şükela:  tümü | bugün
  • para sevgisi.

cunku parayı bu kadar cok sevmeseniz misal is dunyasında bu kadar acımasız olmayacaksınız. once insan gelecek.
    misal dostla dost ticaret yapıp kanlı bıcaklı olmayacak. once dostlukları gelecek.
    para icin kimse adam oldurmeyecek, bedenini satmıcak, hırsızlık yapmıcak.

ben anlamıyorum parayı neden bu kadar sevdiginizi.
    paranız olmasa en kotu ihtimalle ne olur ki?
    ailenizin evinde kalırsınız, kitap okur takılırsınız.
    en kotu ne olabilir? yiyecegin bi lokma ekmek, icecegin bi bardak su.

en kıymetli seyler bedavadır oysa.
    opusmek, sevmek, sarılmak, sohbet etmek, yapıcı seylerden konusmak, paylasmak, dizlerinde uyuklamak, koynunda yatmak, sevincini paylasmak, huznunu paylasmak.

size dunyanın parasını versem ama hic dostunuz olmasa gercekten mutlu olabilir miydiniz?

guveni bulmak istiyorsan parayı takip et diyorlar.
    bunun dunyanın yuzde doksanı icin dogru olması ne acı.
  • kötülük.
  • üremektir.

tek hücrelisi, çok hücrelisi, bitkisi, hayvanı, insanı hepsinin tek derdi üremektir.
  • insanların yaşıyor olması. bak diğer gezegenlere hiç problem yok. neden? çünkü insan yok.

iyakşamlar

debe editi: ilk defa debeye girdiğimi görünce ben http://9gag.com/gag/am92mnw
  • galiba islam
  • (bkz: güç savaşı)

her şey güç için, onu elde edebilmek için.
  • (bkz: akıl)

burada dünyadan kasıt yerkürenin kendisi ise cevap insan aklından başkası olamaz. akıl bizi diğer hayvanlardan ayıran tek şeydir.
    yok eğer dünyadan kasıt insalıksa en büyük problem bence aç gözlülüktür. kimsenin karnını doyurmaktan başka arzusu olmasaydı bence bugün dünya çok daha iyi bir yer olabilirdi.
  • kabul edelim insanlar olarak biz dünyanın kanseriyiz. en çok canımı sıkan da doğayı maffediyor oluşumuz. dünyada böyle düşünüyordur.
  • islam değildir. dindir.
  • yeterince sevişilmiyor oluşu. hepimiz bir sevişsek rahatlayacağız.