• (bkz: terazisin sen oğlum)
    sevim koş! replik var.

kim ne derse desin; yeni nesli seviyorum, yutup ile büyüyüp her şeyi öğreniyorlar. 5 yaşındaki çocuklarda çoğu kişinin ömrünce kurmadığı entelektüel laflar var.
    bu çocukları seviyorum çünkü bizim neslimiz gibi yımrık yımrığa kavga etmiyor büyük çoğunluğu. sözlü tartışmalara giriyorlar ve işi şiddetle değil, anlık hakaret patlamalarıyla çözüyorlar.
    bu da yanlış tabi, ama kan çıkmıyor nihayetinde.
    abileri, babaları elaleme "sen nasıl yan bakıp omuz atarsın" atarı yaparak çekip vururken, sorunlarını tartışarak çözen çocuklar büyüyor.
    eh, bu da bir şeydir.
  • arkadaş adamların kavga etmek için o kadar sebebi birikmiş hala insan gibi konuşup felsefe yapıyorlar. ulan biz kavga edecek hiç bir sebep bulamasak simit oynar (bkz: simit oyunu) birbirimizi döverdik, harbi salakmışız biz de.

tanım: efendi çocuklardır, büyüyünce de böyle olsunlar da canımı yesinlerdir.
  • bazı tipler vardır, iki lider ile oyunlarını oynamak istemezler. kavgayı başlatıp ortadan kaybolurlar. kim baskın ise yola onunla devam ederler.
    işte gruplaşmanın başladığı ilk basamağı videoda görmekteyiz.
    bi yanlış tüm doğruları götürmez çocuk, ilerde daha iyi anlayacaksın...
  • olmamış hiç yakismamiş bizim gençliğe..
    terazi ne olm bize o yaşta terazi deselerdi terazi senin baban derdik.

vay başımıza gelenler.
  • arkadaş ne seviyesi hal ve hareketlerine bakılırsa mavili çocuk terazi oğlana ilk fırsatta kafayı gömecek gibi davranıyor.

ben izlediğimde 132 izlenmesi vardı. kameraman, başlığı açan yazarın kardeşi sanırım.
  • nedense hallerini üzüldüğüm çocuklardır. sağdan soldan bir takım yargı ve felsefelerin pompalanmasına erken maruz kalıp erken yaşta düşünen adam gömleğini giymişler ya da giymeye çalışıyorlar diyelim. halbuki o yola bir girdin bir ömür düşünüp kafa yormakla geçiyor. çıkmaz sokak gibi.

çocukluğunsa en güzel tarafı az düşünmektir. zaten bu yüzden çocukken hayat daha güzeldi çünkü hepimiz gerizekalıydık.
  • terazi örneğini veren akp'den mv olur.
    diğer çocuk chp gençlik kollarında takılır.
  • (bkz: topsun olm)
  • ulan ne sizin nesil bizim nesil kastiniz be. bende 80-90 lar jenerasyonuyum. gayet guzel topluca mahalle kavgasina gider kafa goz patlatir donerdik.
hesabın var mı? giriş yap