• ac iken yenen her yemek
  • ilkokul 4 öğrencisiydim... teyzem kaza geçirmişti rahmetli, annemler falan apar topar hastaneye gittiler geceyi orada geçirdiler o gece bana mahalleden bir teyze refakat etti... neyse ertesi gün annem eve gelip hızlıca biraz kıyafet hazırladı "akşam eve kalabalık geleceğiz oğlum evi biraz toparlayıver" dedi...
    nasıl bir görev aşkıyla yanıyorsam artık evi baştan sona temizleyip/toparladım. sonra dedim ki bu insanlar aç gelecek eve birşeyler yapmam lazım...
    annem yılların aşçısıdır, açtım kitaplarından birini pilav tarifi baktım tarifin aynısını yaptım... sonra dedim bu pilav yavan yenmez ama evde pilavın yanına yapabilecek hiçbir şey bulmamdım, soluğu bakkalda aldım hazır çorbalar yeni çıkmış o zaman aldım bi tane mercimek ve koşarak eve gittim onu da hazırladım...
    eve geldiklerinde iki çeşit yemek vardı ve insanların o çorbayı/pilavı yerken yüzlerindeki mutluluk paha biçilemezdi...
    benim için dünyanın en güzel yemeğiydi...
  • kuru fasulye
  • bahçeli 7 de saat 22'den sonra tezgahı ile gelen şefin nohut pilav spesiyali.
  • esimle beraber mutfakta sohbet ederek yaptigimiz tum yemeklerdir.
  • benim için tartışmasız (bkz: musakka) 'dır. hele ki ertesi günden dinlenmiş olanı enfestir.
  • sağlığın yerindeyken ve açken yediğin her yemek dünyanın en güzel yemeğidir, tarık akanın canım kardeşim filminde kardeşi kahramanla sobayı yakıp çay içip ekmek zeytin peynir yedikleri sahne buna en güzel örnektir..
  • nasil yazilmamis hayret, belki en guzeli degil ama benim top 10'uma giren tirit. yemediyseniz bir deneyin derim cok lezzetli.

bu arada manti, bamya, zeytin yagli fasulye ve etli yaprak sarmasi bebeklerimsiniz bilin istedim.
  • açken yediğindir. kuru ekmek olsa bile.
hesabın var mı? giriş yap