şükela:  tümü | bugün
364 entry daha
  • dünyanın en güzel yemeği mi bilmiyorum ama bi kenara bunlar hakikaten efsaneydi diye not aldığım güzel yemekleri yazayım dışarıda yediğim

virginia angus-şefin seçimi

köfteci yusuf- tahinli kaymaklı ekmek kadayıfı

pelit cafe- egg benedict(başka yerlerde de var)

sushico- tiger roll, tarçınlı kızarmış ananas

ayaspaşa rus lokantası- cevizli peynirli kabak rulo, 3 lü füme tabağı, kievski,dana delicatesse

özgür şef-merguez sosis

rotisserie noir- noir lokum, kuzu lolipop ve merguez sosis, isli tereyağı

hafız mustafa-flora puding

godiva-sin cake

trattoria enzo- kalamar fritta ,papardelle enzo, cannoli

deraliye- cevizli peynirli ıspanaklı piruhi, fıstıklı hibeş, yeşil zeytin ezmesi, hibiskus şerbeti, kavun dolması

beppe pizzeria- filetto 606(mozzarella, porcini,dana bonfile, taze madagaskar karabiberi--müthiş bir uyum) ve diğer birçok pizza
  • mercimekli bulgur pilavı. bıkmadan usanmadan yiyebilirim.
  • annemin yemekleri
  • esimin yaptığı yemektir. (saglikli beslenelim al sana firinda peynirli brokoli hariç)
  • sevgili ile birlikte yapılan herhangi bir yemek.

(bkz: #70269353)
  • ilkokul 4 öğrencisiydim... teyzem kaza geçirmişti rahmetli, annemler falan apar topar hastaneye gittiler geceyi orada geçirdiler o gece bana mahalleden bir teyze refakat etti... neyse ertesi gün annem eve gelip hızlıca biraz kıyafet hazırladı "akşam eve kalabalık geleceğiz oğlum evi biraz toparlayıver" dedi...
    nasıl bir görev aşkıyla yanıyorsam artık evi baştan sona temizleyip/toparladım. sonra dedim ki bu insanlar aç gelecek eve birşeyler yapmam lazım...
    annem yılların aşçısıdır, açtım kitaplarından birini pilav tarifi baktım tarifin aynısını yaptım... sonra dedim bu pilav yavan yenmez ama evde pilavın yanına yapabilecek hiçbir şey bulmamdım, soluğu bakkalda aldım hazır çorbalar yeni çıkmış o zaman aldım bi tane mercimek ve koşarak eve gittim onu da hazırladım...
    eve geldiklerinde iki çeşit yemek vardı ve insanların o çorbayı/pilavı yerken yüzlerindeki mutluluk paha biçilemezdi...
    benim için dünyanın en güzel yemeğiydi...
  • cag kebabı.
  • esimle beraber mutfakta sohbet ederek yaptigimiz tum yemeklerdir.
  • benim için tartışmasız (bkz: musakka) 'dır. hele ki ertesi günden dinlenmiş olanı enfestir.
  • nasil yazilmamis hayret, belki en guzeli degil ama benim top 10'uma giren tirit. yemediyseniz bir deneyin derim cok lezzetli.

bu arada manti, bamya, zeytin yagli fasulye ve etli yaprak sarmasi bebeklerimsiniz bilin istedim.
26 entry daha