şükela:  tümü | bugün
 • bir forumda görmüştüm. biz her alanda en güçlüyüz kafasındaki birinin kabul etmeyeceği raporlardır.zira kendisi
  ''1. si türkiye kesinlikle 1. dir bu konuda tsk gibi ordu mu var dünyada palavra bence 2. yi ise bırakın 15 milyon küsürü(ona göre olan aktif asker sayısı) 30'a da çıkarırız 35'e de evel allah.''

  he canım he
 • 'global firepower' hazırladığı listeyle, dünyanın en güçlü 10 ordusunu sıraladı. sıralama yapılırken savunma bütçeleri, personel sayısı, iş gücü ve araç sayısı gibi kriterler göz önüne alındı.
  ilk 10 şöyle ;
  1 abd
  2 rusya
  3 çin
  4 hindistan
  5 ingiltere
  6 fransa
  7 almanya
  8 güney kore
  9 italya
  10 brezilya

  bir an italya yı görünce umutlanmadım değil ama arkasından tabi güney kore olunca umutlar tükendi .peki türkiye dünyada ilk 10 sıralamayı nelerde giriyor (bkz: türkiyenin dünya da ilk 10 da yer aldığı şeyler)
 • geçiniz dediğim listedir. iş savaş meydanında değişir. zira almanyanin her iki dünya savaşında da madara ettiği ve götleri abd tarafından kurtarilan ingiltere ve özellikle fransa' nın altında gösterilmesi, avrupanin en güçlü ülkesi almanya' ya hakarettir. fransa 2.dünya savaşı başında yine yukarıdaki kriterlere göre almanya' dan üstündü. bir de italya gerçeği var ki italya' nın roma imparatorluğu döneminden bu yana bir tek habeşistanı zar zor işgal edişi var başarı hanesinde. tatbikat yapmak için yanlış ülkeye giden bir ülke ordusundan bahsediyoruz.
 • almanya var ama türkiye yok kafasını görünce güldüren bir liste oldu şimdi. ayrıca abd, ordusunda geliştirdiği teknolojik bir gelişmeyi gösterişle sunarken, rusya 10 yıl önce o teknoloji ile yaptıklarını mizahi yolla gösteren bir görüntü paylaşır. soğuk savaştan beri böyle olmuştur bu. o yüzden değerlendirme kriterleri gerçek merak edilebilir. fakat almanya var türkiye yok ne demek ya. almanya lan bu, gece görünüşüne yakalanmayan üniformaları almanya'dan ithal ediyor türkiye, daha tekstilde ithalat yapan bir ordudan bahsediyoruz bırakın artık bu türk ordusu siker atar zırvalarını.

  haa eskiden aile gibi bir ordu vardı, bir disiplin vardı ama şimdi savaş yönetecek komutanı yok neredeyse şu ergenekon, balyoz davalarından.
 • gereksiz bir sıralamadır.
  savaşlar ordu ile kazanılmıyor artık.
 • (bkz: horde)
  (bkz: alliance)
 • şahsen gelen şehit raporlarını bize ufaktan çıtlatan uzmanımın dediğine göre, şehitlerin ellerindeki g3 denen demir yığınlarının örgütle çatışmalarla tutukluk yapması yüzünden boku bokuna şehit verdiğimiz gerçeği yüzünden ilk onda olup olmamızın benim için bir anlam ifade etmediği listedir.

  acemide atışlarda bir elemanın tüfeği daha acemi atışlarında tutukluk yapmıştı lan! tüfekler benim büyük halaoğlu yaşındalar! çillenmiş ve mahkemelikler! allah korusun bir savaşa girsek toptan sıçarız o tüfekler yüzüne. ne ilk 10'u amk.
 • türk ordusunun olmamasının normal olduğu liste. komutanları işlerini yapmak yerine nasıl darbe yaparız diye düşünen, elinde silah var diye her istediğini yapabileceğini sanan, ülkenin doğusunda binlerce faili meçhul cinayete imza atmış olan ve korumakla mükellef olduğu vatandaşların köylerini yakmış ve dağa çıkmaları için resmen azmetmiş olan, er ve erbaşları en önemli görevinin hanımefendilerin portakal suyunu getirmek olduğu, başka örgütlerin ülkesinde cirit atmasında en büyük payın kendi rantı olduğu bir ordu ilk 10'da olsaydı zaten listenin güvenilirliği sarsılırdı...

  zöge: genç militaristler rahatsız
 • 1 numara rusya.topol füzeleri abd de yok ve durduramıyor.uçakları da altta kalmaz
  2 numara çin .kıtalararası gemisavar silahı rusyada ve abd de yok.uçak teknılojisi yeni olsa da 20 yılda iyisini yapar
  3 numara.abd .4400 avcı uçağı arkasından gelen rus hava kuvvetlerinin 2 katı
  4 numara. türkiye 700 bin kişilik karaordusu ileri hava ve deniz kuvvetleri,tarihi, stratejik konumu
  5 numara .fransa.nükleer gücü kendi yaptığu uçakları ve uçak gemileriyle geri de olsa varlığını hisettiriyor
 • hadi türkiye'yi geçtim de israil'in sıralamaya girememesiyle ciddiyetini kaybeden liste. israillilerdeki moral gücü çok az ülkede var.