şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'de benzin fiyatlarının yüksekliği nedeniyle benzin mağdurlarının sloganı...
  tüm araç sahipleri bu sloganı araçlarına yapıştırırsa en azından tepkimizi dile getirmiş oluruz...(motosiklet.net'e ve hayal gemisi.net'e stickerlar için teşekkür ederiz)
  motosiklet.net sticker'ı:
  http://img155.imageshack.us/…/9572/benzinmz2pv0.jpg
  hayalgemisi.net sticker'ı:(bu arabada dünyanın en pahalı benzini kullanılmaktadır.)
  http://img46.imageshack.us/…mg46/6937/benzindp6.jpg
 • gotumuze bir rj 45 jak takarak ayni slogani adsl icin de kullanabiliriz pek ala..
 • yuksek benzin fiyatinin sadece araba sahiplerini etkiledigini sanan insanlarin "ne gereksiz! arabaya binme kardesim" diye tepki verdigi slogan. bilmezler ki, yakit enerji ve ulasimin temeli oldugu icin bu yuksek fiyat neredeyse ictigin suyun bile fiyatini etkiler. sen belki araba kullanmiyorsun ama bindigin otobus de suyla calismiyor heralde.

  bizim nerde dunyanin nerde oldugunu anlamak acisindan guzel bir ornekle kapatalim konuyu:

  dunyanin en yuksek petrol rezervlerinden birine sahip olan venezuella, dolayisiyla dunyanin da belki en ucuz benzinini satmakta. oyle ki birkac dolara, bir araba deposunu doldurabiliyorsunuz. gectigimiz aylarda venezuella hukumeti 3 bolivar zam yapmak isteyince, dunya ayaga kalkti. venezuellalilar, protesto eylemleri ile hukumeti geri adim attirdilar. 3 bolivar, 1 ytl'nin binde 2'si; yani 1 ykr bile etmiyor. ne gereksiz hareket, degil mi? binmeyiversin isguzar venezuellalilar arabalarina. binsinler toplu tasima araclarina.
 • leventte bazı araçlarda bir süredir gördüğüm ve şirket patronlarının, çalışanlarını daha az benzin kullanmaya teşvik etmek amacıyla yaptıkları bir motivasyon yöntemi sandığım eylemdir.

  şimdi benimkine de yapmayı planlıyorum.
 • katılım eksikliginden dolayi hava atmak amaciyla kullanilma potansiyeli olan slogan.

  eğer benzin fiyatlari icin tutmazsa dünyanin en pahali donu benim kıçımda seklinde yedekte bekleyen bir slogan daha oldugu gelen haberler arasinda. belki de böylece donunu gere gere göstermeye zaten meraklı bir takım dişi sürüsünün kıç çatalıda ilk kez iyi bir işe yaramış olacaktir.
 • aklima bir yerden ulasimin illa ki petrole bagimli olmayabilecegini getiren kampanya. ne alakaysa!
 • -abi allah belamı versin ki dünyanın en pahalı benzini benim aracımda yaaaaaaa.....
  -allah kurtarsın. yalnız senin devletin aynı zamanda dünyanın en yüksek imf borcuna sahip ülkesi. istersen onu da yaz tamponuna. dikkat et ama cilayı bozmasın
  -ya ne alakası var abicim yaaa...
  -e tamponu bırak da iki akıl ver o zaman: kamu bütçesi dediğimiz nane gelirlerden ve giderlerden oluşur. giderleri zaten sonuna kadar kısmış durumda maliye, yatırımlar azaldı, memur maaşlarına da zam yapmıyorlar. gelirler desen hepsini toplasan bütçe ucu ucuna tamam oluyor. borçları bile zar zor geri ödeyebiliyolar. benzinden vergi alamazsa nereden para bulacak bu devlet?
  -abi ne biliym ben ya, ilaç deposu soysun pezevenkler belki mal vardır.. onu bunu bırak da ben araba diyorum ya.... daha yeni jant taktırcaktım gıcır gıcır, depoyu doldurmaktan fırsat kalmıyor anasını satayım.
  -hey yarabbim.... petrol fiyatları ayyuka çıktı diyorum. cari açık pabuç kadar oldu diyorum. bundan bir önceki petrol krizinde sizin peder arabasına biberonla benzin koyuyordu diyorum. napalım yahu, kabakçekirdeğinden benzin mı üretelim?
  -ne bileyim ya, bi buldurun be. vallahi her allahın günü depoyu doldurmaktan anam ağlıyor güzel abicim.
  -az doldur be o zaman güzel kardeşim? şart mı her allahın günü altına araba? londra'da her imansız altında mini cooper'la mı geziyor sanıyorsun? new york'ta bankacılardan ve pezevenklerden başka kimsenin gıcır arabası yok, herkes paşa paşa metrosuna biniyor. biz de kıçıkırık da olsa bir metro yaptık, tramvay yaptık sana. yetmediyse denizden deniz otobüsü karadan halk otobüsü koyduk. şehirlerarası uçak bileti fiyatları bile dörtte birine indi. biraz poponu sıkıp onlara biniver?
  -abicim bu devirde çekilir mı belediyenin otobüsü yaaaa.
  -di mi hangi çağda yaşıyoruz. bas gaza gitsin o zaman güzel kardeşim. ayrıca söyle köprüyü de bedava yapsınlar, hatta ithal arabalara vergi de kalksın. cennet olsun şu güzel vatan...
 • dünyanın en yüksek imf borcuna sahip ülkesi olmasından çok dünyanın en az vergi toplanan içinden en çok vergi kaçakçısını barındıran bununla birlikte yine tüm yükün memurun,asgari ücret alanın sırtına bindiğiyle ilişkilendirilmesi gereken söz grubudur.keşke herşey benzin tüketiminin azalmasıyla sona erebilse der insan ama işler ne yazıkki bu şekilde yürümemektedir.