şükela:  tümü | bugün
  • farkına varan var mı bilmiyorum ama son birkaç senedir gözlemlediğim olay. önceden savunanlar azdı, şimdi amerika’dan bir dünya insan ciddi ciddi mücadele veriyor. flat earth society bu kadar bilim, teknoloji, resim, video, kanıta rağmen bu zamanda ispat etmeye çalışıyorlar.
    çok ilginç geliyor, neyin kafasını yaşıyorlar, neyin mücadelesini veriyorlar bu insanlar?
    (bkz: çok cahilsin keşke ölsen)

adamlar yollardan beri çalışıp dünyanın düz olduğunu ispat etmek için ev yapımı roket yapmış, buyurun burdan yakın;
    abd'li mike hughes, ev yapımı roketiyle dünya'nın düz olduğunu kanıtlayacak
  • problem sunulan kanıtların elde edilme yöntemleriyle ilgili zaten.

adamlar diyor ki, uzaydan çekim yapabilecek ve dünyanın tamamını alabilecek bir kamera açısı oldukça geniş olmalı ve geniş açıyla çekilen fotoğraflarda/videolarda fish eye denilen bozulma olur ve bu da düz olan bir yüzeyin eğimli olarak görünmesine neden olur.

neden böyle bir komplo teorisi üretilip buna inanıldığına dair hiçbir fikrim yok, dünyanın düz olduğu halde bize yuvarlak olarak dayatılmasının insanlığa kaybettirdiği nedir veya düz olduğunu bilseydik ne kazanacaktık hiç bir fikrim yok. yalnızca yanlış yöntemlerle elde edilmiş gerçekliği yansıtmayan kanıtlar olduğu söylemlerine gayet hak veriyorum.

şu videoyu izlemenizi ve adamların neden sunulan resimlere videolara tepki verdiğini anlamanızı istiyorum 6:00'dan sonra gayet anlaşılabilir
  • izleyip tövbe edip namaza başlamaları gereken kitle. bunu izleseler onlar da doğru yolu bulacaklar!

https://www.youtube.com/watch?v=w9ksbh88ojs
  • dangalağım demenin en güzel yollarından biri.
  • evrenin simülasyon olduğunun en büyük kanıtıdır. birileri bu yolla bizimle billur geçiyor.

(bkz: simülasyon teorisi)
  • bu insanlar nerede yasiyor demekten alamiyorum kendimi. dunya bir okuzun iki boynuzu arasindadir ve bu konu tartismaya kapalidir.
  • uzaya dev bir ayna gönderilerek herke(z)in göreceği gerçekle son bulacak tartışma.

bence de düz. dağlar kulunç, kraterler de hacemat izi.
    güneş de bahsedildiği gibi yıldız felan değil. tasarrufsuz ampül. akparti gibi, ak ak.
  • 3. boyut diye bir sey yoktur. aslinda 2 boyutluyuz ama beynimiz okb'li bir psikopat oldugu icin, 2 gozumuzun yaktigi enerji israf olmasin diye 3 boyutluymus gibi gosteriyor. suphesiz cylops'lar mutlak gercekligi goren varliklardir. van gogh tek kulagini 2 boyutlu duyabilmek icin kesmis. gozunu de cikarakmis ki cok acir demisler gotu yememis.
  • insanlar yedikleri şeyleri asla unutmazlar. bu bilgiye dayanarak evet dünya kimileribe göre dümdüz yarak gibi bunu destekleyenler iyi bilir.
  • düzdür diyenlerin yuvarlak diyenlerden daha zeki olduklarını düşündüğüm için iyi bir gelişmedir. şöyle ki düzdür diyen kişiler kendi çapında teknik ve bilimsel çıkarımlar yaparak ortaya antitez koymaya çabalıyor. yuvarlak diyenler ise kendilerine öğretilen bilgiyi yutuyor ve ses çıkarmıyor. benim için bilgiyi sorgulayan, bilgiye inanandan daha değerlidir.

not: yuvarlakspor