şükela:  tümü | bugün
  • emre güney adlı arkadaşımız tarafından ortaya konan, okuyunca dünyanın yuvarlak olduğunu savunan ekşicilerin suratının ne hal alacağını merak ettiğim bilimsel gerçekliklerdir. hayat görüşüm tamamen değişti bu yazıyı okuduktan sonra.
  • beyinsizler için yeni bilimsel(!) gündemdir. 50 defa aynı saçmalığı tekrarla, videolarda hata var, nasa bizi kandırmış de olsun bitsin. internet sayfasında bunu yayınlayan arkadaş da ufoculardan güya bu bilgi sayesinde o düşünceleri de artık değişmiş. o kadar salaklar ki olmayan akılları ile binyılın buluşunu yaptık ama kimseye anlatamıyoruz kafasındalar. bunu tv de gündeme getiren embesil zenci sonradan köktenci hıristiyankığa bağlamış bir meczup, bizimkiler de kuran ı kurtarırız belki derdindeler. tabi ne de olsa çaktırmasalar da kuran dahil üç kutsal kitap da kubbeli düz merkezi dünya iddiasında. yok yıldızlar niye değişmiyormuş da bilmem ne ahah. geri zekalı nereden uydurdun onu bin yıl önceki yıldız haritasında bile değişimler var uzun süreçlerde kutup yıldızı bile değişir. kavisi hesaplamadan inşaat yapılıyormuş. ba ba salağa kendini ne sanıyorsa ulan everestin zirvesini kaale alamıyorsun yeryüzünde, yarıçap 6300 küsür km. km diyorum bak everest 8 km. senin salak yöntemine göre de zaten dağlar da yok embesil öyle mi olur onun sağlaması? dünya dümdüz aslında amk madem senin kavis hesabı saçmalığına göre. yokuş çıkarken havalanmamız gerekmiyor kavis hesaplamadan gene yerde yürüyoruz yokuşa rağmen, demek ki yokuş da yok ve aslında evrest de yer ile bitişik, dümdüz dünya. eğimi dağa çıkan eğimi nasıl anlıyor bu dediğinden ayırıyorsun? belli değil, salak kafası ile matematik yapıyor aklınca. olm sana inanırsak yeryüzü iki boyutlu lan bir yükseklik olması da imkansız senin yöntemin ile farkında mısın bu durumun? değil ortaçağda matematik diferansiyel falan yoktu ki geri zekalı hala bilmediği için onun için hala yok oradan da dünyayı düz varsayabilirim sanmakta bu zırvalarla. gerzekler. verilen linkte de biri o iş öyle değil diye açıklamaya çalışmış, yazı yazmayı bilmeyen adsız olarak yazan bir zibidi de anlaşılmaz dili ile döşemiş arka arkaya. hiç bir söylediği anlaşılamıyor okuma yazma düzgün değil çünkü. ahan böyle insanlar için de dünya düzdür, inanın siz de öyleyseniz. bravo kimsenin fark edemediğinni fark etmiş oldunuz ve aslında işin dahası var hepiniz dev bir bilgisayardaki bitlersiniz sayısalsınız gerçek de yok nasa da bilgisayarın markası amk. o yüzden dünya dışı yani uzay çalışmalarında öncü kurum diye biliniyor. *
  • bir an atmosfer basıncı,kütle çekim kanunu, big bang, ve en önemlisi kızıla kaymayla ilgili açıklamalarda bulunmak istedim. sonra kedicik temalı kafa yapılarına bunu anlatmanın gereksiz olduğunu ve anlamak isteyen adamın zaten bunları araştıracağını düşünerek detaya inemedim.(bkz: edwin hubble)

edit: go pro ve incil alıntısından sonra ciddiyetimi koruyamadım.*
  • dünya düz ama ben istanbuldan avustralya'ya 19 saatte gidiyorum ama düz haritaya göre solumdaki amerika'dan 15 saatte gidiyolar he mi? şunu 3 yaşındaki çocuk bile sorar amk.
  • inanmakta zorlandığım yazı. ben bu konu şakadan ibaret sanıyordum. adam hakkında sayfalarca yazı yazmış. çıldırmak işten değil.
  • bazen söyleyecek söz bulamıyorum.
    yemin ediyorum dinleyeceğini bilsem sana sayfalarca açıklarım dünyanın yuvarlak olduğunu.
    daralıyorum kardeş daralıyorum. daralıyorum sizi görünce. cehaletiniz dipsiz bi kuyu lan. dipsiz.
    ya elimde değil üzülüyorum lan. hayal kırıklığı yaşıyorum her seferinde. yapmayın yalvarırım yapmayın bu kadarını yapmayın.

dayanamıyorum.
    * bak abi. çok yüksek bi yere çık. al eline teleskop mu dürbün mü ne istersen. çok uzaklara bak. ukrayna'yı göremediğini farket. şimdi çıplak gözle havaya bak. andromeda'yı görebiliyosun. 2.5 milyon ışık yılı uzaktaki galaksiyi gören şu gözler, götünün dibindeki ukrayna'yı göremiyor.
    * o up uzun bina var ya birleşik arap emirliklerinde. burj khalifa mıdır ne boktur. ramazan ayında o binanın alt katındaki adam, en üst katındaki adamdan 3 dakika önce oruç açıyor.
    * mevsimler.
    * etrafımızda dönen uydular. bak, iss'i biliyosun. international space station. ne zaman üzerimizden geçeceğini bildiren android-ios aplikasyonları var. hangi dakika hangi yönden gelip gideceğini söylüyo sana. ben sevgilimle oturdum izledim balkondan kaç kere. 400 kilometre yükseklikte saniyede 8 kilometre hızla gidiyo olmasına rağmen çıplak gözle çok net görüyosun, keisnlikle tavsiye ederim. bizim kullandığımız app "iss detector", ama hepsi iş görüyo tonla var.
    * yine iss'in 24 saat livestream'i var. 90 dakikada bir gündoğumunu izleyebiliyosun. aç izle güzel abim, kendi gözünle gör yalvarırım.

ha bi de şöyle bişi yapiyim. eğer dünya düz ise lütfen aşağıdakileri açıklayınız:
    0. kutuplarda aylarca güneşin doğmaması/batmaması.
    1. dünyanın manyetik alanı
    2. atmosfer? atmosfer basıncı?
    3. gelgitler.
    4. coriolis etkisi. örneğin kuzey yarımkürede rüzgarların saat yönüne, güney yarımkürede saat yönünün tersine kıvrılması.
    5. türkiye'de yaz mevsimi iken avusturalya'da kış mevsimi olması.
    6. jeoloji ve newton fiziğinin tamamı........
    ......

yatıcam şimdi.
    yazdığım entry'ye bak ya. utanıyorum bu entry'den.
    şimdi sessizce uyumaya gidiyorum.
    rabbim bu ülkeye bi daha istiklal marşı yazd- pardon o farklıydı amına koyayım.
  • üstünde durup cevap vermeye bile üşendiğim saçmalıklar bütünü. ama benim takıldığım bu değil yukarlarda beyinsiz ateistlerden biri müslümanları düz dünyacı gerizekalılarla aynı kategoriye sokup kuranı kurtarmaya çalışmakla suçlamış. sırf sen öyle olduğuna inanmak istiyorsun diye kuranda dünya düz olacak diye bir şey yok ahmak herif. hayatında daha hiç kuran okumamış ama sorsan sözde defalarca okuyup öyle ateist olmuş yalancının önde gideni bir pislik. hakkında hiçbir şey bilmediği halde bir konuda sırf kendisi öyle olsun istiyor diye o konuda sanki kendi söyledikleri gerçekmiş gibi iftira atıp algı operasyonu yapıyor. ilgili konu hakkında milletin saçma sapan sanrılarından değil de olayı hakiki kaynadığından öğrenmek isteyenler buyursun, videoda konu hakkında kuranda geçen tüm ayetler var. baştan ateistleri üzecek önemli spoilerı vereyim kurana göre dünya düz değil. gerçi bu tipler kuranda ne yazdığına değil kendi yobazlıklarının ne istediğine odaklanıp inaçlarını onlar üzerine kuruyordu bu tiplerden mantık beklemek beyhude.

https://youtu.be/mgci-i8bxt0