şükela:  tümü | bugün
  • şirket patronumuzun bana ve iş arkadaşlarıma watsapp'tan yolladığı videoda bulunan hocadır. lan kanım ısındı adama resmen. seyredip seyredip gülüyorum. komik dayak olur mu demeyelim oluyor arkadaşlar tam olarak böyle;

https://www.youtube.com/…ezcyvnyvc&feature=youtu.be

edit. bence komik arkadaş ben güldüm, tokadı yapıştırırken yükselen ses tonu falan... bana göre komik. hayır ilber hoca bile bu gün çıkıp "dozunda atılan dayağa karşı değilim, hiç birimiz okulda yediği dayak yüzünden psikopat olmuş değiliz" diyorken, hemen hıyar gibi kamu spotuna bağlamanın cidden bir anlamı yok.
  • şiddet uygulayandır.
    neresi komik bunun? resmen kafasına vuruyor çocuğun, ki kılına bile dokunamaz, sesini bile yükseltemez.
  • gayet komik dayaktır. çocuğunu dünyanın 8.harikası sanan bazı hıyarlar çocuğa sesini bile yükseltemez demiş. vay arkadaş bir kere de abartmayın be.
  • bunun neresi komik diye sorduran başlıktır.
    geri kalmışlığa dair güzel bir örnektir, hem video, hem başlık.
    yazık.
  • öğretmen oluşunun konumunu ve fiziksel olarak güçlü olmasının avantajını kullanmıştır. kaç tane dayak atan üniversitede hocası gördünüz? varsa çok azdır, onlar da çok aydın olduklarından değil, güçleri yetmediğinden dövemiyorlar mesela.
  • bizim ortaokulda gerçek bir ruh hastası olan bir müzik hocası vardı. adam bir keresinde harmandalı figürleriyle dövmüştü bir arkadaşı. müziğini de bizzat ağzıyla yapıyordu. o efsane dayağı bizzat yemek istemiştim, öyle zarif ve keskin figürlerdi. smaç yarışmasına katılmış vince carter gibi yaratıcılık 10, özgünlük 10, eğlendirme 10, eğiticilik 10 diye pankart kaldırasım gelmişti. ona kıyasla oldukça gösterişten uzak, mütevazı bir dayak olmuş bu. yine de şiddete hayır tabii ama öğretmenleri de anlamak lazım. sınıftan atmak sürdürülebilir ve caydırıcı bir seçenek olsa, emin olun öğretmenler de çocuk dövmekle uğraşmaz.
  • cennet var mıdır bilemem ama dayak cennetten çıkma lafını severim. ben küçüklüğümde inanılmaz çok dayak yedim abimden, annemden, okuldaki hocalarımdan, dayılandığım üst sınıflardan hiçbiri benim psikolojimi bozmadı gayet sağlıklı ve dirençli bir birey olarak yetiştim. kız çocuğunu bilemem fakat erkek çocuğu dayaksız büyümemeli. velev ki bu videoya bile laf edenler var bize böyle şey yapılsaydı hoca sevmiş bile olabilir derdik

edit: yazarlardan biri dayağın nedensiz yere atılmasını savunduğumu sanmış. öyle bir şey yok. dayak bir ceza mekanizmasıdır ve küçük yaşdaki beyni henüz gelişmemiş insanlara verilebilecek en güzel cezadır. ama tabiki dozunda uygulanmalıdır, tecrübeli ve ne yaptığını bilen ellerden çıkan dayağın tadını hiçbir şeyden alamazsınız. ceza olması dışında dayağın kullanılmasına kesinlikle karşıyım, doğru bulmuyorum.
  • çocuğun kılına dokunamazsınız. kırarız o elleri. şaka lan, patlatsaydı iki tane çocuğun geleceğini kurtarabilirdi. ortaokulda resim hocasından yediğim dayağın ardından her açıdan düzeldim.
  • buna bile duyar kasanlar gelmiş. komik işte amk komik lan, yırtma götünü. o çocuk bile bu dayağı izlerken gülüyordur. bu kadar pembe götlü olma.
  • levent kırca skeçlerini hatırlatmıştır.

https://youtu.be/vbcydrcieiq?t=1m42s