• yuksek benzin fiyatinin sadece araba sahiplerini etkiledigini sanan insanlarin "ne gereksiz! arabaya binme kardesim" diye tepki verdigi slogan. bilmezler ki, yakit enerji ve ulasimin temeli oldugu icin bu yuksek fiyat neredeyse ictigin suyun bile fiyatini etkiler. sen belki araba kullanmiyorsun ama bindigin otobus de suyla calismiyor heralde.

bizim nerde dunyanin nerde oldugunu anlamak acisindan guzel bir ornekle kapatalim konuyu:

dunyanin en yuksek petrol rezervlerinden birine sahip olan venezuella, dolayisiyla dunyanin da belki en ucuz benzinini satmakta. oyle ki birkac dolara, bir araba deposunu doldurabiliyorsunuz. gectigimiz aylarda venezuella hukumeti 3 bolivar zam yapmak isteyince, dunya ayaga kalkti. venezuellalilar, protesto eylemleri ile hukumeti geri adim attirdilar. 3 bolivar, 1 ytl'nin binde 2'si; yani 1 ykr bile etmiyor. ne gereksiz hareket, degil mi? binmeyiversin isguzar venezuellalilar arabalarina. binsinler toplu tasima araclarina.
  • gotumuze bir rj 45 jak takarak ayni slogani adsl icin de kullanabiliriz pek ala..
  • topluma hala susma sustukca sira sana gelecek bilincinin yerlesmedigini gösteriyor bu sloganin yarattigi ikilem. bir sorunun magdurlari hak ariyor, direnis gösteriyor; ayni dertten muzdarip olmayan veya bunun farkinda olmayan digerleri tepkisiz kaliyor, sira kendisine gelmedigi sürece sesini cikarmiyor. dünyanin en pahali interneti benim modemimde diyorsun adam "bosuna isyan etmeyin kotali adsl kullanin" diyor. dünyanin en pahali benzini benim arabamda diyorsun "bok var arabaya biniyosun, otobüse bin" diyor. dünyanin en tepkisiz milleti benim memleketimde diycem de simdi "sittirit baska memlekete o zaman" falan diycekler, kafa göz yaricam, kalp kiricam gerenk yok
  • türkiye'de benzin fiyatlarının yüksekliği nedeniyle benzin mağdurlarının sloganı...
    tüm araç sahipleri bu sloganı araçlarına yapıştırırsa en azından tepkimizi dile getirmiş oluruz...(motosiklet.net'e ve hayal gemisi.net'e stickerlar için teşekkür ederiz)
    motosiklet.net sticker'ı:
    http://img155.imageshack.us/…/9572/benzinmz2pv0.jpg
    hayalgemisi.net sticker'ı:(bu arabada dünyanın en pahalı benzini kullanılmaktadır.)
    http://img46.imageshack.us/…mg46/6937/benzindp6.jpg
  • bu ülkede benzin alan milyonlarca insanın fiyatları görünce hatırlaması gereken, yine de unutan olursa bu şekilde hatırlatma yapmaya yönelik kampanyanın mottosu.

benim uzun süredir dikkatimi çeken birşey var. arabası olmayan insanların bir kısmı, ki gördüğüm kadarıyla sözlük bünyesinde de bolca mevcut, arabası olan insanları sanki ayıp bir iş yapıyormuş, onun cebinden para çalıyormuş gibi aşağılıyorlar. sanki istanbulda trafiği yapan, yolları bozan, gürültü ve hava kirliliğine yol açan, stres sıkıntı kaynağı yegane taşıt aracı özel otomobillermiş gibi saldırıyorlar. sanki arabası olanlar gün gelip arabalarını satsalar ve otobüse binseler, belediye bir güzellik yapıp bütün hatlara beş dakikada bir en modern klimalı otobüsleri koyacakmış, hemen raylar döşeyip zeytinburnu'ndan pendiğe kadar tek trenle gelme imkanı sağlayacakmış, trafik denen sorun ortadan kalkacakmış, harcanmayan benzinden dolayı ülke şahlanacakmış gibi düşünüyorlar.

arabası olmayan, ve bu tür bir ezme hareketinde bulunan arkadaşlarım. size buradan şunu söylemek istiyorum: araba sahibi kişiler, arabaya, benzine, otoparka, köprüye, bakıma, boka püsüre hep kendi paralarını veriyorlar. sizin paranızı değil. sizin cebinizden bu harcamalar için bir kuruş para çıkmıyor. ayrıca, alınan bütün bu hizmetler için inanılmaz ağır ve haksız vergiler ödüyorlar. siz, bu insanların bunca yüke rağmen hala arabaya biniyor olmasını lüks tüketim anlayışına, müsrifliğe, anlayışsızlığa bağlayabilirsiniz. ama inanın ki, bu şehirde yaşanan sorunların kaynağı insanların araba sahibi olması değil, yanlış yürütülen toplu taşıma ve karayolları politikalarıdır.

yük ve yolcu taşımacılığını karayollarına bağlamış bir ülkede, yolların bu kadar bozuk olmasının sebebi sizce otomobil sahipleri mi? el cevap: değil. ama benzinin bu kadar pahalı olmasının sebebi onlar. çünkü hükümetler sıcak para garantisi olan bir damarı sonuna kadar emmek isterler. işte bu kampanya, hükümetler araç sahiplerinin damarlarını emerken ar damarları çatlamasın diye düzenlenmiştir.
  • - abi dunyanin en pahali benzini benim aracimda!!
    - gecmis olsun kardes de bizim devletin cok borcu var imf'ye, size bu arabalari almak icin aldiydik o borclari, hem en cok bizim borcumuz var o zaman en pahali benzin bizim olmali, mantik bilir misin? aristo mantigi, gercekler acidir, biber de acidir, demek ki hayat biberdir.
    - ne alaka simdi aga?
    - guzel kardesim bizim kamu butcemiz filan var, ben ekonomi bilirim, tansu ciller'in tezini okudum ben ordan kaptim bi' seyler, benzinden vergi alicez, yemekten icmekten, ilactan vergi alcez, parasizlara bakmicez hastanelerde ki borclarimizi odeyelim.
    - abicim sanayilesme, yatirim, ik vik?
    - nerden cikariyosun bunlari statikocu olma canim benim, hangi cagda yasiyoruz, fabrikalari kapatcaz, yatirimlari durdurcaz ki borclarimizi odeyelim,
    - bi terslik yok mu sence de?
    - tenasul organlarini sik, ne var yaane, bin iste metroya leventten taksime, taksimden finukulerden finukulerden tramvaya tramvaydan motora motorla ne diyodum ben ya?
    - motor diyosun, biz motor olduk, pompa o siktigimiz tenasul organlarina seetti
    - hay yarabbim lukus tuketim bunlar kardesiiim, luks yasiyosunuz babasi belli olmayan zengin dolleri sizi,
    - abi yatirim?
    - yatiririm simdi seni yere, new york'ta londra'da yatirim mi yaptilar
    - ya ben lan neyse bi sey demiyorum
  • 10 eylül 2006 pazar günü benzin almayarak desteklenecek kampanya sloganı...
    benzin ucuzlarsa bmw-mercedes-porsche vb araba sahipleri dışında otobüse-minibüse binen vatandaş da mutlu olacak...
    neden?çünkü benzin ucuz olunca bilet fiyatları da artmayacak.
    meyve-sebze...vs daha ucuz olacak.neden?
    çünkü tüm gıda maddeleri kamyonlarla bir ilden diğer bir ile getiriliyor.
    benzin fiyatı da çarşı-pazar-markette ödediğimiz ücrete ekleniyor...
    ne demiş atalarımız...tek taraflı düşünmeyelim,objektif olalım.
    ne demiş sağduyulu vatandaş?
    o zaman ben de bu protesto'ya köstek değil destek olayım 10 eylülde akaryakıt almayayım!
  • akp'nin asıl adı asp imiş.

1- ayakta seven parti

2- araçta seven parti

3- acımadan seven parti

edit: göte girer endişesiyle yumuşattım. yumuşak girsin.
hesabın var mı? giriş yap