şükela:  tümü | bugün
  • evet arkadaşlar an itibariyle sigarayı acı çekmeden ve kolayca bırakmış bulunuyorum. nasıl mı? çok basit.

bundan seneler önce günde 100 tane sigara içen (bkz: allen carr) adlı abimizin öğrettiği yöntemle.

sigarayı bırakmak için tek yapmanız gereken sigarayı bırakmayı istemek (kim istemez ki) ve sonrasında bu 100 sayfalık kitabı okumak ve/veya 1 saatlik belgeseli izlemek. şuan çok anlamsız geliyor olabilir, ama söz veriyorum kitabın veya belgeselin içeriği sigaranın zararları ya da sizi nasıl hasta edeceği ile ilgili değil. sadece okuyun, kaybedecek birşeyiniz yok ama kazanacak çok şey var.

sigarayı bırakmanın kolay yolu - allen carr (türkçe çeviri)
    sigarayı bırakmanın kolay yolu - allen carr (belgesel, türkçe dublaj)
  • allen carr yöntemi değildir.
    zira o yöntem bırakmayı gerçekten isteyip de bi kıvılcım bekleyen insanlar dışında kimsenin üstünde işe yaramıyor.
    zaten o kadar kararlı ve iradeli biri de allen amcamız olmadan da bunu yapabilir.
    ben şahsen videoyu 5 dal sigara içerek izlemiştim. orada yakamayıp kıvrananları gördükçe bi tane de onlar için yaktım.
  • ters etki yapan yöntemdir.

110 sayfalık pdfyi okuduktan sonra sigarayı 3 pakete çıkardım, olsun gözüm olsun, ne olacaksa olsun. bu da benim sana, bu da benim sana ayrılırken hediyem olsun.
  • (bkz: zyban)
    5 ay oldu
  • etkili bir adam. sigarayı bırakmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

sigarayı bırakmakla ilgili bir şeyler ararken keşfetmiştim ben de. sadece belgeselini izledim. anlattığı şeylerin %95'ini zaten kendime söylediğimden sanırım, birkaç hafta daha içtim. ben bunları zaten düşünüyorum ve biliyorum psikolojisi...

nitekim bir-iki hafta sonra da bıraktım.
    ama gerçekten çok etkili bir adam! yabana atmayın derim.
  • (bkz: amerika'da yaşamak) hiç kimse içmiyor zaten çoğu yerde de içmek yasak tabi türkiye'de ki sigara kullanım oranı kadar ot kullanım oranı var orası ayrı
  • daha öncesinde de bildiğim ama uygulamaya koymamak için bahaneler ürettiğim bi kolay sigara bırakma yöntemidir.

evet şuan uygulamaya koyuyorum. sigara içerken sigarayı bıraktıran bu güzide çalışmanın her aşamasını dikkate alarak az önce son sigaramı içtim.

artık özgürüm diye bağırmamak için zor tutuyorum kendimi.

bu entryi belirli aralıklarla editleyip başarımın devamlılığını anlatacağım. kalın sağlıcakla.

edit: neredeyse 24 saat olacak ve çok iyi hissediyorum.
    gün içinde bazen aklıma geldi ama okuduklarımı hatırladım, rahat geçti.
    daha önceki bırakma girişimlerimde olduğu gibi bi kriz yaşamadım.

edit2: 3 günü geride bıraktım. herşey yolunda..

edit3: 1 hafta olmak üzere. bu sürede bana sigarayı hatırlatabilecek her ortama girdim denebilir. alkol masası, kahve molaları, sigaranın birinin yanıp birinin söndüğü dost meclisi..
    sıkıntısız atlattım tüm bu ortamları. iyi gidiyoruz sözlük.

edit4: burayı çok ihmal etmişim. sigarayı hayatımdan öyle bi çıkardım ki buraya sigarayla ilgili şeyler yazdığımı bile unutmuşum.
    bugün 3 ay 3 hafta 5 gün ve bu entry güncellendiği sıralarda 10 saat 25 dakika gibi bir süreyi geride bırakmışım. bi çuval dolusu para da cebime kalmış.
  • sigarayi birakmanin en kolay yolu isimli kitabi okumak.
    ben okuduktan sonra nefes almayi bile biraktim o derece. 9 yildir nefes almiyorum.

alin okuyun.dunyada 400 milyondan fazla satmis. ise yaradigi suphesiz.

bu sirada allen carr kitanin yazari ve gunde 300'e yakin sigara iciyormus. bir gunde acisiz birakmis ve nasil biraktiginida kitabinda anlatmis.

kitabi okurken de sigara icmeye devam edebiliyorsunuz. hatta sigara icerek okuyun kitabi oyle daha keyifli.

iyi okumalar.
  • önce dayımın ardından amcamın kalp ameliyyatları sonrası bırakdım. 40 gün oldu. 40 yıldır sigara içiyorum diye boş-boş gezerlerdi.
  • eskiden sigara içmiyordum şimdi sağ olsun başlattı.