aynı isimde "dünyanın en güzel kokusu (film)" başlığı da var
  • (bkz: evlat kokusu)

gerisi de yalan dolan.
  • yavru kokusudur. dünyanın tüm kokuları bunun yanında solda sıfır kalır.
  • bebek kokusu üstüne koku tanımam.
  • bebek kokusudur ve bebek kokusu diye bir şey vardır evet.

bebeğin eşyalarına kıyafetlerine siner bu koku. kirlilerini makineye atarken bile mis gibi kokar.

süt kokusu da denir buna.
    bebek emdiği sürece böyle kokar. memeyi bıraktıktan sonra gider o koku.

kendi çocuğunuz olmasına gerek yok, başka bebekler de kokar.

alt komşumun ikizleri bebekti taşındığımda. binaya girdiğimde çok güzel bir koku yayılmıştı her yere. yıllar geçti dadalar okula başladı hala o kokudan bahsederiz zaman zaman.
  • tereyağı sürülmüş kizartilmis ekmek
  • kutusundan yeni çıkmış laptop kokusu olabilir, huzur verir, gülümsetir
  • açken köfte, tokken hindistan cevizi, yatmadan önce antep fıstığı.
  • bilmiyorum sadece bana mı oluyor ama

apartmanların kömürlüklerinde ya da bodrumlarındaki o rutubet midir nedir o koku beni cezbediyor. oyle boyle değil
  • kızımın kokusu. hatta terli terli bana babacım diye sarıldığındaki kokusu. arkadaşları ile oyuna dalar. koşturmaca vardır. eve gelir su içmeye. kızııııım derim. koşar sarılır böyle uyduruktan beni pışpışlar gibi. o andaki kokusu. heyecanlı ve çok eğleniyorum kokusu.
  • 71 kez evlat kokusu şeklinde cevap verilmiş soru.

fransız kozmetik devi jöpapi 1999'da dünyanın en güzel kokusunu üretmek için çalışmaya başlar. dünyanın dört bir yanında anketler yapılır ve cevap yüksek oranla hep "evlat kokusu" çıkar. dolayısıyla bunun sırrını anlayabilmek için çok ciddi bütçeler ayrılarak çalışmaya başlarlar. dr. guillaumet lacombe nice farklı çocuk ve ebeveynden aldığı örnekler, eeg, hormon ve tepki testleri neticesinde en rafine evlat kokusunu sentezlemek için projesini derinleştirir. nihayet 2009'da and dağlarına yolladığı ekibinin tespit ettiği nadir bir çalı türüne rastlayana kadar. istediği fragnansı bu çalının özü, 100'e yakın bitki, karmaşık kültürler ve özel geliştirilmiş kimyasal notalarla birleştirerek amacına ulaşır. günümüzde biz bu kokuya kısaca "hacı misi" deriz, nasıl ki cenab-ı hak evlatları olan biz insanların rayihasına meftun ise biz kulları da dlakdjlsakdjsa.... şaga lan şaga, yalnız evlat kokusu bambaşka bir reaksiyondur, insanın ciğerine yazılır yaşamın aşkı, sarhoş eder. *
hesabın var mı? giriş yap