir diğer seçenek icin (bkz: suriye)
  • cehennemin bile belirli bir düzeni, bir sistemi vardır. ama adı geçen o bölgede bunlar da yok. karadelik gibi, ne olduğu bilinmiyor.
  • dünyanın en yaşanılmaz ve yaşamaya değmez ülkesi.

(bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) başlığına gelip hakkıyla gitmek insanlara hakaretler savuran dingiller haliyle bu başlığa da uğruyor ve kirletiyorlar. çıldırın amına koyayım. bu cehennemden defolup gittiğimizde kuru kıçınız açıkta kalacak ve don bile alamayacaksınız. böyle başlıklar bile isteye görmezden geldiğiniz iğrenç gerçekleri suratınıza tokat gibi çarptığından dolayı kuyruğunu kaptırmış kedi gibi viyaklıyorsunuz.
  • adamı cehennemden kovuyorsun, iyilik de yaramıyor.
    bütün entrylerini bu ülkeye sövmeye, bu ülkeyi kötülemeye adamış ve esasında muhatap alınmaya bile değmeyecek hastalıklı bir bünye elitist elitist gelmiş daha bıdı bıdı yapıyor. siktirip gidince ilk iş olarak bir de doktora görün, sonra anlarsın sorun ülkede miymiş yoksa başka şeylerde mi!?

(bkz: ateş seni çağırıyor)

edit: şuraya bir kaç entry bırakalım da konu daha iyi anlaşılsın. sonra kin ve nefretin, hastalıklı düşüncenin adı eleştiri, düşünce özgürlüğü oluyor. bazı sığırlar da bunu yiyor, durduramıyoruz.
    (bkz: #75180924)
    (bkz: #74917516)
    (bkz: #75228967)
    (bkz: #75228935)
    (bkz: #75228935)
    (bkz: #74939611)
  • beyin, izan ve onur yoksunlarının damlamaya devam ettiği başlığa konu olan ülke.

bir şey hakkında "yalan yanlış" ithamlarda bulunursan kötülemiş olursun, o şey hakkında "doğruları" söylüyorsan kötülemiş olmuyorsun. ben de bu ülkenin ve coğrafyanın iğrenç doğrularından (ve gerçeklerinden) ve o iğrenç doğrulardan ne kadar tiksindiğimi ve nefret ettiğimi anlatıyorum. dolayısıyla ülkeyi kötülemiş olmuyorum, fakat doğru söyleyeni kovuyorlar tabii ki. senin gibi ota boka büyüklenen aşağılık kompleksli arabesk romantikler her fırsatta böyle başlıklara uğrayıp ülke güzelleyerek aklımızla dalga geçmeye uğraşıyorlar. yok anamın yayla çorbası şöyle güzel kokuyor, yok bizim insanımızın müthiş misafirperverliği, yok medeniyet beşiği cennet coğrafyamız, yok memleketim de memleketim... herkes bitti de sen mi kaldın ulan ülkeni güzelleyecek? neyini güzellemeye çalışıyorsun? ananın yayla çorbasını mı? tokat manyağı olmuş para birimini mi? leş din-politika-magazin-spor gündemini mi? leş zihniyetleri mi? ya biz türkiye'yi yanlış biliyoruz, ya siz paralel evrende yaşıyorsunuz amına koyayım. ülkedeki sorunların ortaya konulması niye bu kadar canınızı sıkıyor anlamıyorum. ülkeyi hakkıyla eleştireni mi gördün, yapıştır "elitist" sıfatını, ne kolaymış be.
  • söylem kapsamında sıkıntısı olmayan tabir. insanların eleştiri hakkı ve düşünce özgürlüğü vardır. yaşadığı ülkenin gerçekten çok kötü bir yer olduğunu dile getiren biri, bunun düzelmesi için getirdiği eleştiri sonucunda eğer ülkeden kovuluyorsa, zaten o ülke o eleştiriyi hak ediyor demektir.

kaldı ki bu eleştiriler olmasa, yaşanan yer daha güzel hale gelemez. muhalefetin kıymetini bilmeyen kimselere tek reva olan her daim monark olmuştur. emre itaat edip susanlar özgür olduğunu düşünüyor olabilir. şahsi fikrimce salaklıktan öte değildir.
  • abartmayın. cennet olabilecekken çöplük oluyoruz bizim sıkıntımız o. herkesin rahat ve mutlu yaşayabileceği bir ülke olma potansiyelini klozete atıp sifon çekiyoruz üstüne. ama dünyanın cehennemi türkiye değildir. türkiye sadece cehennem gibi yönetiliyor arada fark var.
  • vatan hainlerinin cennet vatanımıza yükledikleri kötü sıfat diyeceğim; diyemiyorum. bu gidişle vergi kaybı artacak*.