şükela:  tümü | bugün
  • insan ırkıdır. alt ırklar içerisindeki "en aşağılık" yarışı ise çok çekişmeli. bence tüm ırklar birinciliği hakediyor şerrefsizler.

(bkz: başlığın başa kalması)
  • müslümanlara göre israiloğulları(küçük istisnalar belirtilmiştir kur'an da.)
    israiloğlullarına göre müslümanlar. (ancak tabi, müslümanlık ırk değildir. ancak aynı ırktan gelmelerine rağmen(sami ırkı) pek çok yahudi araplar hakkında neredeyse bu başlıktaki kadar olumsuz düşünceler taşır.

din bu tabi. sorgulamak, yargılamak saçma olabilir. susuyorum.
  • (bkz: ırkçılık)

evet, bu ve benzeri başlıklar altında ırk gibi ne olduğu konusunda binbir türlü tartışma olan bir konuda bütün bir insan topluluğunu genelleyen ve hakaret eden sözleriniz, söylemleriniz ve hareketleriniz ırkçıdır. ırkçısınız. bunu muhtemelen bu lanet nişanı gururla taşırsınız.
  • amerikan sincabı ırkıdır. ben hayatımda bu kadar aşağılık bir hayvan görmedim.
  • tapirdir efendim. her şeyleri aşağlık. kocaman da pipileri var.
  • henuz varolmayan irktir. nitekim asagilik insanlar yokmudur, elbette vardir ancak bunu bir irka mal etmek dogru degildir. insanlar icin belki de tercih yapamayacagi tek seydir irki. dogmadan once ben avam kamarasindan olacagim diye secebileniniz oldugunu ve olacagini sanmiyorum. bu sebeple irki ne olursa olsun insan insandir, insan insanligindan ciktigi anda isterse en itibar goren irklarin birinden hatta karmasindan bile gelmis olsa bile onun kokune kibrit suyu...
  • yoktur.
    bunu diyebilmemiz için, bir ırka mensup bütün fertlerin istisnasız bir şekilde çok aşağılık bir iş yapması gerekir.
    bir ırkı bu şekilde itham etmek, ırkçılığın dik âlâsıdır.
    bu başlık da, sözlükte giderek tırmanan nefret söyleminin bir uzantısıdır.
  • deniz seviyesinin altında yaşar.