• milli ekonomi modeli adlı eseriyle sayın prof. dr. haydar baş. das kapitalin yanında durur her evde. (kitap)
  • 6.5 sene iktisat okudum böyle yalancı bir liste görmedim dedirten liste. hani adam smith hani keynes hani milton friedman hani ayrılmaz ikili bomol ve tobin hani malthus hani von mises ve friedrich august von hayek en önemlisi de hani turan yay hani ercan eren öyle kıçı kırık bi filipis koymakla liste olmaz arkadaşım, kınıyorum kendilerini.
  • damarlarımızda dolaşan keynes'in* neresinde olduğunu merak ettiğim liste. kandırıldık mı? bu da mı gol değil hakim bey?
  • 5 yıllık iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat bölümü öğretim hayatım boyunca hepsinin anasıyla çay içmişliğim vardır.
  • (bkz: marx)
    (bkz: adam smith)
    (bkz: keynes)
    (bkz: daha gider bu)
  • dünya denilen gezegende en iktisadi biçemde nasıl yaşamak gerektiğini anlatan yazarlar arasından en çok okunanlar.

ancak çalışan annelerin atlandığı listedir. bu anneleri çok okumuşuzdur. zira upuzun notlar yazar bırakırlardı, çoğu zaman mutfak masasının üzerine:
    - eve gelince önce bir yarım saat uzanın.
    - sonra kalkın hemen, zamanı boş yere harcamayın.
    - kakaolu süt yapın ama içine sadece bir çay kaşığı kakao koyun.
    - ders çalışın. aralarda beş dakika mola verin ama tv izlemek isterseniz tasarruf yöntemlerim dahilinde tvnin fişini çekmiştim, sakın tv bozuk diye tamirci çağırmaya kalkmayın.
    - bulaşıkları yıkamaya kalkmayın, siz çok fazla su harcıyorsunuz.
    - yemek icat etmeye de çalışmayın. ben akşama mercimek çorbası, patates ve pilav yaptım.
    - kavga etmeden, güzel güzel oynayın. unutmayın; atatürk de bunu isterdi.

not: balkona çıkarsanız, salonun ışığını kapatmayı, içeri girerseniz balkonun ışığını kapatmayı unutmayın.
    not2: tuvalet kağıdımız kalmadı. lütfen tuvalete girmemeye çalışın.
    not3: ben akşam gelince bu konuda bir toplantı yapacağız çocuklar, merak etmeyin.
    *

listedekilerin (ideas_repec'e göre temmuz 2007 için şu şekilde sıralanmışlardır) hiçbirini tanımam, bir tek kendi annemi tanırım ben.
  • dünyanın en çok okunan iktisatçılarından ziyade http://ideas.repec.org/ sitesinde en çok tıklanan iktisatçıların sıralamasıdır. tabii diğer herşey veriyken dünyanın en çok okunan iktisatçıları olabilirler, yadırgamayız.
  • robert fogel'in eksik oldugu liste
hesabın var mı? giriş yap